DAJ CYNK

W tym roku urządzenia 2w1 czeka sprzedażowy boom

23.10.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5

Ważne 4

0

Zwiastowana przez gigantów IT era urządzeń 2w1, łączących w sobie mobilność tabletów oraz wydajność laptopów, powoli staje się faktem. Jak wynika z badań firmy analitycznej IDC, całkowita ilość urządzeń 2w1 dostępnych na rynku do końca tego roku wzrośnie o 86,5%.

Zwiastowana przez gigantów IT era urządzeń 2w1, łączących w sobie mobilność tabletów oraz wydajność laptopów, powoli staje się faktem.

Jak wynika z badań firmy analitycznej IDC, całkowita ilość urządzeń 2w1 dostępnych na rynku do końca tego roku wzrośnie o 86,5%. Co ciekawe, spadek mają przy tym zanotować urządzenia działające na popularnych systemach mobilnych.

Z kolei firma badawcza Gartner wskazuje, że użytkownicy, podejmując decyzję o zakupie nowego urządzenia, nie wymieniają tabletu na tablet, lecz skłaniają się właśnie ku urządzeniu typu 2w1.
,br> W przypadku urządzeń funkcjonujących na systemie Windows, IDC mówi wręcz o czekającej nas "eksplozji" popularności. Jej eksperci prognozują, że łączny udział tabletów oraz urządzeń 2w1, działających na systemie Windows, w tym roku sięgnie około 8,4% całego rynku.

W porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza to gigantyczny, bowiem sięgający blisko 60%, wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami. IDC prognozuje jednak, że kolejne lata będą jeszcze lepsze. Według amerykańskiej firmy badawczej do 2019 roku urządzenia 2w1 oraz tablety z Windowsem będą stanowiły 17,5% całego rynku.

Według różnych analiz, rynek PC opiera się dziś głównie na sektorze korporacyjnym i przemyśle. Jednak sprzedaż sukcesywnie spada, a trend odwróci się dopiero w 2017 roku, napędzany nowymi zamówieniami dużych organizacji. Obecnie sprzedaż urządzeń napędza rynek konsumenckich urządzeń 2w1. Z czego to wynika? Projektanci kolejnych generacji urządzeń starają się je wyposażać w technologie, które czynią z nich coraz bardziej atrakcyjne produkty, wygodne w użytkowaniu w cenie tradycyjnego laptopa. Dotykowy ekran, często obracany lub odłączany, umożliwiający użytkowanie urządzenia w formie tabletu, czy tryb "namiotu" to funkcje, które sprawiają, że sprzęt 2w1 nadaje się nie tylko do pracy, ale również do rozrywki.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się