DAJ CYNK

Właściciele iPhone'ów X zgłaszają problemy z odbieraniem połączeń

05.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 90

Ważne 6

3

Użytkownicy najnowszego smartfonu Apple'a zgłaszają, że ekran ich urządzeń reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem, utrudniając odbieranie połączeń lub sprawdzenie, kto dzwoni.Użytkownicy najnowszego smartfonu Apple'a zgłaszają, że ekran ich urządzeń reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem, utrudniając odbieranie połączeń lub sprawdzenie, kto dzwoni.

Gdy ktoś do nas dzwoni, wyświetlacz telefonu powinien od razu pokazać, że takie coś ma miejsce oraz umożliwić nam odebranie połączenia lub jego odrzucenie. Wielu posiadaczy iPhone'a X ma z tym poważny problem, ponieważ pojawia się u nich opóźnienie we włączaniu ekranu, które trwa na ogół od 6 do 10 sekund i skutecznie utrudnia odpowiednie zareagowanie na połączenie przychodzące, a czasem wręcz uniemożliwia odebranie telefonu, gdy ten jeszcze dzwoni.

Problem wydaje się leżeć po stronie oprogramowania, choć wcale nie musi tak być, a jedynym sposobem poradzenia sobie z nim jest restart telefonu, gdy opisywany efekt wystąpi. Po ponownym uruchomieniu iPhone'a można przez jakiś czas normalnie odbierać połączenia, ale problem prędzej lub później wróci.

Apple poinformował, że przygląda się sprawie i być może wkrótce wyda odpowiednią łatkę. Cieszą też doniesienia, że koncern w iOS 12 skupi się przede wszystkim na niezawodności systemu, zamiast dodawać więcej nowych funkcji i więcej nowych błędów.

Zobacz: Sprzedaż iPhone'a X mniejsza o połowę
Zobacz: iPhone X w Polsce jest prawie o 40% droższy niż w USA
Zobacz: Wyniki Apple'a po 4Q2017
Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 4Q2017 wg IDC

Źródło tekstu: discussions.apple.com, wł

Komentarze
Zaloguj się