DAJ CYNK

Wyniki finansowe Sony Mobile za rok fiskalny 2016 - restrukturyzacja działa

30.04.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 53

Ważne 5

1

Sony pochwalił się wynikami za miniony rok fiskalny, który zakończył się 31 marca. Zysk ten nie jest jednak owocem zwiększonej sprzedaży.Sony pochwalił się wynikami za miniony rok fiskalny, który zakończył się 31 marca. Zysk ten nie jest jednak owocem zwiększonej sprzedaży.

Prezes Sony - Kazuo Hirai może być dumny. Dział mobilny Sony zarobił 10,2 mld jenów (około 353 mln złotych). Rok wcześniej odnotował za to stratę w wysokości 61,4 mld jenów (około 2,1 mld złotych). Choć taki wzrost wygląda imponująco, mina rzednie po następnych informacjach.

Przychód ze sprzedaży spadł o 32% względem roku poprzedniego - do 759 mld jenów (około 26 mld złotych). Sprzedano również 14,6 mln telefonów - o 8,3 mln mniej niż przez rok poprzedni.

Co w takim razie odpowiada za polepszenie wyników finansowych?

Jak przyznaje Sony, zysk jest owocem restrukturyzacji i zmniejszenia kosztów operacyjnych. Przypomnijmy, że zmieniono również strategię sprzedażową. Teraz Japończycy starają się oferować mniej urządzeń (ale lepszej jakości) na mniejszej liczbie rynków.

Nie można za to odmówić firmie z Tokio szczerości. Przyznają już od jakiegoś czasu, że nie mają ambicji konkurowania z Samungiem, Apple'em czy Huaweiem. Czemu zatem trzymają się tego segmentu biznesu? Sony przewiduje, że biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii, w bliskiej przyszłości dojdzie do kolejnej rewolucji na rynku telekomunikacji. I tej chwili Japończycy nie chcą przespać.

Źródło tekstu: GSMArena, Android Authority, Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się