DAJ CYNK

W 2018 roku wszystkie iPhone'y mogą mieć ekrany OLED

07.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7

Ważne 1

1

Azjatyckie media podają, że bieżący rok może być ostatnim, w którym Apple wprowadzi na rynek iPhone'y z wyświetlaczami LCD.Azjatyckie media podają, że bieżący rok może być ostatnim, w którym Apple wprowadzi na rynek iPhone'y z wyświetlaczami LCD.

W bieżącym roku oczekiwane są trzy nowe iPhone'y, z których dwa - następcy aktualnych modeli - będą wyposażone w wyświetlacze LCD, natomiast trzeci, rocznicowy iPhone 8 ma mieć ekran wykonany w technologii OLED. Spekuluje się, że w przyszłym roku Apple również wyda trzy modele smartfonów i wszystkie one będą wyposażone w wyświetlacze OLED.

Niektóre plotki sugerują, że będą dwa rozmiary ekranów OLED w iPhone'ach - 5,28 cala i 6,46 cala. Nie ma w nich ani słowa na temat wyświetlacza do trzeciego iPhone'a.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku ekranów OLED, gdzie popyt przekracza znacząco podaż, trudno w tym momencie wyrokować, czy "plany" Apple'a są realne. W ciągu roku jednak wiele może się zmienić, w tym mogą wzrosnąć moce wytwórcze liderów w branży wyświetlaczy.

Zobacz: Samsung inwestuje by być na szczycie
Zobacz: Na rynek może trafić mało iPhone'ów 8. Przez Samsunga
Zobacz: Apple chce zainwestować w panele OLED firmy LG

Źródło tekstu: asia.nikkei.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy