DAJ CYNK

W przyszłym roku ponownie zobaczymy trzy nowe iPhone'y

20.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5325

Ważne 1

1

Apple na 2018 rok przygotuje trzy nowe smartfony i niektóre z nich wciąż będą wyposażone w modem firmy Qualcomm.Apple na 2018 rok przygotuje trzy nowe smartfony i niektóre z nich wciąż będą wyposażone w modem firmy Qualcomm.

Według analityka w firmie KGI Securities, pana Ming-Chi Kuo, w 2018 roku firma Apple ponownie pokaże trzy nowe urządzenia iPhone. Wszystkie one prawdopodobnie będą bardzo przypominać obecnego od początku listopada na światowych rynkach iPhone'a X. Dwa z nich mają być wyposażone w ekran typu OLED o przekątnych 6,5 oraz 5,8 cala, a trzeci w 6,1-calowy wyświetlacz TFT-LCD.

Za wcześnie jest, by mówić o kwestiach technicznych przyszłorocznych iPhone'ów, jednak Ming-Chi Kuo rzuca nieco światła na modemy, które będą w nich zainstalowane. Analityk w ostatniej notatce dla inwestorów przewiduje, że Intel dostarczy 70-80% modemów, a reszta będzie pochodzić od Qualcommu, który - przypomnijmy - toczy z firmą Apple wojnę patentową, o której wielokrotnie pisaliśmy na łamach TELEPOLIS.PL. Chipy Intel XMM 7650 oraz Qualcomm Snapdragon X20 zapewnią szybszą transmisję danych przez LTE, z uwagi na obsługę technologii 4x4 MIMO (najnowsze iPhone'y obsługują technologię 2x2 MIMO).Kuo prognozuje także, że przyszłoroczne iPhone'y będą wyposażone w dual SIM dual standby (DSDS) i dual LTE. Może to oznaczać, że znajdą się tam dwa sloty na karty nanoSIM lub jeden slot na kartę nanoSIM i jedna karta eSIM (już obecna w najnowszym Apple Watch 3). Ma to zwiększyć wygodę użytkowników.

Zobacz: Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie
Zobacz: iPhone'y bez modemów Qualcommu

Źródło tekstu: MacRumors, wł

Komentarze
Zaloguj się