DAJ CYNK

W 2018 roku Samsung może radzić sobie gorzej na globalnym rynku smartfonów

15.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3773

Ważne 0

1

Strategy Analytics przewiduje, że w przyszłym roku Samsung będzie miał 19,2% udziału w rynku, wobec około 20,5% w 2017 roku.Strategy Analytics przewiduje, że w przyszłym roku Samsung będzie miał 19,2% udziału w rynku, wobec około 20,5% w 2017 roku.

W bieżącym roku Samsung osiągnął komercyjny sukces na rynku smartfonów, zdobywając około 20,5% rynku. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą dobrze przyjętych flagowców koreańskiej firmy - modeli Galaxy S8, Galaxy S8+ i Galaxy Note8. W przyszłym roku Koreańczycy będą mieli trudniej i to nie tylko ze względu na iPhone'y Apple'a, ale także, a może i przede wszystkim, z uwagi na rosnącą konkurencję ze strony chińskich producentów. Szczególnie w segmencie nieco tańszych od flagowców urządzeń.

Szacuje się, że Samsung dostarczy w przyszłym roku 315 milionów smartfonów, co da Koreańczykom udział w rynku na poziomie 19,2%. Oczekuje się, że Apple będzie drugim producent z 234 mln iPhone'ów. Spowoduje to lekki wzrost udziału smartfonów Apple'a w rynku z około 14% w 2017 roku do 14,3% w przyszłym. Trzecie miejsce powinno należeć do Huaweia, z 10% udziałem w rynku smartfonów. Tuż za podium według Strategy Analytics znajdzie się Oppo - 7,8%.

Zobacz: Rynek smartfonów po 3Q2017 wg Gartnera
Zobacz: Smartfony mają 25 lat

Źródło tekstu: The Korean Herald, wł

Komentarze
Zaloguj się
5. ~Boi sie
1

2017-12-15 16:30:22

@1 polecasz Xiaomi i mój sąsiad posłuchał Ciebie. Po tygidniu użýtkowania zacząl TYŁEM CHODZIĆ DO PRZODU, PO przejściu na Samsunga, wrócił do normalnego chodzenia

Odpowiedz

4. ~Marek24
0

2017-12-15 16:11:10

Nie sadzę aby przyszły rok jakoś znacznie pogorszył wyniki Samsunga. Owszem coraz lepiej radzi sobie Xiaomi zwłaszcza jeśli w dobrej cenie będzie Redi 5+. Jednak pomimo ceny Xiaomi pod względem jakości jeszcze sporo ma do nadrobienia w stosunku do Samsunga (aparat foto i wyświetlacz).Gdyby plotki o pojawieniu się Samsunga s9 mini potwierdziły się to byłby hit sprzedaży. Dziś tylko Sony robi prawdziwego flagowca z androidem w wersji compact (do 5 cali). Brakuje takiego modelu na rynku.Apple wypuszczając 2 lata temu Iphona SE (4 cale) zrobiło na tym świetny interes.

Odpowiedz

3. ~Gatts
0

2017-12-15 11:50:53

Te przewidywania możecie sobie od kant rozbić ponieważ wiele zależy od tutaj od indywidualnych predyspozycji każdego ze smartfonów a szczególnie ich możliwości.Samsung być może jako pierwszy wprowadzi czytnik linii papilarnych w swoich S9 ,który znajdzie się pod ekranem telefonu więc nie potrzeba będzie posiadać żadnych przycisków fizycznych HOME.Mnie osobiście cieszy ten fakt bo jestem strasznie przyzwyczajony do swego LG G2 właśnie z tego powodu.Kolejna firma ,która osiągnie więcej to będzie Huawei bo na początku przyszłego roku mają wydać ważną aktualizację do układu NPU ,który ma w końcu w większym stopniu wykonywać swoje zadania a ze względu na fakt ,że jest od samego CPU+GPU o wiele szybszy i przy tym zużywa Mniej energii można założyć lepsze czasy pracy na jednym ładowaniu ,lepsze zdjęcia ,bardziej błyskawiczne otwieranie aplikacji itp.Wszystkie dowiemy się na początku przyszłego roku.Jeżeli chodzi o APPLE to właśnie ludzie zaczynają dochodzić do wniosku ,że inwestowanie w te produkty to strata kasy zwłaszcza przy rozwinięciu dzisiejszych Smartfonów innych firm.Druga firma ,która musi się opierać na produkcji swoich urządzeń z podzespołami mając tylko mocne SOC w części CPU oraz zamknięty system operacyjny ma silne parcie w swoim rodzimym kraju gdyż tam jest poczucie obowiązku kupowania produktów ze swojego kraju ale patrząc ile na tym zarabia także konkurencja powoli trudno jest określić w jakim stopniu jeszcze produkt pochodzi z rodzimego kraju.Na razie nie jest to samo co Polskie produkty typu Manta czy Kriuger bo APPLE ma swój system operacyjny , swój układ SOC ale aż dziwię się bo na chwilę obecną innowacyjnością oraz wydajnością na Watt/ceną tylko AMD może być tutaj nieposkromiony.

Odpowiedz

2. ~///×
0

2017-12-15 10:28:03

@1. Już tego nie stwierdzisz

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
-1

2017-12-15 10:23:41

Nie ma się co martwić najwyżej ich miejsce zajmie Xiaomi.

Odpowiedz