DAJ CYNK

Wybuchające Note'y 7 powodem zatrzymania sprzedaży

01.09.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 22953

Ważne 13

1

Po wczorajszym zaprzestaniu sprzedaży w Korei Południowej, Samsung zatrzymał sprzedaż Note'a 7 również w Belgii i Serbii. Szykują się przymusowe zwroty zakupionych telefonów.

Po wczorajszym zaprzestaniu sprzedaży w Korei Południowej, Samsung zatrzymał sprzedaż Note'a 7 również w Belgii i Serbii. Szykują się przymusowe zwroty zakupionych telefonów.

Jak podaje Chosun Ilbo, Samsung chciał zaoferować w Korei Południowej darmową wymianę akumulatorów, obecnie jednak firma rozważa wymianę urządzeń na nowe lub zwrot pieniędzy. W samej tylko Korei oznacza to wycofanie z rynku ponad 400 tys. urządzeń.

Yohhap News wylicza, że tylko w zeszłym tygodniu doszło do 5 wybuchów podłączonych do zasilania Note'ów 7. Samsung miał sprawdzić, czy powodem nie były wadliwe zasilacze sieciowe innych firm, wygląda jednak na to, że wina leży po stronie Koreańczyków.


Jak pisaliśmy w tej wiadomości, Samsung zapowiedział opóźnienia w dostawach związane z dodatkowymi testami jakości. W rozmowie z Reutersem producent nie wspominał jednak bezpośrednio o ryzyku wybuchu, a lokalnych dostawców poinformował jedynie o wykryciu jakiejś usterki.

Wartość akcji Samsunga gwałtownie spada, szybko więc należy spodziewać się reakcji firmy i oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo, że winowajcą sytuacji jest jeden z dostawców akumulatorów, koreański ITM Semiconductor.

Problem nie dotyczy przy tym jedynie Korei Południowej - dzisiaj sprzedaż zatrzymana została również w Belgii oraz Serbii, a wszystkie urządzenia zalegające w tamtejszych magazynach zostaną poddane kontroli jakości.

Źródło tekstu: Korea Herald, Chosun Ilbo, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
53. PiotrM
0

2016-09-02 14:47:00

@52 jak goodrama to tylko w rowerze

Odpowiedz

52. dumelosw
0

2016-09-02 12:50:42

@51 jak karty pamięci to tylko goodrama

Odpowiedz

51. ~rrrr
0

2016-09-02 11:57:21

Też dawno temu zraziłem się do szajsunga i pozbyłem się wszystkiego... ostatnio jednak kupiłem - kartę microSD na razie działa nie wybuchła ;P

Odpowiedz

50. ~Ja+
0

2016-09-02 11:48:02

@39: Ludzie, którzy tak generalizują, nie ogarniając złożonej rzeczywistości oraz szufladkują innych na podstawie tego jakiej marki smartfon kupili są totalnymi de.bilami!

Odpowiedz

49. ~Ja+
0

2016-09-02 11:39:30

@44. "Nie mam, nie używam, nie znam się, ale sobie pohejtuje" - oto twoja swoją dewiza!

Odpowiedz

48. ~Ja+
0

2016-09-02 11:35:03

@47. W głowie nie masz też nic rozsądku, dlatego tak hejtujesz ;)

Odpowiedz

47. ~Syfsung
0

2016-09-02 11:13:25

To nie Samsung to Szajsung ;-) W domu nie mam nic z tego syfu od zółtków i nie zamierzam :-)

Odpowiedz

46. M@jkel
0

2016-09-02 10:40:24

@44 Dawny Goldstar to teraz LG (po fuzji Goldstara z Lucky Chemicals - Lucky Goldstar). Samsung zawsze był Samsungiem.

Odpowiedz

45. ~Cpr
0

2016-09-02 10:40:07

Baobab: Gold Star to było LG :)

Odpowiedz

44. Baobab
0

2016-09-02 10:28:04

Samsunga kiedyś za czasów Gold-Stara omijało się szerokim łukiem. Teraz widzę, że też trzeba to robić. Niech idzie to z torbami. Dobrze, że żadnego g.... Samsunga nie mam, bo mi jeszcze dom spłonie.

Odpowiedz

43. ~
0

2016-09-02 09:59:27

@41 - ja mam - Samsung SM3, w Polsce Renault Fluence :-P

Odpowiedz

42. ~
0

2016-09-02 09:49:27

Ja mam telefony Samsunga i sobie chwalę, nie narzekam.

Odpowiedz

41. ~User8888
0

2016-09-02 08:35:39

Z chęcią kupię samochód od Samsunga ;-)

Odpowiedz

40. tomunia
0

2016-09-02 08:22:08

Lepszego prezentu przed środą Apple by sobie nie wymarzyło

Odpowiedz

39. ~
-1

2016-09-02 08:09:54

Szajsung i wszystko jasne. Maksymalne g... na rynku. Ludzie, ktorzy kupuja produkty tej marki sa typowymi lemingami - ZERO swiadomosci konsumenckiej.

Odpowiedz