DAJ CYNK

Xiaomi: 20000 mAh Mi Power Bank z Quick Charge 3.0

16.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6532

Ważne 3

1

Firma Xiaomi zapowiedziała nowy, ekstremalnie pojemny powerbank 20000 mAh Mi Power Bank oferujący wsparcie dla Quick Charge 3.0.

Firma Xiaomi zapowiedziała nowy, ekstremalnie pojemny powerbank 20000 mAh Mi Power Bank oferujący wsparcie dla Quick Charge 3.0.



Nowy powerbank Xiaomi umożliwia jednoczesne ładowanie 2 urządzeń w standardzie oferując 5,1V i 3,6A dla każdego ze złączy. Przy podłączeniu jednego urządzenia dostępny jest natomiast Quick Charge 3.0 w opcjach 5V/2,4A, 9V/2A i 12V/1,5A.

Jeżeli ktoś jednak nabył już powerbank o dużej pojemności dobrze wie, że jego naładowanie wymaga mnóstwo czasu. I o tym jednak pomyślał producent - powerbank ładować można również w standardzie Quick Charge 3.0.

Cena urządzenia w Chinach to 149 juanów, co daje w przeliczeniu około 90 zł. Sprzedaż rusza 19 grudnia.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł

Tagi: xiaomi
Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2016-12-19 01:12:05

Dyskusja o inteligencji małp...

Odpowiedz

31. BUCKS
0

2016-12-18 21:29:45

@26 ~gośća gdzie ja pisałem, że chce samodzielnie robić PB? Tworzysz rzeczywistość alternatywną, która nie istnieje.A jak ktoś chce to może zrobić PB samemu ale wymaga to odpowiedniej wiedzy, aby zastosować odpowiednie zabezpieczenia, bo kilka ogniw Li-ION to już mała bomba, która może zrobić poważną krzywdę lub nawet zabić jeśli doprowadzimy do eksplozji ogniw, a wbrew pozorom w rękach laika nie jest to rzecz niemożliwa.Pisałem wcześniej, że masz elektronikę, czyli jak wspomniał góral2099 przetwornicę, która podbija napięcie z 3,6 do 5V.Z kolei w przypadku ogniw połączonych szeregowo trzeba by zastosować przetwornicę obniżającą napięcie np. z 10,8V do 5V itd.Z racji kosztów i wymaganej wiedzy, czyli aspektów bezpieczeństwa nie polecam laikom takich zabaw na poważnie ale w celach edukacyjnych zrobienie prostego PB z baterii 9V może być ciekawym doświadczeniem.

Odpowiedz

30. BUCKS
0

2016-12-18 21:16:10

@25 PLANETzależy co rozumiesz przez pojęcie realna pojemność.Bo dla mnie oznacza to czy deklarowane akumulatory mają w sumie 20 000 mAh, czy zamiast tego realnie mają maksymalnie np. 18 000 mAh.Praktyka jest taka, że kupując akku to rzeczywistości ich pojemność jest trochę niższa niż wynika to z reklam i tak np. kupując NiMH Sanyo ENELOOP 2000 to w rzeczywistości jest na nich napis min. 1900mAh, więc jak jeden będzie miał realnie 1900, a drugi 2000 to oba są w pełni sprawne i wartościowe.Dla innych realna pojemność PB może oznaczać jak duży akumulator mogę naładować w praktyce przy użyciu danego PB.Tutaj jest kilka elementów, które mają na to wpływ np.fakt, że akumulator nie rozładowuje się liniowo dlatego inaczej przebiega krzywa rozładowania niskim prądem, a inaczej wysokim.Poza tym wiele zależy od użytej elektroniki i od samych ogniw. Ponieważ każde ogniwo z reguły rozładowuje się w innym stopniu to ten fakt powoduje już pewnego rodzaju rozbieżność i brak możliwości wykorzystania w pełni potencjału wszystkich ogniw równocześnie. Choć akumulator Li-ION można bezpiecznie rozładować do np. 2,5/2,75V to z racji nierównomiernego rozładowania każdego ogniwa oraz brak precyzyjnych pomiarów to producent przyjmuje jakąś wartość graniczną z rezerwą i odcięcie prądu może nastąpić przy napięciu np. 2,9V.Do tego dochodzi sprawność użytych przetwornic itd. dlatego ja jako faktyczną wartość dostępną przy ładowaniu prądem ok. 1A przyjmuję maksymalnie 70% pojemności podawanej przez producenta, a im wyższy prąd ładowania tym ta wartość spada.Trzeba pamiętać, że akumulatory nieużywane tracą z czasem swoją pojemność, więc inaczej będzie to wyglądać dla świeżo naładowanego PB a inaczej dla urządzenia leżącego w szafie, które było ładowane do pełna miesiąc temu itd.Li-ION nie lubią mrozów dlatego ich wydajność spada drastycznie w niskich temp

Odpowiedz

29. goral2099
0

2016-12-18 15:42:44

Cenowo to tyle samo wyjdzie. Jak ktoś się nudzi i lubi się bawić, to niech robi. :)

Odpowiedz

28. ~gość
0

2016-12-18 15:24:51

@27 To taniej wyjdzie kupić gotowca powerbanka niż się bawić w samodzielne lepienie tego z ogniw i przetwornic:-)

Odpowiedz

27. goral2099
0

2016-12-18 15:21:14

26: Przetwornica?

Odpowiedz

26. ~gość
0

2016-12-18 15:18:28

@22 Więc jak chcesz uzyskać te 5V robiąc powerbanka samodzielnie z ogniw 18650? To że są różne ogniwa na rynku to nic nadzwyczajnego, interesujące jest jak sprawdziłyby się ogniwa Li-FePO4 w takich zastosowaniach. Może są powerbanki z Akumulatorami litowo-żelazowo-fosforanowymi (Li-FePO4)?

Odpowiedz

25. PLANET
0

2016-12-18 07:42:19

A generalnie pewnie 20Ah zamiast 10 (sam używam 9tki Samsunga) żeby mieć większy zapas mocy "offline".. ot i tyle tej /''ekstremalności/'' : ). Szczególnie ładowanie tabletów o większych pojemnościach baterii może wyciągnąć moc z tego powerbanka w niecałych dwóch ładowaniach (należy pamiętać, że realna pojemność to co najwyżej 90% pojemności podawanej przez producenta, jeśli nie mniej (nawet 75-80% w skrajnych przypadkach) ; oczywiście mówię o porządnych powerbankach, a nie wyrobach z Chin ze sztucznie nadmuchaną liczbą, bo tam realna pojemność to równie dobrze może być i połowa deklarowanej, jak nie mniej : )

Odpowiedz

24. PLANET
0

2016-12-18 07:34:42

@bucks: dziękuję : )

Odpowiedz

23. BUCKS
0

2016-12-18 01:58:05

@4 planetQC jest kompatybilny wstecz, więc mając urządzenie z 3.0 spokojnie możesz użyć ładowarki 2.0, więc finalnie Twoja ładowarka powinna naładować taki PB jak urządzenie obsługujące maksymalnie QC2.0.Jak ktoś nie ma urządzeń i ładowarki QC to polecam użycie przewodu USB tylko do ładowania, bez transmisji danych. Przy takiej niewielkiej zmianie można sporo zyskać i skrócić czas ładowania, zwłaszcza przy ładowarkach samochodowych.

Odpowiedz

22. BUCKS
0

2016-12-18 01:25:51

@20 ~gośći właśnie tak generalnie są zbudowane powerbanki, do tego masz układ elektroniczny, który podbija 3,6V do 5V na wyjściu ot cała filozofia.Ogniwa o realnej pojemności 3300mAh są na rynku od dawna i nie są niczym nadzwyczajnym i co ważne są stosunkowo tanie dlatego dla mnie pojemność 20Ah w powerbanku to nic nadzwyczajnego i nic ekstremalnego ale może dla innych to jest cud techniki i jakieś ekstremum nie z tego świata.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.@21 wlonie wiem o czym piszesz, bo ja tylko kwestionuję użycie określenia "ekstremalny" w odniesieniu do powerbanku o pojemności 20 000 mAh, a dla mnie to coś normalnego.Chyba, że to ma być reklama, bo takie określenia uwielbiają marketingowcy.Tak jak PB 10 000 ma 3 ogniwa tak, 20 000 ma ich 6 i tyle i póki co nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.Jak ktoś ma potrzebę na pojemniejszy powerbank i zarazem większy gabarytowo i cięższy to jego wybór ale dla mnie nie ma w tym nic ekstremalnego wartego większej uwagi z mojej strony.

Odpowiedz

21. wlo
0

2016-12-17 19:04:08

BUCKS - więc zamiast kupować te 6 ogniw ładnie opakowane, kup luzem i polutuj... Pewnie będziesz bardziej zadowolony?

Odpowiedz

20. ~gość
0

2016-12-17 19:00:30

@19 Żeby uzyskać pojemność 20Ah musisz połączyć równolegle te ogniwa, a więc jakie będzie napięcie? 3,6V Co chcesz tym naładować?

Odpowiedz

19. BUCKS
0

2016-12-17 17:55:04

Wystarczy 6 ogniw 18650 o realnej pojemności 3333mAh, aby uzyskać owe 20 000 mAh. Podobną ilość ogniw mają akumulatory do laptopów tylko z reguły o mniejszej pojemności. Jak dla mnie pojęcie "ekstremalnie pojemny powerbank" jest tu trochę przesadzone ale wiele zależy od tego co dla kogo znaczy ekstremalnie.

Odpowiedz