DAJ CYNK

Wpadek Apple'a ciąg dalszy

19.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9578

Ważne 8

4

Choć Apple każe sobie płacić słono za większą pamięć w nowych iPhone'ach, okazuje się, że do niektórych telefonów trafiły tańsze i przy tym sporo wolniejsze kości TLC od Sandiska.

Choć Apple każe sobie płacić słono za większą pamięć w nowych iPhone'ach, okazuje się, że do niektórych telefonów trafiły tańsze i przy tym sporo wolniejsze kości TLC od Sandiska.

Apple ma trzech dostawców kości pamięci. Hynix i Toshiba dostarczają szybkie pamięci NAND wykonane w technologii MLC, natomiast Sandisk tańsze, zdolne pomieścić 1,5x więcej danych moduły TLC. Te ostatnie niestety wyraźnie odbiegają pod względem wydajności od kości MLC, a na domiar złego do ich obsługi potrzeba dwukrotnie więcej pamięci RAM.

W teście zapisu danych losowych, symulującym najgorszy z możliwych scenariuszy, wyniki pamięci MLC (Hynix i Toshiba) zaczynają się od 2,9 MB/s przy najmniejszych plikach (rzędu 100 KB), docierając do nawet 15,7 MB/s przy dużych plikach (3,4 GB). Z kolei Kości TLC Sandiska nie przekraczają transferów 3,2 MB/s, a przy dużych plikach prędkość zamiast rosnąć, spada do 2,3 MB/s.

Tańsze kości Sandiska nie trafiły co ciekawe do podstawowych wariantów iPhone'ów z 16 GB pamięci wewnętrznej, lecz do znacznie droższych o 64 lub 128 GB pamięci. Sprawa dotyczy wybranych partii iPhone'ów 6 i 6 Plus. Krążą już komentarze, że Apple zrezygnuje z kłopotliwych pamięci TLC, zastępując je modułami MLC w kolejnych dostawach, ale firma póki co oficjalnego stanowiska nie opublikowała.

Drugą z wpadek są doniesienia o dziwnym zachowywaniu się iPhone'a 6 Plus w trybie wideo. Apple zaczął wymieniać telefony użytkownikom, u których najprawdopodobniej zaczęła nieprawidłowo działać optyczna stabilizacja obrazu, dając taki efekt końcowy:

Źródło tekstu: PhoneArena, gforgames, wł

Komentarze
Zaloguj się

2014-11-28 05:34:10

Swoją drogą ciekawe, że częściej to zwolennicy Androida wyzywają zwolenników iOSa, ale niby to Apple ma wyznawców, a nie Google.

Odpowiedz

2014-11-28 05:18:32

@39 i 42. Nie rozumiem Twojego argumentu, że po imprezie w klubie osoby z iP wsiadały do taksówek, a Ty z SGS2 do samochodu... A do czego miały wsiadać? Zakładając, że 90% osób w klubach pije alkohol, to wracanie taksówką jest dobrą opcją.

Odpowiedz

45. ~blanka
-1

2014-11-23 12:53:13

drogi, droższy, najdroższy. jeszcze więcej srajfonów w jeszcze wyższych cenach! 14latkom i hipsterom jest obojętne jak działa, ważne, że z japkiem

Odpowiedz

44. ~
2

2014-11-20 11:58:17

@applefag_, skończ już, wstydu oszczędź. Potwierdzasz to co każdy przed Tobą z ironią pisał - obracasz bug w feature, dodatkowo modlisz się publicznie do swojego bożka. Kogo obchodzi Twoja prywatna wiara?

Odpowiedz

43. ~masowy
0

2014-11-20 11:04:38

Że Apple jeszcze nie wpadł na to żeby produkować samochody dla swoich wyznawców...

Odpowiedz

42. RobertX
1

2014-11-20 10:59:58

Z reszta miałem kiedyś taką sytuacje: wybrałem się na weekend do wawy. Wieczorem znajomy ze studiów dzwonił, żeby wpaść do nich do klubu... Impreza dobra ale w miedzy czasie w boksie zauważyłem, że wszyscy maja iP. Koledzy dużo gadali o nowych gadgetach i zabawkach, a koleżanki o markowych ubraniach i butach. Wszyscy na maska wylansowani ... Oczywiście telefony często szły w ruch, a to sms, a to zdjęcie ... Kiedy dzwonił mi telefon to aż wstyd było mi wyciągać mojego starego, odrapanego SGS2, aż poczułem się gorszy i pomyślałem, że jutro pójdę sobie kupie tego iP. Sytuacja się jednak diametralnie zmieniła kiedy wyszliśmy z klubu ... Ktoś wszedł do jakiegoś miejskiego autka, inny do taxi. Reszta spytała się czy ich nie podrzucę ... Kiedy wsiedli pochowali swoje telefony a ich mina była bezcenna. Wtedy z dumą wyjąłem z kieszeni i położyłem na tunelu starego, zniszczonego Samsunga ;)iPhone to bardzo drogi telefon, ale zarazem najtańszy sposób na pokazanie się ;)

Odpowiedz

41. ~Technik
1

2014-11-20 10:49:56

To może trochę merytorycznych argumentów:- jaka jest obecnie alternatywa w oparciu o rozwiązania MDM dla korporacji chcącej opuścić platformę Blackberry?- gdzie koszty zabezpieczenia infrastruktury będą najniższe co za tym idzie wskaznik NPV optymalny?- gdzie jest większa oferta profilowanych aplikacji klasy biznesowej?- jak wygląda porównanie generowanego transferu danych dla poszczególnych platform co za idzie koszty roamingu?- co z raportów niezależnych audytorów wiadomo o wskaźnikach niezawodności urządzeń?- co z odpornością platformy na nieautoryzowany dostęp w przypadku konieczności serwisowania urządzenia lub jego utraty?- jakie jest czas reakcji na usunięcie zagrożenia bezpieczeństwa w przypadku każdej z platform?Niestety dość smutne jest jak jednoznaczne wyniki daje taki audyt. Chciałbym mieć większy wybór.I tak na marginesie, przy zakupie 200+ urządzeń w profilowanych planach taryfowych w kontraktach na 24 m-ce cena początkowa każdego z modeli flagowych nie przekracza 100zł. Więc to nie są koszty wiodące powiem więcej ułamkowe w odniesieniu do kosztów operacyjnych utrzymania takiej floty.to tak na start tylko....

Odpowiedz

40. applefan_
-1

2014-11-20 10:41:53

@36 przecież Samsung ma 6x większy budżet na marketing vs Apple i nie przekłada się to na wzrosty sprzedaży ani tym bardziej na zyski - po ostatnich wynikach widać, że jest odwrotnie.

Odpowiedz

39. RobertX
0

2014-11-20 10:32:08

skąd ten fame ? to akurat jest proste ... Zauważcie, że wszystkie najbardziej wylansowane osoby w klubach mają iP. Bo czym się w środku wyróżnisz skoro nie widać ani domu ani auta ? Szkoda tylko, że po wyjściu z klubu wsiadają do starego "Golfa" albo do taxi bo w mieście posiadanie auta też robi się nie modne ...

Odpowiedz

1

2014-11-20 10:29:25

- "Oczywiście wszystkie bez wsparcia" - nie przekłamuj. Mój G2 dostał już aktualizację z 4.2.2 do 4.4.2 (po drodze parę innych) i szykuje się teraz 5.0. Więc nie wszystkie bez wsparcia,

Odpowiedz

37. ~user_delete27
1

2014-11-20 10:29:22

Co do Adolfika i ogryzków - ;)

Odpowiedz

1

2014-11-20 10:29:11

kontynuacja:- "Chyba czujecie pod skórą jak wielki sukces Apple szykuje się na święta" - a no też wiem, że Apple kolejny sukces odniesie. Metodą manipulacji. ;) Ale odniesie.

Odpowiedz

1

2014-11-20 10:28:56

@28 applefan - "Dlaczego ich klienci nie wybierają tylko Apple?" coś ci się chyba pokaszaniło z tym zdaniem.Co do reszty:- "Najlepszy aparat" - nie jest najlepszy, ale jest bardzo dobrej jakości. Kiedyś już tobie na ten argument odpowiedziałem (porównując zdjęcia pyknięte w tym samym czasie innymi telefonami),- "najszybszy" - nie jest najszybszy. Inne telefony z Androidem - te z wysokich półek - są równie szybkie,- "najbardziej niezawodny system ze wszystkich dostępnych na rynku" - czy taki niezawodny to nie wiem... moje firmowe iPhony 4S i 5, oraz 5S potrafią się nieźle zamulić- nawet na klawiaturze (?!),- "największa baza aplikacji" - no fakt, jest spora, jednak i Google ma sporą bazę aplikacji z tymi naprawdę dobrymi (pomijam śmieci),- "najlepsze wsparcie producenta" - tutaj przyznam tobie rację w 100%,- "bezdyskusyjnie najlepszy customer service" - powiem tak, najgorszy serwis (gdzie naprawiają telefony, a nie porady przez konsultanta) według mnie ma Samsung, szczególnie przez jednego ze swoich partnerów serwisowych, ale gdy kupiłem G2 miałem skopane słuchawki. Wymienili mi na nowe bez jakiegokolwiek problemu. I to bardzo szybko zrobili.- "Ludzie robią to z własnej woli." - no nie wiem czy z takiej własnej woli. Apple ma dobry marketing i na wiele osób to działa. Marketing jest częścią manipulacji. Tak więc, to tak nie do końca jest jak piszesz... ;)- "ale oni wolą tłuc coraz to nowe dziesiątki klonów tego co już maja na rynku" - zgadzam się, Samsung jest w tym mistrzem wypuszczając te same telefony w innych opakowaniach. Na drugim miejscu jest Apple wypuszczając bardzo podobne telefony każdego roku. ;) Sam przyznasz, że wyglądem są do siebie zbliżone (do 5S) przy czym tylko nieliczne rzeczy się tam zmieniły z funkcji,- "Oczywiście wszystkie bez wsparcia" - nie przekłamuj. Mój G2 d

Odpowiedz

34. ~jajko
1

2014-11-20 10:16:19

*27 adolf nie byl takim idiota jak go postrzegaja.....jablka nie lubie ale serwis maja ok,tyle ze nie w Polsce.....

Odpowiedz

33. ~sd
1

2014-11-20 10:16:10

applefan widze że po tej przerwie całkiem cie zryło :O Mózg ci Apple zjadło. Jesteś kompletnym kretynem, żyjącym w swoim iŚwiecie, jeśli myślisz że na rynku zostanie sam Apple.

Odpowiedz