DAJ CYNK

Wyjątkowo skromna kolejka po iPhone'a w Sydney

22.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8734

Ważne 6

2

Tradycyjna już kolejka przed Apple Store w Sydney była w tym roku wyjątkowo krótka.



Tradycyjna już kolejka przed Apple Store w Sydney była w tym roku wyjątkowo krótka.

Australijczycy jako pierwsi świętują nowy rok, jak również jako pierwsi mogą kupić nowego iPhone'a. Przed Apple Store w Sydney rok w rok ustawiają się w kolejce setki osób. Ale nie tym razem.

W kolejce po iPhone'a 8 ustawiło się mniej niż 30 osób, co przy setkach z poprzednich lat wygląda niezwykle skromnie. Pierwszym nabywcą smartfonu był Mazen Kourouche, który spędził w kolejce 11 dni(!). Co sądzi on o nowym nabytku?
iPhone 8 jest bardzo podobny do "siódemki", ale nagrywa filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę i ma szklany tył obudowy, przez co jest bardziej wytrzymały. Smartfon nie ma jednak zbyt wielu nowych funkcji.

Zdecydowanie nie można odmówić mu trzeźwego podejścia do tematu, pomimo prawie dwóch tygodni oczekiwania.



Jeden z pierwszych kupujących w Chinach powiedział z kolei, że bez wahania zdecydował się na nowego iPhone'a ze względu na większe możliwości fotograficzne.

Możemy żartować z krótszych kolejek, ale przeciętne pierwsze recenzje nowego iPhone'a spowodowały, że cena akcji Apple'a spadła do poziomu najniższego od dwóch miesięcy. Inwestorzy obawiają się, że przedsprzedaż smartfonu będzie dużo słabsza niż oczekiwano.

Zdecydowanie większych kolejek możemy spodziewać się 3 listopada, kiedy to do sklepów trafi iPhone X. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że dostępnych egzemplarzy smartfonu starczy dla wszystkich chętnych.

Zobacz: iPhone 8 - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: iPhone 8 Plus - >dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: iPhone X - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
121. ~Antoni
1

2017-09-24 11:50:38

@120 zgadzam się z Tobą Na iphonie to nie mogą pomierzyć nawet speed jaki podałem pod @92.

Odpowiedz

120. ~dziuberdxtminder
1

2017-09-24 11:13:48

118@ Nawet antutu test na końcu jest napisane że jest wszystko "ok/''/'' więc po co szastać kasą? Topowe fony są przereklamowane z tą wygórowaną ceną.

Odpowiedz

119. ~dziuberdxtminder
1

2017-09-24 11:07:59

118@ I po co te wynaturzenia? Śmiga, a gdyby popracowali nad android 5, to by jeszcze lepiej śmigało. Jedyna wada to kiepski mikrofon.

Odpowiedz

117. ~tomaszk-poz
1

2017-09-24 08:59:45

/''ma szklany tył obudowy, przez co jest bardziej wytrzymały/'' hehe iCymbał

Odpowiedz

116. ~cimnota
0

2017-09-24 05:21:18

A mógłby KTOŚ napisać wykaz bluźnierstw obowiązujacy w telepolis? Jestem początkujący!

Odpowiedz

115. ~Fryc
0

2017-09-24 00:52:36

113, tu nie chodzi o to czy ktos lubi iphona czy nie (ja nigdy nie miałem i narazie nie chce). Chodzi o takie wpisy jak ten pod tobą - 114, który nie ma nic do powiedzenia a sie wymądrza

Odpowiedz

114. ~
2

2017-09-23 22:59:28

Zauważyłem, że od kiedy pojawił się iphoneski, to poziom dyskusji spadł. Wynika to z jego trollowania, prowokowania i ublżania innym czytelnikom.Wierzę, że Admini zrobią z nim porządek.

Odpowiedz

113. lord_kr
2

2017-09-23 22:37:22

Panowie (i panie). Nie zachowujcie się jak cebula i słoma z butów. Wiadomo że każdy będzie bronił tego czego używa i za co zapłacił. Wyrażajmy opinie ale kulturalnie i grzecznie. To że nie kupiłbym pihone/''a to nie znaczy że będę wyzywał tych którzy myślą inaczej

Odpowiedz

108. ~Jzjsks
0

2017-09-23 21:15:44

Przepraszam bardzo ale czy sprzet jablkowy jest dopuszczony do uzytku na terenie Europy. Bo boje sie o zdrowie...

Odpowiedz

105. iphoneski
-3

2017-09-23 19:50:35

@102 to nie Microsoft, ale twórcy aplikacji. Nawet Upc powiedziało, że oni nie zrobią aplikacji na mobilne okienka, bo jest mało użytkowników. A dlaczego było mało użytkowników? Bo nikt nie robił aplikacji, i kółko nam się zamyka. Gdyby Windows miał tyle dobrych Apek co iOS to bez zastanowienia bym kupował :)

Odpowiedz

104. ~Cvg
1

2017-09-23 19:44:30

92 no więc Antoni jest tak jak piszesz. Mam iphona i androida. W iphonie nie czyta.

Odpowiedz

103. lord_kr
3

2017-09-23 19:29:57

I przepraszam za literowki lecz pisze jadac autobusem

Odpowiedz

102. lord_kr
3

2017-09-23 19:27:21

@96. Zgodze sie co do mobilnego Windowsa. System laczy w sobie dobre cechy IOS i Androida, jako eko-system dziala wysmienicie i naprawde szkoda ze Microsoft go olal.Tak jak mowilem Apple robi niezly sprzet lecz sztucznie nakladane ograniczenia i cala "otoczka" marketingowa dzialaja na mnie odpychajaco.Na codzien pracuje w handlu i mam nieco do czynienia z marketingiem. Wezmy dwa supermarkety Tesco i Marks&Spencer (to takivsklep dla zamoznych w UK) i jeden produjt np marchewke. Tesco na opakowaniu pisze po prostu "marchewka" i sprzedaje ja za £0.70. Marks&Spencer zas mowi tak "Chrupiaca, pelna smaku i witamin MARCHEWKA z polnocnej Anglii od farmerow ktorych znamy i ufamy wyselekcjonowana specjalnie dla Ciebie" i kasuje £1.50. produkt ten sam podejscie inne. No wiec Tesco to np Huawri kub Lenovo, Apple to taki M&S ktory sprzeda Ci poczucie bycia wyjatkowym za odpowiednia cene. Byc moze swiadomosc tych mechanizmow powstrzymuje mnie od zakupu niezlych zreszta produktow Apple

Odpowiedz

101. ~popcorn
-2

2017-09-23 19:27:12

hehe dobre, android i wgrywanie na niego WSZYSTKIEGO - łącznie z wirusami, a potem czyszczenie telefonu bo zamula po miesiącu. To samo z apkami z google play, ładują tam wszystko co chcą a potem ryk, bo wirus, bo zbugowany, bo coś tam.czemu fani androida nie potrafią robić nic innego prócz hejtowania apple, każdy system ma wady i zalety, tak było, jest i będzie. po co te gunwoburze na forach i wytykanie, ile kto chce wydać na telefon i jaki on jest kijowy :D

Odpowiedz

100. iphoneski
-3

2017-09-23 19:21:53

@97 z tobą do niczego nie doszliśmy, bo my razem nigdzie nie szliśmy i nie pójdziemy. Użytkownik, z którym pisałem napisał wyżej, że Apple nie robi złych urządzeń, ale jemu osobiście nie pasują. I ja to szanuję, on woli wiekszą otwartość i możliwość podpięcia peryferiów, ja prostotę użytkowania w Apple. Ty piszesz bez przerwy jedno i to samo, także dochodź sobie sam.

Odpowiedz