DAJ CYNK

Wikileaks: Co potrafią hakerzy CIA?

LuiN

Sprzęt

Wikileaks opublikował pierwszą porcję dokumentacji hakerskiego arsenału CIA. Możliwości agentów dla wielu osób mogą okazać się przerażające.Wikileaks opublikował pierwszą porcję dokumentacji hakerskiego arsenału CIA. Możliwości agentów dla wielu osób mogą okazać się przerażające.

Pierwsza część dokumentacji poddana została autocenzurze przez Wikileaks, a i tak zawiera gotowe rozwiązania hakerskie dzięki którym takie szyfrowane komunikatory internetowe jak Signal, WhatsApp czy Telegram nie stanowią żadnej bariery dla służb. Wiadomości audio i tekstowe CIA potrafi przechwycić jeszcze przed rozpoczęciem szyfrowania.

W liczącej 7818 stron internetowych i 943 załączniki dokumentacji znaleźć można też przepis na wykorzystanie w charakterze podsłuchu telewizorów Smart TV - nawet gdy są wyłączone. Łączne zasoby CIA, które przejęli hakerzy to setki milionów linii kodu i konkretne przykłady zastosowania powyższych metod.

Oprócz dokumentacji dotyczącej hakowania komputerów PC i Apple'a, nie zabrakło metod włamywania się na wszystkie platformy mobilne - od iPhone'ów, przez Androida, po mobilnego Windowsa, a także dokumentacji na temat hakowania samochodów.

Już teraz mówi się o największym w historii wycieku poufnych danych z CIA, a to dopiero początek wieloczęściowej publikacji. Dean Boyd, rzecznik prasowy CIA, póki co odmówił komentarza na temat autentyczności lub treści rzekomych dokumentów wywiadu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The New York Times, Wikileaks, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu