DAJ CYNK

W Japonii przetestowano pierwsze połączenie 5G z poruszającego się samochodu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5343

Podczas komunikacji poprzez sieć 5G (wideo 4K) z poruszającym się autem osiągnięto szybkość przesyłania danych na poziomie 1 Gb/s.Podczas komunikacji poprzez sieć 5G (wideo 4K) z poruszającym się autem osiągnięto szybkość przesyłania danych na poziomie 1 Gb/s.

Test będący wynikiem współpracy NTT Docomo z Intelem, Ericssonem i Toyotą odbył się na tokijskim nabrzeżu Odaiba. Połączenie pojazdu obsługiwane było przez Intel GO 5G Automotive Platform podłączoną do kilku stacji bazowych Ericssona i uruchomioną za pośrednictwem sieci Docomo 5G. W czasie próby wideo o rozdzielczości 4K przesyłane było strumieniowo do samochodu poruszającego się z szybkością 30 km/h za pośrednictwem łącza, które zapewniało prędkość transmisji danych do 1 Gb/s oraz bardzo małe opóźnienia. W przeciwnym kierunku osiągnięto prędkość 600 Mb/s.

Sektor motoryzacyjny jest potencjalnym motorem napędowym zastosowań sieci 5G tworzącym nowe wyzwania zarówno dla producentów samochodów, jak i dostawców usług komunikacyjnych. Sieć 5G odmieni doświadczenie podróżowania dzięki umożliwieniu czatu wideo 4K czy strumieniowania wideo OTT, a w przyszłości także transmisji danych związanych z obciążeniami sztucznej inteligencji i autonomiczną jazdą. To możliwości, dzięki którym będziemy mogli niwelować ograniczenia i zmieniać sposób, w jaki ludzie żyją, pracują i korzystają z rozrywki. Nasze rozwiązania 5G testujemy w różnych warunkach rzeczywistych, aby zrozumieć, w jakich środowiskach technologia działa najlepiej i jak integruje się z systemami w chmurze i w urządzeniach - powiedział Asha Keddy, wiceprezes i dyrektor generalna Next Generation and Standards Group w Intelu.


Pojazd testowy (Toyota Alphard)


Obszar przeprowadzania testów

Zobacz: Technologia 5G a punkty ładowania Powermat
Zobacz: Qualcomm przeprowadził pierwszy test 5G przy użyciu telefonu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NTT Docomo, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu