DAJ CYNK

Xiaomi blokuje instalowanie polskojęzycznych ROM-ów MIUIPolska

14.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9329

Ważne 9

2

Po 4 latach cotygodniowego udostępniania spolszczonych wersji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi, MIUI Polska nie jest w stanie już tego robić - Xiaomi zablokował nieautoryzowane aktualizacje.

Po 4 latach cotygodniowego udostępniania spolszczonych wersji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi, MIUI Polska nie jest w stanie już tego robić - Xiaomi zablokował nieautoryzowane aktualizacje.

Włączenie przez Xiaomi weryfikacji struktury systemu na poziomie kernela skutecznie zablokowało możliwość instalowania ROM-ów MIUIPolska. W dalszym ciągu natomiast można instalować inne niż MIUI modyfikowane wersje Androida, jak np. CyanogenModa, no i oczywiście oficjalne aktualizacje od Xiaomi.

Xiaomi nie ignoruje jednak zupełnie polskich użytkowników - język polski trafić ma 18 marca do ROM-ów Global. Taką wersję oprogramowania otrzymują jedynie telefony oficjalnie sprzedawane poza Chinami, a więc nie Mi4c czy MiNote Pro.

Jak będzie z Xiaomi Mi5? Telefon otrzyma ROM w wersji Global, a więc i język polski. Warto jednak pamiętać, że globalne wersje oprogramowania ukazują się z opóźnieniem względem ich chińskich odpowiedników.

Źródło tekstu: miuipolska.pl

Tagi: miui xiaomi
Komentarze
Zaloguj się
45. ~Xiaomi
0

2016-03-18 14:51:32

@44 chu wieku chyba jesteś głupsze niż ten cały nius . Jest zmiana stanowiska. Przeczytaj uważnie to co podałem. Później winieneś dać newsa na Portal korygującego. Boże domorosli Redaktorzy za dychę

Odpowiedz

44. LuiN
0

2016-03-18 14:05:50

42, 43 - poczytajcie tutaj:

Odpowiedz

43. ~xioami
0

2016-03-18 13:49:14

@41 aha aktualizacja dla najnowszego S jest już przecież na portalu więc nie wypisujcie takich głupot

Odpowiedz

42. ~Xiaomi
0

2016-03-18 13:48:17

41@ to chyba autor tego właśnie newsa powinien przeczytać ze zrozumieniem to co podlinkowałam bo powtarzacie głupoty za głupotami co Portal to Wieksze idiotyzmy

Odpowiedz

41. LuiN
0

2016-03-18 13:37:03

@40 - to komunikat miuipolska.pl, do którego podajesz link. Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem.

Odpowiedz

40. ~Nich
0

2016-03-18 13:19:03

Nie wiem co to za idiota pisał ale Romy wychodzą normalnie. Dzisiaj wyszedł kolejny Polski

Odpowiedz

39. ~Svr
0

2016-03-15 18:26:19

Sorry za głupie pytanie... ale czy to oznacza że nie będzie można instalować nowszych wersji systemu np nakładek na android 6, N itp ale pozostanie np możliwość zainstalowania na Mi4 jakiejś ostatniej wersji z nadrukiem 5? Czy też w ogóle juz nie da się przeprowadzić aktualizacji (nie mam pojęcia jak to się odbywa ) 4ozwazam zakup Redmi 3 z 5.0" ale chciałbym miec polski język

Odpowiedz

38. ~~
0

2016-03-15 16:15:14

prestigo to nie słowacka czy czeskie firma?

Odpowiedz

37. ~xxxx
0

2016-03-15 15:53:59

xiaomi, meizu, oppo to producenci a prestigio, maxcom, kiano to importerzy z Polski. Kiedy wreszcie zrozumiecie to?

Odpowiedz

36. ~Calრ7
0

2016-03-15 15:50:41

ja mam Prestigio - typowy chińczyk, ale jest dość dobrze wykonany, działa jak trzeba. ...więc tym bardziej / lepiej będzie wykonany chińczyk tej znanej marki. Czego się bać?

Odpowiedz

35. ~lolek
0

2016-03-15 15:44:35

@23Weź do ręki telefon z MIUI, potem coś od Samsunga i LG, porównaj te nakładki na androida. Najlepiej na telefonach o podobnych parametrach. Potem porównaj ich pracę (oraz cenę!) i powiedz: Który podoba Ci się najbardziej, działa najpłynniej i dlaczego jest to MIUI? :) :P

Odpowiedz

34. ~~
0

2016-03-15 15:41:51

Czy ktoś z was chociaż miał kiedyś telefon xiaomi?czy to tylko głupie: "nie znam, ale się wypowiem?"

Odpowiedz

33. ~lolek
0

2016-03-15 15:36:32

Trzeci czy czwarty producent smartfonów na świecie to "firma krzak" LOL.

Odpowiedz

32. TomecekGD
0

2016-03-15 14:46:02

@27 nie każdy płaci VAT, większości się udaje bez. Poza tym nawet jeżeli dolicza ci VAT, to wychodzi 1890 zł, a za taki telefon to bardzo dobra cena. W końcu to nowość i najwydajniejszy telefon w całej ofercie Xiaomi.

Odpowiedz

31. ~xxxx
0

2016-03-15 13:00:19

Zawsze człowiek potrzebuje taniej. Kiedys-chorzysta-dzisiaj-bohater Nexusy były tanie to kupowalo się Nexusy.Do niedawna huaweie były tanie, teraz ceny idą w górę Teraz meizu, xiaomi, oppo sa ciekawe. A zaraz będzie co innego.

Odpowiedz