DAJ CYNK

W LG G7 będzie Snapdragon 845

29.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4625

Ważne 6

3

Koreańskie media donoszą, że Qualcomm rozpoczął współpracę z LG, której wynikiem ma być umieszczenie Snapdragona 845 w przyszłorocznym flagowcu LG.Koreańskie media donoszą, że Qualcomm rozpoczął współpracę z LG, której wynikiem ma być umieszczenie Snapdragona 845 w przyszłorocznym flagowcu LG.

Wszyscy pamiętamy tę historię. Samsung dogadał się z Qualcommem, dzięki czemu najnowsze procesory amerykańskiej firmy są produkowane przez Samsunga, który jako pierwszy mógł skorzystać z najwydajniejszych obecnie Snapdragonów. Chipsetów nie starczyło dla LG, który mógł albo poczekać, albo wypuścić smartfon G6 ze starszym procesorem. Koreańczycy wybrali to drugie rozwiązanie i tegoroczny flagowiec LG napędzany jest procesorem Snapdragon 821.

LG G6, pomimo zastosowanego w nim starszego procesora, to jeden z najwydajniejszych obecnie produkowanych telefonów. Nie zmienia to jednak faktu, że prestiżowo LG nieco na całej sytuacji mógł ucierpieć. Aby się przed tym zabezpieczyć w przyszłym roku, już dzisiaj koreański koncern chce zapewnić swojemu przyszłorocznemu top-smartfonowi to, co najlepsze. Dlatego, według koreańskiego anglojęzycznego serwisu informacyjnego Aju Business Daily, LG już teraz podjął współpracę z Qualcommem, aby G7 był wyposażony w najnowszego Snapdragona.

Prace nad Snapdragonem 845 już się podobno rozpoczęły i, jeśli wierzyć najnowszym przeciekom, może być w nim zastosowany proces litograficzny 7 nm. Dzięki temu Snapdragon 845 byłby o około 30% wydajniejszy, niż dostępny obecnie Snapdragon 835.

Źródło tekstu: ajudaily.com, wł

Komentarze
Zaloguj się