DAJ CYNK

W piątek zadebiutuje nowa Nokia X6

24.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4628

Ważne 7

2

Spodziewaliśmy się Nokii X, dostaniemy "Nokię X6". Tak bowiem HMD Global postanowił nazwać kolejny model z symbolem Nokii.



Spodziewaliśmy się Nokii X, dostaniemy "Nokię X6". Tak bowiem HMD Global postanowił nazwać kolejny model z symbolem Nokii.

Finowie uznali, że modny obecnie format obrazu 18:9 jest zdecydowanie nie dla nich i postawili na 19:9. Telefon ma mieć ramki zredukowane do minimum oraz przekątną ekranu 5,7 cala. Możemy się spodziewać podwójnego aparatu głównego z optyką Zeissa. Będą dostępne dwie wersje telefonu, które będą różniły się układem oraz pamięcią. Jedna z nich będzie się wyróżniała 6 GB RAM oraz Snapdragonem 636, druga natomiast - MediaTekiem Helio P60 i 4 GB RAM.

Za słabszą z nich będzie trzeba zapłacić 1600 juanów (około 860 złotych), a za mocniejszą 1800 juanów (około 970 złotych). Do premiery dojdzie już w piątek.

Zobacz: Nadchodzi nowa Nokia X
Zobacz: Nokia X bez szybkiego ładowania

Źródło tekstu: gizchina, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~mac
0

2018-04-25 10:53:53

Nokije w mediatek kupiłoby sie!

Odpowiedz

9. YyyYyy
0

2018-04-25 08:42:13

Hm, pomijając ujadania, że to chińskie to bardzo ciekawie wygląda. Szczególnie jestem ciekaw wersji z MediaTek/''iem. Czekałem na Nokie z topowym ich układem. Oby tylko w Polsce cena nie była miażdżąca.

Odpowiedz

8. ~4D
1

2018-04-24 23:07:00

Bardzo ciekawie wygląda ta Nokia X6, od strony wizualnej!Tak sobie myślę, że Sony mogło, w kwestii designu pójść w takim kierunku, no ale niestety Sony w kwestii smartfonów to partacze (patrz np. schrzaniona wizualnie Xperia XZ2).

Odpowiedz

7. ~Fazi
0

2018-04-24 22:46:07

Mam nokię 6 i jest zajebista...nie mam jej nic do zarzucenia...

Odpowiedz

6. ~Ned
0

2018-04-24 22:09:19

Większość firm wykorzystuje swoje fabryki w Azji.HMD Global wraz z FIH Mobile uzyskało na 10 lat prawo do używania marki NOKIA od Microsoftu. Ponadto korzystają z fabryk MS. :)

Odpowiedz

5. ~hmm
2

2018-04-24 20:20:58

2@ Producent i siedziba główna,oraz biura projektowe to właśnie Finlandia,a fabryka to Wietnam wiec ten to nawet chińskie nie jest...

Odpowiedz

4. ~Czerwony7 a przyszłość czarna
0

2018-04-24 19:46:45

Gdyby był na Symbianie, to kupiłbym z kilka:-D :-D :-D

Odpowiedz

3. Isand
0

2018-04-24 19:13:48

@2 - A HMD Global to niby jaki jest? Fiński.

Odpowiedz

2. Gh0st
0

2018-04-24 18:29:30

Jacy Finowie...to znaczek, a telefon chiński. Volvo mimo, że w rękach chińskich jest nadal szwedzkie, ale telefony pod marką Nokią nie są ani produkowane w Finlandii, ani nie są projektowane, produkowane przez Nokię. To HMD Global...prawda jest taka, że to tylko użyczenie marki, nazwy.

Odpowiedz