DAJ CYNK

Windows 10 Mobile teraz z 16 aplikacjami działającymi w tle

22.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5500

Ważne 5

3

Z 8 do 16 zwiększa się limit działających równocześnie w tle aplikacji pod Windowsem 10 Mobile. Wysyłka aktualizacji już ruszyła.

Z 8 do 16 zwiększa się limit działających równocześnie w tle aplikacji pod Windowsem 10 Mobile. Wysyłka aktualizacji już ruszyła.

Build 14267 nie przynosi wielu zmian w oprogramowaniu, jednak zwiększenie limitu pracujących w tle programów powinno pozwolić na bardziej efektywne wykorzystanie pamięci RAM. Tej ostatniej w najnowszych telefonach Microsoftu nie brakuje, niewiele jest natomiast aplikacji wykorzystującą ją w pełni. Aktualizacja dotyczy wyłącznie telefonów z pamięcią RAM większą niż 1 GB, w przypadku pozostałych limit zostaje na dawnym poziomie.

Większy limit nie spowoduje krótszego czasu pracy urządzeń, chyba że pracujące w tle aplikacje będą wykonywały dodatkowe czynności, takie jak pobieranie danych, synchronizacja czy nawigacja satelitarna. Najwięcej pożytku z nowego limitu będą miały osoby korzystające z Windows Continuum, czyli możliwości szybkiego przeskoczenia z ekranu telefonu na pracę na dużym ekranie.

Źródło tekstu: winbeta, wł

Komentarze
Zaloguj się
43. ~Patenty
0

2016-02-24 19:00:50

Pewnie jakis patent nie pozwala im tego poprawic.

Odpowiedz

42. ~@41
0

2016-02-23 19:45:50

Niestety dokładnie trzeba wybrać coś z listy.

Odpowiedz

41. ~Pyt do znawcow WP
0

2016-02-23 14:16:12

Czy w WP 7/8/10 da sie odlozyc przypomnienie o dowolna ilosc czasu czy nadal jest na sztywno 15 minut, 1 godzina itp?

Odpowiedz

40. klimasz
0

2016-02-23 10:49:12

@jarko - co prawda nie ma gwarancji, ale często taki zabieg pomagał na wiele rzeczy. Sam na początku na swojej L830 miałem problemy z wiadomościami, dwa razy przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu pomogło. (raz nie mogłem w ogóle do nich wejść, drugi raz problem z dźwiękami powiadomień) Zgraj sobie tylko pliki z telefonu na komputer. Kontakty masz zapisane na koncie mailowym w chmurze, także z nimi nie powinno być problemu.@Misiek - np. z aplikacji Zdjęcia + To urządzenie + Ostatnio używane da się. Odnośnie drugiej części Twojego pytania - możesz podać jakiś przykład - sprawdzę.@HD - @pablosox123 - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? udział w sprzedanych smartfonach w IVq tyle. Udziału w rynku nikt na koniec 2015 nie podał, zresztą jak mogło się to skończyć (ta marna sprzedaż), skoro przez rok nie pokazali żadnego! telefonu ze średniej półki?!@38,39 - faktycznie błysnęliście oboje :-)

Odpowiedz

39. ~Master Chief
0

2016-02-23 08:56:45

Obawiam się, że przy aktualnej ilości aplikacji dostępnych na W10 ciężko było by znaleźć nawet te 8 do odpalenia na raz sensownych...

Odpowiedz

38. ~ddd
0

2016-02-23 08:47:25

z czego 10 aplikacji w tle to szpiegi od M$ :)

Odpowiedz

37. ~Calm7
0

2016-02-23 06:59:10

Ciekawe kiedy premiera Windows Phone 10 na smartfony.

Odpowiedz

36. xander21
0

2016-02-23 01:32:38

@16 Redstone teoretycznie po zmianie w rejestrze można wgrać od soboty. Ja się w mod nie bawiłem, bo w10 th2 chodzi płynnie. Poczekam te kilka dni na oficjalny update redstone w insiderze, bez modowania rejestru.

Odpowiedz

35. ~pablosox123
-2

2016-02-22 22:02:32

Windows mobile 10 jest tragedia a 1,1 runku to potwierdza.

Odpowiedz

0

2016-02-22 21:44:33

Wysyłka aktualizacji rozpoczęła się dal tych, którzy są zarejestrowani w programie Insider w szybkim kanale aktualizacji. Z treści informacji można omyłkowo wywnioskować, że ta aktualizacja jest rozsyłana do wszystkich telefonów z fabrycznie zainstalowanym Win 10 Mobile.

Odpowiedz

33. LuiN
0

2016-02-22 21:12:32

29, HD - druga z aplikacji, które recenzuję w linku poniżej odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące dostępności aplikacji dla Windows Phone/Windows10Mobile:

Odpowiedz

32. LuiN
0

2016-02-22 21:11:12

30, Zielenian-san - mogło Ci umknąć, bo news za newsem leciał:

Odpowiedz

31. ~atomfx
0

2016-02-22 21:06:25

motov3. Każdy system ma swoje wady i zalety. Office działa również na androidzie, póki co, bez płatnie. Program do skanowania(składnik offica) oczywiście też jest, i działa wyśmienicie. Więc to nie jest argument, przemawiający za w10. Jedynie, co mnie przekonuje, to fakt identycznie, wyglądających programów zarówno w wersji na smartfona, jak i na PC. A nawet jest możliwość podłączenia smartfona do monitora, myszki i klawiatury. I mamy przeniśnego kompa.

Odpowiedz

30. ~Zielenian-san
0

2016-02-22 20:57:00

Czy mi się zdaje czy całkowicie olaliście prezentację HP Elite x3? Win10 na Snapdragonie 820 nie jest godny uwagi ani umieszczenia w bazie telefonów?

Odpowiedz