DAJ CYNK

W I kwartale na rynek trafiło 267 mln smartfonów

18.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5936

Ważne 2

1

Globalna sprzedaż smartfonów wzrosła w I kwartale do 266,9 mln sztuk, poprawiając o 1,13% zeszłoroczny wynik z tego okresu.

Globalna sprzedaż smartfonów wzrosła w I kwartale do 266,9 mln sztuk, poprawiając o 1,13% zeszłoroczny wynik z tego okresu.

W I kwartale 2014 roku 30% rynku smartfonów należało do Samsunga. Najpopularniejsze były Samsungi z niskiej i średniej półki cenowej. Udział Apple'a spada, wciąż jednak amerykański producent utrzymuje się na drugim miejscu zestawienia.

Chińska trójka producentów - Huawei, Lenovo i Xiaomi odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 20%. TrendForce przewiduje w II kwartale kolejny wzrost światowej sprzedaży smartfonów, do 284,5 mln sztuk (wzrost w skali roku o 6,7%).

Źródło tekstu: DigiTimes, TrendForce, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. applefan_
-1

2014-04-22 10:06:02

@31 nie dziwi więc wzrost sprzedaży drogich produktów wysokich jakościowo, które na przestrzeni lat udowodniły wysoką jakość i niezawodność. Na dowód przykładowo przytoczę sprzedażowe dane liczbowe na podstawie Apple (lider rynku): 2012 Q4: 47.8 mln szt iPhonów, 22.9 mln iPadów, 4.1 mln maców. 2013 Q4: 51 mln iPhonów, 26 mln iPadów, 4.8 mln maców. Wzrosty w % (IP +6,7%, iPad +13,5%, Mac +17%). Widać na liczbach, ze z roku na rok produkty najwyższe jakościowo zwiększają liczbę nabywców.

Odpowiedz

31. mikkel
0

2014-04-22 09:12:05

Z tym psuciem się smartów jest tak samo jak z samochodami. Muszą się psuć żeby ludzie kupowali nowe.

Odpowiedz

30. Wiślak
0

2014-04-22 09:08:21

@29 Dokładnie. A mi w szufladzie leży używany jako nawigacja HTC Design HD. Też żyje bez żadnych apgrejdów. Producenci wmawiają nam że żeby było najlepiej to musimy mieć najnowszego smartfona z kitkatem.

Odpowiedz

29. ~Calm7
0

2014-04-22 00:01:55

28). I te ciągłe "upgrejdy", aktualizuj, aktualizuj - jak to mnie wkurza! Mam 5230 bez żadnej aktualizacji, i tyle lat działa :-)

Odpowiedz

-1

2014-04-21 23:29:49

@24: Tak, objawia się to wszystko w specyficzny sposób:) Nie mam już zamiaru tłuc się w tej głupiej dyskusji. Jeśli uważacie, że dzisiejsze smartfony są wytrzymałe, to wasza sprawa. Ja uważam, że dzisiejsze smartfony będą działać coraz krócej i będą coraz bardziej awaryjne. To nie jest dyskusja akademicka, tylko luźne forum, więc nie muszę tu nikomu nic udowadniać. To jest moje prywatne zdania, jak ktoś się nie zgadza, jego problem. I czytajcie ze zrozumieniem, pisałem o dzisiejszych smartfonach, a nie egzemplarzach sprzed kilku lat. Mi Nokia 3310 padła po 4latach, a Nokia 1600 działa do dziś. I co z tego? Czy to jest jakiś wyznacznik, że wszystkie N3310 padły, a 1600 działają? Linki dla leniuchów, którzy tu się rozpisują, a nie potrafią znaleźć podstawowych informacji u googla o awaryjności smartfonów: http://tiny.pl/qkpqj , http://tiny.pl/qt62l , http://tiny.pl/qkpq4 , http://tiny.pl/qkpq2 , http://tiny.pl/qkpqb Więcej na głupie teksty nie będę odpowiadał.

Odpowiedz

27. ~
0

2014-04-21 12:52:39

226@ nie wiem co Hose pisze pod innymi artykułami ale akurat jego komentarze pod tym tekstem w pełni popieram, a Twój poziom wypowiedzi mówi wiele o Tobie...

Odpowiedz

25. ~piokuk
-1

2014-04-20 19:06:15

Nasza smutna konstatacja nie zmieni poglądów redakcji - mają do tego prawo. Ja z kolei mam prawo uznać, że brak życzeń jest swego rodzaju oznaką lekceważenia dla przekonań większości. Trudno.

Odpowiedz

24. wlo
-1

2014-04-20 17:04:00

słoneczny - może to (trwałość wyświetlaczy amoled) zależy od tego jaki poziom zanieczyszczenia powietrza jest? Nie wiem. Natomiast wiem, że amoled w syna Nokii C7 ma 3 lata i nie zauważam oznak starości jakichkolwiek. Czy może to w jakiś specyficzny sposób się objawia?

Odpowiedz

23. ~
0

2014-04-20 16:46:17

* Chrześcijan oczywiście

Odpowiedz

22. ~
-1

2014-04-20 16:44:37

W czasach, które wymagają od nas Chrześcijaj jednoznacznej postawy nie wstydźmy się podtrzymywania tradycji kultywowanej przez naszych przodków i składajmy sobie życzenia świąteczne, jeżeli czujemy taką potrzebę. Naprawdę ateistyczna redakcja nie jest nam do tego potrzebna.

Odpowiedz

21. ~
-1

2014-04-20 16:33:54

@kulturalny, jeżeli miałyby być to życzenia, bo tak wypada, to moim zdaniem lepiej żeby nie udawali i nie robili z siebie hipokrytów, bo i tak udowodnili, że nimi są. Niedługo będzie promowany Hellowen w POlsce przez ateistyczne grupy a polską tradycję będzie próbowało się pogrzebać.

Odpowiedz

20. ~kulturalny
0

2014-04-20 16:10:20

Calm7 - Święta, zarówno Bożonarodzeniowe, jak i Zmartwychwstania Pańskiego są dla WSZYSTKICH, zarówno wierzących, jak i obojętnych. Wypada jednak moim zdaniem się odpowiednio zachować, ale widzę że skreślenie paru świątecznych słów, przerasta redakcję. Mimo wszystko życzę pogodnego i optymistycznego przeżycia tych Świąt.

Odpowiedz

19. ~Calm7
0

2014-04-20 13:30:43

17). No jedni chodzą do kościoła, a inni nie chodzą. Wierzą, i nie wierzą. Nikt tego nie zmieni.

Odpowiedz

18. ~piokuk
-2

2014-04-20 08:06:00

Tradycyjnie nie istnIeją. Wolę już brak życzeń niż tak banalne jak "święta zimowe".

Odpowiedz

17. ~Zniesmaczony
-1

2014-04-20 07:40:40

16- daremne żale, próżny trud. Dla redakcji te Święta jak widać nie istnieją.

Odpowiedz