DAJ CYNK

Wymiana ekranu w Apple iPhone X? Będzie drogo

27.10.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6072

Ważne 3

3

Apple podał oficjalne ceny napraw iPhone'ów X. Są proporcjonalne do ceny samego telefonu, czyli wysokie.



Apple podał oficjalne ceny napraw iPhone'ów X. Są proporcjonalne do ceny samego telefonu, czyli wysokie.

Wciąż czekamy na oficjalne polskie ceny napraw pogwarancyjnych w autoryzowanych serwisach Apple'a, jednak patrząc na dotychczasowe przeliczniki, łatwo oszacować koszty.

Koszt wymiany ekranu:

Modele

cena w USA

cena w Polsce

iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6

$ 129

649 zł

iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8

$ 149

799 zł

iPhone 6s Plus, iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus

$ 169

899 zł

iPhone X

$ 279

około 1499 zł


Tutaj uwaga, powyższe ceny dotyczą wyłącznie wymiany ekranu. Jeśli naprawa będzie bardziej rozbudowana, w przypadku iPhone'a X zapłacimy 549 dolarów (prawdopodobnie będzie to wymiana na drugie urządzenie). Po przeliczeniu zgodnie z kursem autoryzowanego serwisu, da nam to około 2949 zł, a więc więcej niż cena nowego iPhone'a 7 na stronie Apple'a.

1500 zł nie jest może kwotą specjalnie odbiegającą od cen wymiany ekranu w Galaxy S8+ czy Note8. W ich przypadku jednak wysoki koszt związany jest z wygiętą konstrukcją ekranu. Płaskiego iPhone'a X nic nie usprawiedliwia.

Zobacz: Apple iPhone X już wyprzedany?
Zobacz: iPhone X - ceny w polskich sieciach komórkowych

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~pablopablito
0

2017-11-20 17:45:06

Na poczatku na pewno bedzie totalna drozyzna ale z drugiej strony ja sam mam iphonea 6 i przeciez na poczatku to byly kosmiczne kwoty a tymczasem sam wymienialem wyswietlacz a machelpie w katowicach i zrobili to naprawde po bardzo konkurencyjnej cenie wiec nie ma sie czym przejmowac. pierwszych kilka miesiecy bedzie drogo i stopniowo chinskie podrobeczki zadzialaja i bedzie taniej ;)))

Odpowiedz

0

2017-11-06 20:08:39

To jest ekran OLED. Częste uzywanie nawigacji czy gier i wysoka jasność ekranu + rzeźnia OLED-ów, znaczy będą na stałe wypalone elementy np. ikon w nawigacji. Forma profilaktyki jest ograniczenie jasności oraz wykupienie ubezpieczenia ekranu

Odpowiedz

29. ~Tytus22
-1

2017-10-28 18:18:20

Po co to obrażanie do28~ stać ich to kupują.

Odpowiedz

28. ~oto jest pytanie :)
1

2017-10-28 17:40:04

kto głupiemu zabroni?

Odpowiedz

27. Brend
0

2017-10-28 15:53:34

@25 - Lepiej być "Januszem rozwagi" niż bulić 1000+ zł za wymianę wyświetlacza :).

Odpowiedz

26. ~
0

2017-10-28 14:13:03

Wedle cennika autoryzowanego serwisu Samsunga - CTDI - koszt odpłatnej wymiany ekranu w S8+ to 1094,66 zł brutto. Zatem do 1500 to jednak jest daleko droga Redakcji.

Odpowiedz

25. ~
1

2017-10-28 12:45:28

@24 oż ty januszu rozwagi

Odpowiedz

24. Brend
-1

2017-10-28 12:17:17

@23 - Heh, nie każdy telefonem zbija tynki albo wbija gwoździe. Ja swojego 6 Plusa sprzedałem w poniedziałek po prawie 2 latach eksploatacji i nie miał nawet jednej, najmniejszej ryski (wygięty też nie był). Wystarczy trochę rozwagi, futerał na "plecy" i telefon będzie bezpieczny.

Odpowiedz

23. ~
2

2017-10-28 12:03:29

@22, pewnie leży w szklanej, hermetycznej gablotce.

Odpowiedz

22. hativnati
-2

2017-10-28 11:06:53

@19moja 6-tka trzyma sie w takim stanie w jakim ją kupiłem, prawie 3 lata temu

Odpowiedz

21. maker3
2

2017-10-28 09:59:21

@20 zapomniałeś o VAT, ceny w USA zwyczajowo są netto.

Odpowiedz

20. ~Caml7
-2

2017-10-28 09:32:26

Coś tu nie gra skoro w chwili obecnej dolar chodź po 3,65925059 .12.~Caml7 2017-10-27 23:12:58 host: cpn76.neoplus.adsl.tpnet.plPowinno być w iPhone X, 999, z groszami a nie 1400?13.~Caml7 2017-10-27 23:22:08 host: cpn76.neoplus.adsl.tpnet.plWychodzi 279*3,65925059=1020.93091461 po aktualnym kursie za iPhona XJakiś błąd macie moje komentarze z niewyjaśnionych przyczyn zniknęły.

Odpowiedz

19. ~gość
3

2017-10-28 08:31:52

@2 Z wyginania to akurat zasłynęły któreś twoje shitphone 6? 6s?Fani apla zapłacą każdą absurdalną cenę za byle pierdołę. Na tym polega ich dramat.

Odpowiedz

18. ~Edward Chetny
3

2017-10-28 07:42:10

Typowa zagrywka Apple. Ma sie nie oplacac wymieniac ekranow poniewaz koszt jest zblizony do nowego systemu. Pamietam kolesia ze stoiska firmowego przyjmujacego reklamacje ktory doradzal zakup nowego jeszcze bardziej wow jablka niz naprawa starego i zgnitego juz....

Odpowiedz

17. ~Gość
1

2017-10-28 07:17:16

Jak to nic nie usprawiedliwia? Zwykła pazerność i chęć zysku za wszelką cenę. I nie ma się co dziwić - skoro wierni fani i tak kupią, to po co się ograniczać?

Odpowiedz