DAJ CYNK

Witek nadaje #16: o rynku smartfonów w najbliższych latach z Andrzejem Gładkim

01.09.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7774

Ważne 5

3

Warto było spróbować z FirefoxOS - mówi w dzisiejszym odcinku Witek nadaje Andrzej Gładki, który od wielu lat odpowiada w polskim T-Mobile i całej grupie Deutsche Telekom za dobór telefonów do oferty operatorów. Ten odcinek gorąco polecamy wszystkim geekom.

Warto było spróbować z FirefoxOS - mówi w dzisiejszym odcinku Witek nadaje Andrzej Gładki, który od wielu lat odpowiada w polskim T-Mobile i całej grupie Deutsche Telekom za dobór telefonów do oferty operatorów. Ten odcinek gorąco polecamy wszystkim geekom.

Jak w najbliższych trzech latach będzie wyglądał rynek systemów operacyjnych? Czy Android totalnie zdominuje krajobraz, co z Windows Mobile? Jak w tym czasie zmieni się rynek producentów? Czy Europa to coraz mniej ważny rynek, czy czeka nas dominacja chińskich startupów? Czy czeka nas jakiś przełom w najbliższym roku, czy producenci mają w zanadrzu jakieś wyróżniające się projekty? Na te i inne pytania odpowiada Andrzej Gładki, który trzyma w ręce urządzenia na wiele tygodni przed pojawieniem się pierwszych przecieków w sieci.



Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~rio bravo 6y
0

2015-09-23 10:47:16

Liczył ktoś ile czau zajęło "yyyy" Pana Gładkiego?

Odpowiedz

17. rcicho
0

2015-09-13 06:50:32

Co to jest startup bo nie mam pojęcia. Piszcie po polsku.

Odpowiedz

16. tMati
0

2015-09-12 22:46:32

@12 To się SailfishOS i CM rozpowszechnią w Europie, wraz z chińskimi producentami. Może i nawet Nokia odżyje.PS. Komputera z zablokowanym UEFI nigdy nie kupię.

Odpowiedz

15. WitekT
1

2015-09-12 20:56:32

13: po konsultacji z Chinką pracującą w polskim Huawei: mówi się "hłałej", "łałej" mówiąc głównie w USA. :-)

Odpowiedz

14. orson_dzi
-1

2015-09-11 12:53:24

@13 Jak już się czepiamy, to Xiaomi powinno chyba być całkiem jako "ziomi" ;)

Odpowiedz

13. ~
1

2015-09-11 12:46:35

siaomi, siaomi. a huałei? czyta się "łałej" Panie Witku ;)

Odpowiedz

12. ~
0

2015-09-11 10:54:26

3. Trend jest odwrotny - USA chce zakazać modyfikacji fabrycznego oprogramowania w komórkach, tabletach, ruterach, komputerach. Chcą fizycznych zabezpieczeń, które to uniemożliwią.

Odpowiedz

11. ~Pietro
0

2015-09-11 10:48:45

Andrew - Mistrz!!Jasno świecąca gwiazda starej Ery!!:)

Odpowiedz

10. ~Johnny
0

2015-09-11 03:07:31

Zgodze się z #7. Bardzo ciekawą i konkretną rozmowa. Tak trzymac!

Odpowiedz

9. ~
0

2015-09-11 02:53:48

słoneczny, a ile sam system teraz zajmuje? z 6GB..? :-D

Odpowiedz

8. ~xiaomi
1

2015-09-11 02:43:42

Mądrego to aż miło psłuchać

Odpowiedz

1

2015-09-11 01:17:17

Taki ciekawy odcinek i tak mało komentarzy. Czyżby jabłkofony zdominowały cały ruch w sieci. :) Dobrze facet gada. Myślę, że wielu ludzi ma już dosyć robienia ich w jajo kolejnym lagoidem, który to w nieskończoność obiecuje ulepszenia i tylko obiecuje. Kiedyś była niepisana zasada, że nie bierze się nowego windowsa dopóki nie wyjdzie przynajmniej drugi servicepack. Dziś jeszcze jednego lagoida dobrze nie załatają, a już wchodzi kolejny. Później się dziwić, że Apple dobrze się sprzedaje. Przełomem byłaby konkretna przebudowa i optymalizacja androida. Wystarczy stabilność i długi czas działania. Kolejne udogodnienia typu pukanie w szkiełko czy głaskanie obudowy, nic wielkiego nie wnoszą. Tą kobyłę trzeba odchudzić i to konkretnie, bo inaczej zje cały ram jaki mamy. Liczę na Android Lite i powrót do 1,5 GB ram.

Odpowiedz

6. tMati
0

2015-09-11 00:01:31

@3 Dual boot możliwy jest u niektórych chińskich producentów. Projekty modułowych smartfonów są już na etapie bliskim sprzedaży.

Odpowiedz

5. Halset
1

2015-09-10 22:53:40

@Witek - bardzo dobry materiał :) Tak trzymać!

Odpowiedz