DAJ CYNK

Wkrótce takie filmy nakręcisz telefonem

18.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4112

Ważne 5

2

MediaTek zapowiedział potężny ośmiordzeniowy chipset MT6795 oferujący między innymi możliwość rejestrowania nagrań FullHD z szybkością 480 klatek na sekundę.

MediaTek zapowiedział potężny ośmiordzeniowy chipset MT6795 oferujący między innymi możliwość rejestrowania nagrań FullHD z szybkością 480 klatek na sekundę.

64-bitowy procesor MediaTeka prawdopodobnie oparty będzie na rdzeniach Cortex-A57 (szczegóły poznamy w czasie MWC 2015). Póki co pewni jesteśmy taktowania - 2,2 GHz i architektury big.LITTLE, a także wyświetlania obrazu 2K z odświeżaniem 120 Hz czy technologii ClearMotion. Najbardziej widowiskową z zapowiadanych nowości są nowe możliwości nagrywania wideo.

Telefony z nowym SoC będą w stanie nagrywać filmy FullHD z szybkością 480 klatek na sekundę. 240 klatek na sekundę w HD dostępne w ostatnich iPhone'ach przestanie tym samym robić wrażenie. Zobaczcie sami jak to wygląda w praktyce:


Więcej szczegółów dotyczących nowego chipsetu znaleźć można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: MediaTek, PhoneArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~
0

2015-02-18 23:48:22

ma racje a tylko wuje wierza w klaty ; D i w raybany Made in italy produkowane w czajna. A admini wykasowali linka , w ktorym byla dyskusja dot klateczek- no ale dzisiejsi dziennikarze to pokolenie kopiuj wklej - czytaja pierwszy akapit a na reszte leja.

Odpowiedz

18. ~@17
0

2015-02-18 23:32:11

Co ty pi3rd0lisz?

Odpowiedz

17. ~kxn
0

2015-02-18 23:03:24

Wielkie mi rzeczy, przeciez ludzkie oko nie dostrzeze roznicy pomiedzy 480 katkami/s a 30 klatkami/s. To tak samo jakby do fiata 126p wrzucic silnik z f1. I tak szybciej nie pojedzie bo nie wytrzyma predksci...

Odpowiedz

16. ~
0

2015-02-18 20:28:02

czekam na follow focus ! bez niego , nie krece ! ; D PS zdjecia tez wkrotce mialem robic telefonem a wale i tak srednim formatem cyfrowym hasska. 50 patoli za body i 3 tys za smarfona robi roznice- w jakosci na korzysc tego 1.

Odpowiedz

15. ~Calm7
0

2015-02-18 14:05:29

At14. tobie mogę gratis nakręcić ptakiem . podaj namiary

Odpowiedz

14. ~ola
0

2015-02-18 14:03:00

@13 Calm7). Ty nawet chwili bez trollowania nie wytrzymasz?...

Odpowiedz

12. kamil1221
0

2015-02-18 12:36:14

Z ciekawości nagrałem film 4K 30k. Czas trwania: 11s. Wielkość pliku: 75MB. Szybkość transmisji 56Mb/s. Biednie to wygląda zakładając, że na mojej Lumi jestok. 19GB wolnej pamięci. Posiadając również ok. 19GB na oneDrive też wygląda to słabo :D Przekazywanie plików video działa tylko po WiFi a w naszym kraju *** można spotkać transmisje danych do sieci w przedziale ok. 1Mb/s :D

Odpowiedz

0

2015-02-18 12:32:26

cd.@10...Z dodatkowymi gadżetami telefon oprócz giercowania może również: badać na bieżąco puls,mierzyć poziom cukru, w pracy dziennikarza może zastąpić jednocześnie: dyktafon, komputer,mikrofon, kamerę i notes z długopisem,pozwala namierzyć auto,dziecko czy co tam jeszcze chcemy, może służyć jako sterownik drona czy w końcu monitor do podglądu z kamer przemysłowych.Kolego @9 poszerzaj horyzonty :-)

Odpowiedz

10. bogie
1

2015-02-18 11:45:59

Robienie zdjęć, nagrywanie filmów, rozmowy, sms, przeglądarka internetowa, nawigacja GPS, czy choćby latarka - nie są praktyczne?

Odpowiedz

9. ~
2

2015-02-18 11:28:26

Kiedy telefony będą służyć do czegoś praktycznego?

Odpowiedz

8. LuiN
0

2015-02-18 10:59:10

7, kamil1221 - nowe chipy graficzne mają sprzętową akcelerację dekodowania i kodowania 4K, stąd takie rozbieżności. 4K jest jednak warte świeczki, gdy potem przeskalujesz źródłowe pliki do FullHD w finalnym filmie. Tylu detali nie rejestruje żadna kamera FullHD.

Odpowiedz

0

2015-02-18 10:57:19

Moja Lumia dostając aktualizację do Denim zyskała zdolność nagrywania filmów w 2 i 4K (30klatek). W 2K przy 24klatkach mój laptop jeszcze potrafi odtworzyć taki plik, jednak czasem chwyta zadyszkę. Przy 4K (24klatki) obraz klatkuje, pojawiają się artefakty... Do czego to doszło by laptop z wydajniejszym procesorem i grafiką nie potrafił obsłużyć filmu z telefonu :( Owszem - laptop nie jest już nowy (Turion X2, 3GB ramu i grfika RadeonHD 5000 - 512MB). Zostaje przy fullHD

Odpowiedz

6. LuiN
0

2015-02-18 10:43:47

1, Sig, weźmy np. Honor 6 - FullHD w 30 klatkach ma u niego przepływność 25,2 Mb/s. Z zachowaniem tej samej jakości i 16x szybszym zapisem wychodzi 403,2 Mb/s czyli 50,4 MB/s. Póki co najszybszą pamięć wewnętrzną z przetestowanych przeze mnie telefonów miał HTC One M8 - 40,3 MB/s w zapisie. Przy ciut większej kompresji i odpowiednich kościach pamięci obietnica MediaTeka jest IMHO do zrealizowania.

Odpowiedz

5. ~
4

2015-02-18 10:42:47

Super, nakręcę 10 sekundowy film, bo więcej se nie zmieści w pamięci telefonu.

Odpowiedz