DAJ CYNK

Wyniki LG po 2Q2016

28.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2416

Ważne 2

0

Firma LG sprzedała w II kwartale 2016 roku 13,9 mln smartfonów - o 3% więcej niż w I kwartale. LG G5 sprzedawał się słabiej niż planowano.

Firma LG sprzedała w II kwartale 2016 roku 13,9 mln smartfonów - o 3% więcej niż w I kwartale. LG G5 sprzedawał się słabiej niż planowano.

Dział smartfonów firmy przyniósł LG sprzedaż na poziomie 2,86 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12% względem I kwartału tego roku, ale również spadek względem wyników sprzed roku. Warto przy tym pamiętać, że wyniki LG w II kwartale 2015 roku były tak słabe, że akcje firmy osiągnęły najniższy poziom od 12 lat.

Teraz, pomimo niewielkiego wzrostu liczby sprzedanych urządzeń, LG Mobile ponownie odnotował stratę - 132,1 mln dolarów. Była ona jednak mniejsza niż w I kwartale tego roku (162,2 mln dolarów). Jako powody LG wymienia wzrost kosztów marketingu i wolniejszą niż zakładana sprzedaż LG G5.

Firma liczy, że wprowadzenie nowej serii V oraz rozbudowa linii K i X poprawi wyniki w III kwartale tego roku.

Wszystkie działy LG wypracowały w II kwartale łączną sprzedaż na poziomie 12,05 mld dolarów i 503,1 mln dolarów zysku netto. Największe zyski LG przyniósł sprzęt AGD i systemy klimatyzacji (373,24 mln dolarów), a tuż za nimi uplasowały się telewizory (306,97 mld dolarów). Sprzedaż komponentów do aut przyniosła 14,46 mln dolarów straty.

Źródło tekstu: LG, wł

Tagi: 2Q2016 LG wyniki
Komentarze
Zaloguj się
8. ~wojt
0

2016-08-30 22:09:48

Jestem już po wymianie płyty głównej, jak i wielu innych użytkowników LG G4. Bateria po roku nawet doby nie trzyma. Stale przychodzą maile od LG. z info o zaprzestania świadczenia usług Cloud i Backup i nic w zamian nie oferują.Następca czyli LG G5 udany jak fiat multipla. Cóż nigdy wiecej smartfona tej firmy nie kupię

Odpowiedz

7. robi458
0

2016-07-29 00:27:49

A mi tam się podoba G5 i w sumie cieszy mnie, że słabo się sprzedaje bo ceny są całkiem atrakcyjne flagowiec za 1800 zł. Miałem kupować G4 ale przy różnicy w cenie rzędu 400 zł jednak postawię na nowszy model w końcu jest całkiem udany. Modułów nie planuje używać bo są po prostu za drogie ale doceniam możliwość wymiany baterii :)

Odpowiedz

6. ~Terefe
0

2016-07-28 17:43:50

Ale błędy ;) Zysk netto 503,1 mln dolarów skoro taki zysk netto to skąd działy wypracowały 373,24 plus 306,97 ( tutaj ma być mln a nie mld ) plus 14,46 nijak nie daje 503 ;)

Odpowiedz

5. 100000
-1

2016-07-28 15:34:18

Z chwilą zobaczenia G5 mówiłem , że to niewypał i…. miałem rację :)

Odpowiedz

4. ~Kuba
0

2016-07-28 13:19:01

Lepiej niż u Huawei bo widać poszczególne działy. Czasami jak firma sama nie podaje takich informacji to trzeba sięgnąć głębiej, samemu sprawdzić pdf/''a.Dobrze, że jest LG bo nie każdy może, nie każdy chce sprowadzać telefony z Chin, bo cło, gwarancja, wsparcie. Na tzw. Zachodzie konkurencja nie jest zbyt duża, do tego HTC olewa Polskę, BlackBerry tak samo, dostępność/oferta słaba. Zostaje LG, Sony, Samsung, Apple, może Moto.

Odpowiedz

3. ~smiesznypiesek
0

2016-07-28 13:06:52

ja też bardzo doceniam moje LG G4 (dostałem go w ofercie uproszczonego abonamentu od t-m) i trochę szkoda czytać, że im ostatnio nie idzie na rynku smartfonów. w domu mam TV od LG i kino domowe, wszystko świetnej jakości, to naprawdę niezła firma jest!

Odpowiedz

2. ~michal
0

2016-07-28 11:59:18

mam bardzo dobre doswiadczenie z aparatem z modelu G4 , kupilbym G5 ale z powodu małej baterii sie nie zdecydowalem , mysle ze oni maja przed soba jeszcze dobre lata

Odpowiedz

1. ~Adam X
1

2016-07-28 11:37:50

Pomysł na modułowość G5 w takiej formie był kiepski. Przekombinowali. Już Lenovo lepiej do tego podeszło. Smartwatch potrafią zrobić swietnego, a flagowego smartfona zawalili.

Odpowiedz