DAJ CYNK

Wi-Fi i ładowarki USB w tramwajach - w Olsztynie to będzie standard

30.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4401

Ważne 3

3

Olsztyn powoli rozbudowuje swoją sieć linii tramwajowych. W nowych tramwajach standardem ma być Wi-Fi oraz ładowarki USB.Olsztyn powoli rozbudowuje swoją sieć linii tramwajowych. W nowych tramwajach standardem ma być Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Tramwaje po Olsztynie już jeździły, w latach 1907-1965. 19 grudnia 2015 roku zaczęły jeździć ponownie, co czyni z tego miasta pierwsze miejsce w Polsce, w którym reaktywowana została komunikacja tramwajowa.

Olsztyńska sieć tramwajowa nie tylko została reaktywowana, ale w dodatku ciągle się rozbudowuje. W związku z tym władze miasta ogłosiły przetarg na dostarczenie 24 nowych tramwajów. Oferty można składać do 11 lipca 2017 roku, a jednym z wymogów, jakie nowe pojazdy muszą spełnić, jest obecność na ich pokładzie urządzeń, które umożliwią łączność pomiędzy motorniczym i Centrum Zarządzania Transportem oraz będą pełnić rolę hotspotu Wi-Fi dostępnego dla podróżnych.

Kolejnym wymogiem do spełnienia jest wyposażenie każdego z pojazdów w 6 podwójnych gniazd USB, z których pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia, takie jak telefon komórkowy lub tablet. Ponadto gniazda te mają mieć wzmocnioną konstrukcję, aby zapobiec ich zbyt szybkiemu zużyciu.

Źródło zdjęć: tramwaje.olsztyn.eu

Źródło tekstu: bip.olsztyn.eu, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu