DAJ CYNK

Vivo prezentuje V5s - smartfon "selfiecentryczny"

29.04.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4062

Ważne 3

3

Chińska firma Vivo powiększa swoje portfolio smartfonów. Wchodzi jednak na dosyć zatłoczone "selfikowe" pole bitwy.



Chińska firma Vivo powiększa swoje portfolio smartfonów. Wchodzi jednak na dosyć zatłoczone "selfikowe" pole bitwy.

Vivo odsłonił swoje najnowsze karty w walce o użytkowników, którym zależy przede wszystkim na zdjęciach. Musi jednak pamiętać, że poza nim w grze są inne azjatyckie marki, jak Oppo i Gionee.

Telefon będzie napędzany MediaTekiem MT6750 (1 GHz), zasilany niewymiennym akumulatorem 3000 mAh, a nasze zdjęcia wyświetlą się na 5,5 calowym ekranie o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli). Na koniec zapiszemy je w 64 GB pamięci wbudowanej (karta microSD rozszerzy ją do 128 GB). RAM? 4 GB.

A gdzie najważniejsza cecha? Aparat? Otóż... przedni aparat oferuje 20 Mpix i obiektyw z aperturą F/2.0, a tylny - 13 Mpix (F/2.2). Taki rozkład megapikseli między oboma aparatami przypomina firmę Gionee i jej koncept "selfifonów" z ostatniego MWC.



Vivo V5s to dla mnie lekkie rozczarowanie. Urządzenie nie różni się znacząco od modelu V5. Lekko zmodyfikowano wygląd, drobne zmiany w temacie pamięci i uaktualniony Funtouch OS (bazujący na Androidzie 6) - to bardziej nowa opcja V5, niż nowy model z prawdziwego zdarzenia.

Urządzenie na rynku indyjskim zostało wycenione na 18990 rupii, czyli niecałe 300 dolarów.

Źródło tekstu: Android Authority, gadgets.ndtv.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~pabloki
0

2017-05-01 13:38:38

toms zgadzam sie z taką formą publikacji jak piszesz. o fakt pisali po fakcie . właściwie nikt z nas nie wiedział jakby Grruszka nie napisał też po fakcie. i co ? news był.

Odpowiedz

16. toms
0

2017-05-01 09:43:58

Hmm, z dwojga złego moim zdaniem lepiej "ślimakopolis", niż "pierdołopolis". Mnie osobiście drażnią zapowiedzi nieistniejących ofert i wróżenie z fusów na temat ich kształtu. A opatrzenie wiadomości o czymś co już funkcjonuje komentarzem: " od jakieś czasu istnieje bardzo ciekawa oferta.... itd", spowoduje złośliwości jedynie najbardziej upierdliwych wredniaków. Normalny człowiek przyjmuje takie sytuacje ze spokojem i zrozumieniem.

Odpowiedz

15. LuiN
0

2017-04-30 15:27:15

@14, toms - A potem mamy komentarze od pabloki i innych, że jesteśmy "ślimakopolis" ;-) I tak źle, i tak niedobrze. No a niestety czasem coś umyka każdej redakcji.

Odpowiedz

14. toms
0

2017-04-30 14:02:47

13- lepiej późno, niż wcale, nie sądzisz? Wolę nawet spóźnione wiadomości o konkretnej ofercie, niż durne zapowiedzi jeszcze durniejszych konferencji, itp.

Odpowiedz

13. LuiN
0

2017-04-30 12:21:57

@3, pabloki - tak, zostałeś już tylko Ty i admin - czyli jak zapowiedziałeś, Telepolis zeszło na psy. A tak na serio, to nasz nowy redaktor piszący w weekendy. Oferta Lyca jest od przeszło miesiąca - niestety miesiąc temu w natłoku tekstów pominęliśmy ją, no i teraz nie byłby to news, tylko reklama.

Odpowiedz

8. Logan
0

2017-04-29 21:57:05

Mogą napisać nawet, że aparat ma 68 Mpix, i co z tego, skoro pewnie robi gorsze zdjęcia niż np. A5.

Odpowiedz

6. ~cyk cyk
0

2017-04-29 20:07:51

to dobrze że piszą admin. Nie będziecie wiedzieć kto jest odpowiedzialny za błedny tekst i "byki" w wyrazach. hi,hi,hi......

Odpowiedz

5. Nomedaj
0

2017-04-29 20:02:50

Masa pamięci i słabiutki procesor, dziwne połączenie. No i ciekawe, jakie robi zdjęcia na tych 20 Mpix. Duzi producenci już porzucili wojnę na megapiksele, bo to ślepy zaułek przy ograniczonych w smartfonie fizycznych rozmiarach matrycy. A tutaj taki strzał...

Odpowiedz

4. ~
0

2017-04-29 19:00:32

@3 a co cię to obchodzi kto to jest admin?Placisz za czytanie tekstow na telepolis? Nie, więc skoncz marudzić jak stetryczały dziadek

Odpowiedz

3. ~pabloki
0

2017-04-29 18:43:12

co to za podpis admin? co to jest? został sam admin bo wszyscy zwolnieni? napiszcie o superpakietach w lycamobile . gdyby nie rejestracja to bym chetnie skorzystał. nielimitowane krajowe i miedzynarodowe komórki ? toż to szok dla polskiego rynku. ale pewnie leniwe telepolis o tym nie npaisze.

Odpowiedz