DAJ CYNK

Windows 10 dla wszystkich Lumii z Windows Phone 8 i 8.1

14.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4979

Ważne 9

1

Microsoft potwierdził na Twitterze, że wszystkie Lumie z Windows Phone 8 i 8.1 dostaną aktualizację do Windows 10.

Microsoft potwierdził na Twitterze, że wszystkie Lumie z Windows Phone 8 i 8.1 dostaną aktualizację do Windows 10.

Wbrew pojawiającym się opiniom, że nowa odsłona mobilnego systemu Microsoftu będzie zarezerwowana jedynie dla najwydajniejszych urządzeń, Windowsa 10 doczekają się nawet użytkownicy najtańszej Nokii Lumia 520.

Zobacz: Windows 10 - jedna wspólna nazwa dla systemów Microsoftu

Finalna wersja komputerowego Windowsa 10 dostępna będzie pod koniec II kwartału 2015 roku. Microsoft zapowiada, że w przyszłości zobaczymy telefony z Windows 10, nie podaje jednak żadnych konkretnych dat. Prawdopodobnie takie telefony jak Lumia 940 zobaczymy na jednych z corocznych targów - CES, MWC czy CeBIT. CES rusza w Las Vegas już 6. stycznia.

Zobacz: Microsoft Lumia 940 z Windows Phone 10
Zobacz: Microsoft Lumia 535 - pierwsza Lumia bez logo Nokii

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~
0

2014-11-16 09:11:33

Po drugie nie ma juz podziału na BOX i OEM od Windows 8, wiec o co się kłócicie? Kupując laptopa z systemem macie zniżkę za to, ze producent dołożył kupę zbędnego trialowego softu, za którego dostał kupę kasy. A laptopy bez systemu mają wszyscy popularni producenci: Lenovo,Asus,Dell wystarczy poszukać np w jednym ze znanych i cenionych sklepów na literę X-....pl

Odpowiedz

24. ~Józki z postów 22 i 23
0

2014-11-16 09:05:42

Kupujecie laptop z Windą OEM, formatujecie dysk, pożyczacie płytę z upgrade lub Box od kogokolwiek,instalujecie i aktywujecie, bo to ten sam system.

Odpowiedz

23. ~Półbóg ; D
0

2014-11-16 00:31:05

22@ Ba, moge sie uwazac nawet za nadczlowieka, ale to nie ma w tym miejscu znaczenia, tak jak jakiekolwiek wycieczki osobiste. Statystyki rynku wynikaja z niewiedzy konsumentow, niecheci do myslenia i lenistwa. Nie moja sprawa, ze wiekszosc kocha OEMy z syfem. Co do garzdzenia- kazdy mierzy rzeczywistosc swoimi grzechami. Bez problemu w popularnych sieciach zamawialem laptopa bez systemu. Bez najmneijszego problemu z niewielkim wysilkiem znajduje zawsze wybrany model w sieci. na 8 lub 9 laptopow jakie uzywalem z jednym byl problem - zamawiałem u producenta ( tzn przez ich infolinie, do konkretnego sklepu ). Roznice w cenach jakie mnie spotkaly - od 150 na minus do 560 pln ponizej ceny komputera z systemem. Do wyliczenia sredniej sumy tej dodaje to, ze system kupowalem 3 razy na wspomniana ilosc kompow. W ciagu dwoch ostatnich, moich zakupow ;srednia cena byla - 300 PLN plus minus pół stówki . Bedzie fajnie, jesli chociaz jedna osoba przeczyta moje pelne pogardy komentarze i kupi sobie lapa bez systemu z BOXem. Nawet jesli nie, to jakos bardzo mnie to nie martwi.

Odpowiedz

22. Sig
0

2014-11-14 21:21:00

@20, 21 - napisz to jeszcze pięć razy. Wybór laptopów bez systemów jest bardzo mały, w popularnych sieciach praktycznie żaden. Możesz się mieć za półboga i gardzić ludźmi kupującymi OEMy, ale zerknij sobie na statystyki rynku... Jeżeli ponadto uważasz, że cena OEMowego systemu dla laptopa to 300 zł (różnica w cenie) to tylko pokazuje jak batdzo się nie znasz.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-11-14 21:12:03

srednio lap bez systemu jest 300 zeta tanszy niz z OEM-em. I system bez syfu. Jak sie lap sprzedaje to format i wypad z baru, do nastepnego kompa.

Odpowiedz

20. ~
0

2014-11-14 21:09:12

8 kto glupi kupuje oema z lapem jak BOX kosztuje okolo 350- 400 !! Chyba wariat jakis ; D

Odpowiedz

19. ~sqt
0

2014-11-14 18:03:33

Cieszy taka wiadomosc:)

Odpowiedz

18. kwistas
0

2014-11-14 16:36:11

Jakieś informacje co ta aktualizacja daje?

Odpowiedz

17. ~fredzelek
2

2014-11-14 15:26:34

Kiedyś też nie przepadałem za kafelkami i uznawałem tylko androida, ale kupiłem lumię 710, potem 625, a teraz 1320 i jestem mega zadowolony. Do Androida już raczej nie wrócę, a iOS to dla mnie w ogóle porażka. Ale co się komu podoba ;)

Odpowiedz

16. ~motov3
2

2014-11-14 15:18:23

To jak wyglada interfejs to rzecz gustu. Jedni wola iOS, drudzy Andka a jeszcze inni kafelki Windy. Mnie tez jak pamietam na samym poczatku, jeszcze jak mialem Smarta z Andkiem 2.1 (chociaz tez juz troche leciwy byl) widzialem te kafle, to mnie odrzucalo. A jednak. Zaryzykowalem kupilem i......nie zaluje. Lumia 620 hula jak ta lala. System bajecznie prosty. Zadnych scinek. Szybkosc dzialania w stosunku do tego segmentu z Andkiem - bez porownania. No ale zalezy kto do czego fonik potrzebuje :)

Odpowiedz

15. ~lol...
-1

2014-11-14 13:16:37

@13 żeby Windows spodobał się osobom lubiącym androida musiałby stać się androidem, osobiście nie przepadam za kafelkami jak w telefonie tak i w komputerze więc mnie i mi podobnych nie przekonają. Na laptopie dalej win7 i chyba się to nie zmieni prędko.

Odpowiedz

14. ja.michal
1

2014-11-14 13:00:54

@10, felippe, WP 7.x miał inny kernel (CE), a wszystko od 8 ma kernel NT. Zarzucono aktualizację 7.x z prostego powodu - potrzeba pisania praktycznie dwóch różnych systemów z tym, że ten pierwszy (CE) nie dawał takich możliwości rozwoju jak ten drugi (NT).

Odpowiedz

13. ~fredzelek
1

2014-11-14 12:44:17

Z niecierpliwością czekam na tę aktualizację. Mam nadzieje ze teraz Windows pobije Androida

Odpowiedz

12. LuiN
1

2014-11-14 11:36:59

10, felippe - wszystkich Lumii z Windows Phone 8.0 lub nowszym.

Odpowiedz

11. ~mac
0

2014-11-14 11:31:45

Mimo hymnów pochwalnych granych zewsząd niestety sprzedaż Lumii wciąż idzie tak sobie chociaż jakiś wzrost jest. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wielkimi krokami zbliża się Lizak na nowych słuchawkach co może ubić wyniki sprzedaży M$a. Zauważyć też można jak producenci uaktywnili się w temacie wsparcia i aktualizacji. Wojna cenowa wysycila się i przeszła na grunt zapewniania aktualizacji. Wszyscy widzieli jak HTC stanęło nad własnym grobem bo za ciężkie pieniądze sprzedawali telefony /''jedej wersji/'' i klienci szybko pokazali im środkowy palec. Tak więc kiedy z ceną nie da się już zejść niżej to zawalczmy atrakcyjnym wsparciem - co dla nas klientów jest świetną wiadomością. Nawet co bardziej rozpoznawalni żółci producenci w sposób pantoflowy podają informację, że będzie taka i taka aktualizacja.

Odpowiedz