DAJ CYNK

Wi-Fi i ładowarki USB w tramwajach - w Olsztynie to będzie standard

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4750

Olsztyn powoli rozbudowuje swoją sieć linii tramwajowych. W nowych tramwajach standardem ma być Wi-Fi oraz ładowarki USB.Olsztyn powoli rozbudowuje swoją sieć linii tramwajowych. W nowych tramwajach standardem ma być Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Tramwaje po Olsztynie już jeździły, w latach 1907-1965. 19 grudnia 2015 roku zaczęły jeździć ponownie, co czyni z tego miasta pierwsze miejsce w Polsce, w którym reaktywowana została komunikacja tramwajowa.

Olsztyńska sieć tramwajowa nie tylko została reaktywowana, ale w dodatku ciągle się rozbudowuje. W związku z tym władze miasta ogłosiły przetarg na dostarczenie 24 nowych tramwajów. Oferty można składać do 11 lipca 2017 roku, a jednym z wymogów, jakie nowe pojazdy muszą spełnić, jest obecność na ich pokładzie urządzeń, które umożliwią łączność pomiędzy motorniczym i Centrum Zarządzania Transportem oraz będą pełnić rolę hotspotu Wi-Fi dostępnego dla podróżnych.

Kolejnym wymogiem do spełnienia jest wyposażenie każdego z pojazdów w 6 podwójnych gniazd USB, z których pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia, takie jak telefon komórkowy lub tablet. Ponadto gniazda te mają mieć wzmocnioną konstrukcję, aby zapobiec ich zbyt szybkiemu zużyciu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: tramwaje.olsztyn.eu

Źródło tekstu: bip.olsztyn.eu, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu