DAJ CYNK

Witek nadaje #2: o premierze Huawei P8 z Dariuszem Marnicem

17.04.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7117

Ważne 5

10

W dzisiejszym odcinku Witek nadaje o premierze najnowszego flagowca Huawei - modelu P8 - razem z Dariuszem Marnicem, który odpowiada za marketing na polskim rynku.

W dzisiejszym odcinku Witek nadaje o premierze najnowszego flagowca Huawei - modelu P8 - razem z Dariuszem Marnicem, który odpowiada za marketing na polskim rynku.

Zobacz: Huawei oficjalnie zaprezentował model P8 i P8max.


Zobacz: Witek nadaje #1: o przenośności numerów z Marcinem Gruszką z Play.

PS. Tak, jeszcze pracujemy nad dźwiękiem, w tym odcinku przeszkadzał nam trochę wiatr...

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
72. felippe
0

2015-04-27 22:33:33

Ja się przyczepię trochę do technikaliów nagrania.Po pierwsze całość powinna być kręcona na 2 lub 3 kamery. 1 kamera na plan ogólny + ewentualnie zbliżenia na osobę prowadzącą i gościa i ewentualnie na urządzenia które prezentujecie.Po drugie filmujcie na manulanych ustawieniach - niech kamerzysta/ operator pracuje na ręcznym focusie a przed nagraniem zbalansuje biel , najlepiej na szarą kartę Kodaka. Warto też dobrać ekspozycję prawidłowo, bo obraz jest przejrany w jasnych partiach, ewentualnie pożyczcie jakieś oświetlenie, aby doświetlić plus dać ewentualnie kontre.Drugi plan jest za ostry przez co przeszkadza to nieco w odbiorze.Dzwięk może być z mikroportu z mikrofonem osłoniętym przed wiatrem itpKręćcie duble, tak, że w postprodukcji można wybrać najlepsze ujęcia.

Odpowiedz

71. sumix
0

2015-04-23 20:00:11

potestowałbym ;)

Odpowiedz

70. ~paulo
0

2015-04-22 22:48:18

Niech gościu z Huawei nie opowiada że budują markę . Jestem użytkownikiem modelu P6 i od dawna koresponduję z nimi o aktualizacji która wszędzie jest tylko nie w Polsce. Odbijają piłeczkę , że to zależy od operatorów - żart !!!

Odpowiedz

69. ~Joo
0

2015-04-22 09:09:33

Ci dewoloperzy to pazdzierzaki nastawily sie na szybki dorobienia sie

Odpowiedz

68. ~Joo
0

2015-04-22 09:06:13

Hej a dlaczebu tak drogo

Odpowiedz

67. ~pabloki
0

2015-04-21 15:25:51

WitekT jak pisałem to Twój format. czekam na kolejne odcinki. krótko: przykład z pendolino był podany dla przerysowania. przykład podziemnej był na wykazanie ogladalności przy klipach trwajacych średnio 11 minut( pominąłem te dłuższe których jest po prostu mało i są wyjątkami). i dokładnie tak nalezy rozumieć te przykłady.

Odpowiedz

66. ~Adrian
0

2015-04-21 09:56:59

Właśnie widzę. Filmuje od 10 lat, dlatego zwróciłem uwagę na to. Niby ta ostrość bardzo nie ucieka, jednak mimo wszystko przeszkadza w oglądaniu.

Odpowiedz

-1

2015-04-21 09:50:17

64). Moja Nokia 5230 - spokojnie se poradzi z ostrością i dzwiękiem ;-)

Odpowiedz

64. WitekT
1

2015-04-21 09:38:04

Adrian: problem z ostrością jest dlatego, że... był ustawiony autofocus. ;-) Następne nagranie będzie robione na manualnym ustawieniu.

Odpowiedz

63. ~Adrian
0

2015-04-21 09:35:32

Jak dla mnie całkiem ok. Tylko czym wy to nagrywacie. Widać, że kamera ma problem z łapaniem ostrości, przy delikatnym nawet ruchu.

Odpowiedz

62. WitekT
1

2015-04-21 08:42:37

ojej: o widzisz, to pytanie o podobieństwo do iPhone''a jest bardzo fajne i rzeczywiście mogłem je zadać. Tylko z pytaniami bywa jak z ripostami - te najbardziej cięte są wymyślane już po czasie. ;-) Tu jesteśmy mądrzy społecznością, a pytania wymyślałem sam. Ale tak, w stronę takich pytań chcę iść i myślę, że w kolejnych odcinkach będzie ich więcej - w tym te brane z komentarzy od czytelników.Podajesz fajne przykłady jak coś zrobić z jajem, ale te przykłady powstawały przez lata, a my nakręciliśmy dopiero drugi odcinek. :-) Dopiero zdobywamy know-how i uczymy się na licznych błędach.

Odpowiedz

61. WitekT
1

2015-04-21 08:40:44

pabloki: odniosę się po kolei. :-) Przykład z Bożeną Dykiel pokazuje jej mega populizm i niezrozumienie tematu. Polecam przyjrzeć się przypadkom kolei wysokich prędkości np. we Francji czy Niemczech i zobaczyć, ile lat dzieli zakup taboru (najpierw) od przygotowania dla niego infrastruktury (później). U mnie populizmu nie będzie - i nie będzie takich krótkich "strzałów".Przykład formatu "Pozdziemnej TV" jest dla mnie zbyt mało dynamiczny. Poza tym tam są 30-minutowe nagrania. Ja nie będę trzymał się ściśle limitu 6 minut, czasem wyjdzie 9, ale chcę, żeby było krótko i treściwie. Tak, dwa pierwsze odcinki zdecydowanie mogłyby być lepsze i zdaję sobie z tego z sprawę. Należy jednak pamiętać, ze jeżeli ma być dynamicznie, to montaż 6 minutowego odcinka zajmuje kilka godzin. Każda minuta to dodatkowa godzina...

Odpowiedz

60. ~ojej
0

2015-04-21 07:10:07

Mogłeś choćby spytać dlaczego z hasłem "ignite your creativity" zrobili smartfon który wygląda jak kopia iPhone.

Odpowiedz

59. ~ojej
0

2015-04-21 07:01:39

Tak się powinno przedstawiać takie premiery:

Odpowiedz

58. ~ojej
0

2015-04-21 06:58:01

Sama słodycz wycieka. Jakiś żart? Jakies prowokacje? Inaczej ogląda sie to jak flaki z olejem. Co do glosu: Zainwestujcie w Zooma.

Odpowiedz