DAJ CYNK

vivo trafi do Europy w 2018 roku

09.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2701

Ważne 3

2

W 2018 roku smartfony vivo będzie można oficjalnie kupić poza Azją. Firma planuje wejście na rynki europejskie i afrykańskie.W 2018 roku smartfony vivo będzie można oficjalnie kupić poza Azją. Firma planuje wejście na rynki europejskie i afrykańskie.

vivo to jeden z największych producentów smartfonów na świecie, pomimo tego, że marka jest obecna w zasadzie tylko w Azji. Głównymi rynkami zbytu są Chiny i Indie. Ma się to zmienić w 2018 roku. Wejście na rynek Europejski oraz rynki afrykańskie ma ułatwić współpraca z Qualcommem.

Obie firmy podpisały memorandum o wartości 4 mld dolarów. Niesie to za sobą partnerstwo technologiczne, które oficjalnie zakłada przyszłe wprowadzenie na rynek smartfonów pracujących w sieci 5G oraz wprowadzenie biometrycznych funkcji uwierzytelniania użytkownika. Nieoficjalnie chodzi zapewne o licencje i patenty. Chińskie firmy często naruszają wiele patentów, najczęściej związanych z szeroko pojętą łącznością, co uchodzi im na sucho na rodzimych rynkach. Jeśli jednak urządzenia trafią na rynki europejskie lub amerykański, z powodu braku umów licencyjnych ich sprzedaż może zostać szybko zablokowana, właśnie przez takie firmy jak Qualcomm.

Podobne memoranda zawarły w ostatnim czasie również Oppo i Xiaomi. Obie firmy są podobno zainteresowane technologią skanowania 3D, której współtwórcą jest Qualcomm.

Zobacz: Vivo zadebiutuje w Europie

Źródło tekstu: GSMArena; wł

Komentarze
Zaloguj się