DAJ CYNK

W ostatnim roku HMD Global sprzedał 8,45 mln. smartfonów Nokii

03.02.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3965

Ważne 4

2

W 2017 byliśmy świadkami powrotu Nokii na rynek smartfonów. Odpowiada za to HMD Global, która to firma została utworzona przez wielu dawnych pracowników "starej" Nokii. Okazało się, że Finowie wywalczyli sobie już 1% rynku.



W 2017 byliśmy świadkami powrotu Nokii na rynek smartfonów. Odpowiada za to HMD Global, która to firma została utworzona przez wielu dawnych pracowników "starej" Nokii. Okazało się, że Finowie wywalczyli sobie już 1% rynku.

W pierwszym kwartale 2017 roku sprzedano zaledwie 100 tysięcy sztuk, ale pamiętajmy, że wtedy Nokia 6 była dostępna wyłącznie w Chinach. Wraz z zaprezentowaniem modeli 3 oraz 5 i wejściem na inne rynki sprzedaż zaczęła rosnąć bardzo szybko. W trzech następnych kwartałach udało się sprzedać kolejno: 1,4 mln; 2,8 mln oraz 4,15 mln sztuk. W ostatnim kwartale HMD Global wraz z Nokią osiągnął 1% światowego rynku.

Finom zabrakło jedynie 50 tysięcy smartfonów by stać się dziesiątą najchętniej kupowaną marką. Tylko tyle brakło bowiem do Meizu. Osiągnięty wynik 8,45 mln sprzedanych urządzeń to jednak nieco słabszy wynik niż ten, który podczas swojego pierwszego roku zanotowała Nokia Lumia (9,8 mln).

Źródło tekstu: counterpoint, nokiamob, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~654465
0

2018-02-06 07:09:07

@17. Dokladnie bardzo dobra, była ta świąteczna reklama, nowej Nokii.

Odpowiedz

19. ~taki4
0

2018-02-04 18:54:49

@18 "kąta" Tobie jak widać słownika nie oddali. O ile go kiedykolwiek miałeś.

Odpowiedz

18. ~Walimy CaIma7:-D
0

2018-02-04 16:24:26

11) i bardzo dobrze, i żeby tego kąta panu nigdy nie oddali, skończy się celebrytowanie:-D

Odpowiedz

17. ~
0

2018-02-04 12:46:35

Byly w tv reklamy Nokii. Nie pamietam kanalu. Na swieta Bozego Narodzenia byla reklama z zyczeniami swiatecznymi i zyczeniem odlozenia smartfonow na czas swiat. Niestety nie wszyscy posluchali. Bardzo udana reklama, co w syfie reklamowym rzadko sie zdarza.

Odpowiedz

16. ~Oskar
0

2018-02-04 03:41:49

Kupiłem Nokię 3 i jestem zadowolony. Od teraz będę wierny Nokii. Miałem wcześniej Xiaomi Redmi 4a, nie wiedzieć czemu one wszystkie nie nagrywają poprawnie dźwięku zarówno w wideo jak i w dyktafonie. Ich nakładka to również porażka, masa błędów. A Nokia po prostu działa.

Odpowiedz

15. ~Dep
0

2018-02-04 00:33:05

Była jedna reklama Nokii 8 w tv, widziałem raptem dwa razy, swoją drogą cudowny telefon

Odpowiedz

14. ~flej_plej
0

2018-02-03 21:43:36

@1 ty pewnie wolisz szorty na "aj"?

Odpowiedz

13. Micho
0

2018-02-03 21:34:21

@10 Na Tvn24 kilka razy widziałem reklamy Noki.

Odpowiedz

12. ~zenON
0

2018-02-03 19:55:59

@9- Myślisz że prócz kilku wapniaków takich jak my ktoś jeszcze pamięta a tym bardziej czuje sentyment do symbiana? Niech obecna Nokia trzyma jakość i odpowiednią cenę to klienci szybko zaczną ją wybierać, obecnie mam hu,jeja P9, działa bez zarzutu, jednak z całą pewnością nastąpi dzień w którym zastąpi go coś innego, jeśli Nokia okaże się godnym następcą i będzie posiadała odpowiednią cenę to czemu by nie...

Odpowiedz

11. ~Callm7 II
0

2018-02-03 19:05:42

Bravo, i tak trzymać i jakości pilnować i będzie dobrze.:-)4). Nie mogę udzielać komentarzy pod własnym szyldem, bo adminy zabrały moje konto.

Odpowiedz

10. ~SONY
0

2018-02-03 19:05:14

W polskiej telewizji nie było reklam Nokii,w internecie też chyba cienko,a sprzedaż chyba nie była taka cienka ?Będą reklamy,to i sprzedaż wzrośnie,oczywiście jeśli jakość będzie dobra.

Odpowiedz

9. ~kozak
0

2018-02-03 18:56:49

HMD Global (Nokia) powinny dać jakąś nakładkę na Androida przypominającego Symbiana:-D

Odpowiedz

8. Th0mas
0

2018-02-03 18:45:37

Ale jak zaczęli sprzedawać Linie, to była ogromna kampania reklamowa. Ktoś widział chociaż jedną reklamę Nokii od hmd w telewizji?

Odpowiedz

7. ~
0

2018-02-03 18:23:06

Potem byla niewlasciwa Nokia przejeta przez MS. Dobrze pamietam? Ostatnia moja Nokia byla E51. Bardzo delikatny i plastikowy telefon. Po upadku rozszczelnila sie i zaciagala kurz.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-02-03 17:22:46

Ta właściwa Nokia to jeszcze nie miała Windows Phone tylko Symbiana.

Odpowiedz