DAJ CYNK

W niemieckim Amazonie można już kupić Nokię 8

06.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4405

Ważne 2

0

Nokia 8 miała premierę w sierpniu i powoli trafia na kolejne rynki. Telefon można już kupić u naszych zachodnich sąsiadów za 579 euro.



Nokia 8 miała premierę w sierpniu i powoli trafia na kolejne rynki. Telefon można już kupić u naszych zachodnich sąsiadów za 579 euro.

Nokia 8 to obecnie topowy smartfon legendarnej, fińskiej marki pod skrzydłami HMD Global. Wyposażony między innymi w podwójny aparat fotograficzny, Snapdragona 835, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej telefon zaczyna trafiać na kolejne rynki.

Dane telefonu Nokia 8
Zobacz dane techniczne Nokia 8 na TELEPOLIS.PL

Nokia 8 stała się właśnie dostępna w niemieckim oddziale amerykańskiej sieci sprzedaży Amazon. Cena telefonu to 579 euro (około 2455 zł), a w prezencie dostaniemy kartę pamięci SanDisk Ultra o pojemności 64 GB.

Nowy smartfon dostępny jest też u sprzedawców detalicznych w Australii (JB Hi-Fi i Harvey Norman), gdzie cena wynosi 899 dolarów australijskich (około 2550 zł).



Dla przypomnienia - Nokia 8 trafi do Polski także we wrześniu, a jej cena wyniesie 2599 zł.

Zobacz: W Wielkiej Brytanii ruszyła przedsprzedaż Nokii 8. W gratisie smartwatch
Zobacz: Wszystkie Nokie z Androidem dostaną Oreo - kolejne potwierdzenie

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~pabloki
0

2017-09-07 13:45:32

26 ja właśnie o tym pisałem co pisze #28. płacisz vat w stawce swojego kraju dostawy. zwróc uwagę że w 14 piszę tylko o wzroście o vat bo news pośrednio jest o niemieckim amazonie ( vat niemiecki niższy i UE to bez cła), dalej pisze o amerykańskim w komentarzu 17 i wtedy zawieram formułe vat i cło. czyli opisąłem wszystko tak jak piszesz odpowiadając mi w kom 26. bo rozumiesz chyba że vat jest zamieniany na wyższa stawkę. ale przyjmuję że nie wiedziałeś tego .

Odpowiedz

29. ~
0

2017-09-07 13:43:58

@1&4 Mam E72. Nie zauważam jakiejś wyśmienitej jakości. Telefon made in Finland a był dwa razy na gwarancji w serwisie (wymiana bublowatego głośnika). Nad Symbianem nie będę się znęcał bo to osobny temat, ale co do jakości wykonania, to lumie 800, 830, 900, 920,... są znacznie wyżej od "jakości" made in Finland. W e72 luźna klapka, luźna ramka, porysowana szybka, a o telefon dbałem. ... Żadna rewelacja.

Odpowiedz

28. ~mm
0

2017-09-07 08:55:17

@26W przypadku zakupu na niemieckim czy brytyjskim Amazonie (tak naprawdę faktura na Amazon w Luksemburgu) cła oczywiście nie ma. Ale z VATem jest bardziej skomplikowanie. Otóż Amazon odliczy VAT brytyjski/niemiecki i doliczy VAT polski. A w Polsce VAT wyższy niż w Niemczech (AFAIR 23% vs 19,5%) to i cena wyjdzie wyższa niż na stronie. Gdyby nie to to VAT byłby 15% (bo taka jest stawka w Luksemburgu).Z tego obowiązku zwolnione są mniejsze sklepy działające na terenie Unii Europejskiej.

Odpowiedz

27. ~kkkk
-1

2017-09-07 07:27:06

Niemcy mniej się nachapia niż Polaczki cebulaczki. Po prostu beczka śmiechu.

Odpowiedz

26. ~jarek
0

2017-09-07 07:23:07

@15 VAT i cło doliczane są tylko na produkty spoza UE, jesli przesyłka jest z UE do osoby fizycznej VAT/''u nie dopłaca się.

Odpowiedz

25. Gh0st
0

2017-09-07 02:06:08

No stary, ale co ty w benchmarki grasz ? Żeby niby dzisiaj telefony na Snapie 820 są do kosza ? A co z telefonami dwuletnimi czy tymi na serii 6coś i 4coś ?!Smartfon Samsung Galaxy S8 (G950F) 64GB 5,8" Midnight Black sklep Proline Samsung S8 - 2799,00 zł, oficjalny sklep allegro i faktycznie 3 549,00 zł, ale...z Samsung Gear VR (gogle) z kontrolerem SM-R324NZAAXEO.Więc wolałbym jednak Samsunga S7, LG G5, Samsunga S8...chociażby z powodu wsparcia na xda ;)

Odpowiedz

24. ~pabloki
0

2017-09-06 21:52:16

20 cd. i podobnie potocznie wypowiedziałem sie że amazon nie dostarcza wielu rzeczy do Polski w artykule o niemieckim amazonie. brytyjski pewnie dostarczy bez problemu , amerykański też co zgłasza msnet.

Odpowiedz

23. LuiN
1

2017-09-06 21:51:55

@21, Gh0st - sprzęt robi Foxconn (ten od iPhone/''ów) i część ekipy starej Nokii. Ze Snapem 835 cena startowa jest bardzo niska. Samsung za to samo weźmie 3500 zł, Sony 3300, a LG... a LG jeszcze nie sprzedaje telefonów ze Snapem 835. Porównywanie do Nokii 8 zeszłorocznego Samsunga Galaxy S7 jest bez sensu. To zupełnie inna wydajność i zapotrzebowanie energetyczne procesora.

Odpowiedz

22. ~pabloki
0

2017-09-06 21:50:32

20 ale w mowie potocznej powiesz że kupile s na amazonie. a amazon nie wysyła do polski tej rzezcy ajk i wielu innych . w mowie potocznej powiesz ze to amazon wysyła nawet jak dostaniesz przesyłke od innej firmy gdzie amazon był tylko platformą ecommerce. ciekawe czy takie ograniczenie wysyłek wynika z tego ze amazon ma też magazyny w Polsce? to byla by jakaś karuzela podatkowa . produkt kupowany w niemieckiej firmie składownay na terenie Polski wysyłany do Polski a trnsakcja rejestrowana w niemiekiej firmie.

Odpowiedz

21. Gh0st
0

2017-09-06 21:46:06

Nokia ? Spoko, a ilu pracowników, inżynierów z Nokii pracuje nad nowymi telefonami HMD Global z logo Nokii ?! Zdjęcia, dźwięk, wykonanie lepsze niż Nokii 808 PV, 1020, powiedzmy Samsunga S7 ? Bo S8 jest droższy, ale...cena spada i można dostać S7, niewiele drożej S8 i niby dlaczego Nokia ? ;)

Odpowiedz

20. ~torre
0

2017-09-06 21:29:35

Nokii nie sprzedaje w tym przypadku Amazon tylko firma zewnętrzna za pośrednictwem Amazona właśnie.

Odpowiedz

18. SACZI
0

2017-09-06 21:17:54

Za 2 m-ce się okaże (po cenie), czy ta "Nokia" to ta "stara" Nokia, czy producent telefonów, jak dziesiątki innych tylko z logiem Nokii.Mam tu na myśli analogie do LG, który robi dobre sprzęty, ale one jakoś mocno tanieją.Nawet Huawei trzyma lepiej cenę.

Odpowiedz

17. ~pabloki
0

2017-09-06 21:02:31

16 ja patrzyłem na niemieckim akurat i dużo rzeczy nie wysyłane do polski , podobnie jak ta nokia. amerykanski olałem bo clo koszty przesylki i vat oraz wyzsze ceny.

Odpowiedz

16. msnet
0

2017-09-06 20:48:59

@14, Pan Pikus - zdarzyło mi się jakiś czas temu coś kupić w amerykańskim Amazonie i nie było żadnego problemu. Przesyłka po niecałym tygodniu była u mnie (czyli w Polsce).

Odpowiedz

15. ~pabloki
0

2017-09-06 20:44:12

14 amazon nie dostarcza wielu produktów do polski , zresztą ceny tam sa wielu rzeczy wyzsze niż byś kupił to w polsce. jesli kupłbyś tą nokię(gdyby to było możliwe) to dochodzą większe koszty przesyłki oraz cena wzrośnie o vat który u nas jest wyższy. to jest największy na świecie sklep internetowy obecny w wielu krajach a jegó właścicel jest jednym z najbogatszych amerykanów. ale wystarczy spojrzeć na cene produktu i możłiwośc dostawy i ochota nie zrealzowana. drorgo i brak dostawy.

Odpowiedz