DAJ CYNK

Virgin Mobile uczy T-Mobile matematyki

28.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12558

Ważne 22

1

Virgin Mobile odpowiedział na wyliczenia T-Mobile dotyczące zakupu telefonu na wolnym rynku i wytyka przy tym matematyczne błędy.

Virgin Mobile odpowiedział na wyliczenia T-Mobile dotyczące zakupu telefonu na wolnym rynku i wytyka przy tym matematyczne błędy.

Treść tekstu przygotowanego przez Virgin Mobile zamieszczamy w oryginalnej formie.

Wzięliśmy pod uwagę modele komunikowane w aktualnej promocji T-Mobile (Samsung Galaxy A3 2016, A5 2016 i S6) oraz kilka innych. W zestawieniu porównujemy abonament T2 z zakupem telefonu na wolnym rynku i ofertą Virgin Mobile #BEZLIMITU z dokładką GigaGigaNet. Założyliśmy, że mamy wspólny cel - pokazać klientowi najtańsze i najlepsze rozwiązania. I to bez żadnych "ale".

Oferty, które zostały porównane, to:

  • T-Mobile T2 za 79,95 zł/mies., w skład którego wchodzą połączenia do sieci komórkowych i na telefony stacjonarne bez limitu, SMS-y bez limitu oraz 10 GB Internetu.
  • Virgin Mobile #BEZLIMITU + GigaGigaNet za 34 zł/mies., w skład którego wchodzą połączenia do sieci komórkowych i na telefony stacjonarne bez limitu, SMS-y bez limitu oraz aż 14 GB Internetu.

Spójrzmy zatem na zestawienie (górna cena dotyczy T-Mobile, dolna Virgin Mobile):

Telefon Cena telefonu na start Abonament Okres zobowiązania Suma Różnica
Galaxy A3 2016 1 zł 79,95 zł 24 miesiące 1919,8 zł 205,8 zł
898 zł 29 zł + 5 zł; brak 1714 zł
Galaxy A5 2016 299 zł 79,95 zł 24 miesiące 2217,8 zł 132,8 zł
1269 zł 29 zł + 5 zł brak 2085 zł
Galaxy S6 619 zł 79,95 zł 24 miesiące 2537,8 zł 77,2 zł
1 799 zł 29 zł + 5 zł brak 2615 zł
Huawei P9 1539 zł 79,95 zł 24 miesiące 3457,8 zł 442,8 zł
2199 zł 29 zł + 5 zł brak 3015 zł
Huawei P8 Lite 9 zł 79,95 zł 24 miesiące 1927,8 zł 312,8 zł
799 zł 29 zł + 5 zł brak 1615 zł

O ile różnice w przypadku ceny telefonów z promocji T-Mobile nie są duże, o tyle telefony spoza promocji wyraźnie pokazują, że zakup aparatu u operatora to większy wydatek. Do naszego zestawienia wybraliśmy ceny z dużego, znanego sklepu online, jednak warto zaznaczyć, że nie są one najniższe na rynku. Istnieje wiele mniejszych, renomowanych sklepów z elektroniką, które sprzedają te telefony taniej.

Mamy nadzieję, że powyższe porównanie daje Wam lepsze rozeznanie w cenach rynkowych. Trzymamy również kciuki za naszych kolegów z magentowego operatora i gorąco dziękujemy za wywołanie nas do tablicy.


Zobacz: T-Mobile: telefon od operatora nie musi być droższy

Źródło tekstu: Virgin Mobile

Komentarze
Zaloguj się
83. ~Wkurzony
0

2017-12-06 13:19:45

Virgin Mobile działa na infrastrukturze Play-a i to ją dyskwalifikuje.

Odpowiedz

82. ~kary umowne
0

2016-12-05 21:17:45

dziś np otrzymałem oferte z Plusa (sama karta SIM) 29 zł msc no limit (komorkowe, stacjonarne), sms, 8GB netu na 24 msc (zobowiązanie) kara umowna za przedterminowe rozwiązanie umowy 900 zł (jaka kara pytam się jaką stratę ponosi operator za to ze odejdę wcześniej) jesli nie dał zadnego aparatu kpina.....i jak tu podpisywać abonament?ofertaq gorsza niż prepaidowa a oni jeszcze straszą karami

Odpowiedz

81. ~T-menel
0

2016-12-05 18:47:05

Z tygodnia na tydzień T-mobile mota sie i pogrąża się w chaosie dziwnych ofert, bełkotliwych przekazów, pseudo-promocji! Jeżeli obecna strategia T-mobile polega na rozwoju poprzez upadek to OK! Ale niech upadną z hukiem szybciej bo ta agonia staje sie nudna i irytujaca!

Odpowiedz

80. ~Ja
0

2016-12-01 20:38:09

Ja korzystam z vm tel za gotówkę i jest git nie dość że taniej wychodzi to jeszcze bez umowy zobowiązania ale Amerykę odkryli ja juz dawno wiem że to się nie opłaca... No chyba że ktoś nie ma gotówki i traktuje to jako raty za tel wtedy ok...

Odpowiedz

79. ~Kolms
1

2016-11-30 09:28:12

T-Mobile dalej zbiera baty:

Odpowiedz

78. ~Tomek
1

2016-11-30 03:54:56

Tyle,że virgin ma rację. Można taniej przy telefonie we własnym zakresie.

Odpowiedz

77. ~TMobileSkasowałoRWK
1

2016-11-30 00:48:02

Gdy nieświadomemu klientowi wciśniecie taką piękną umowę z telefonem za 1zł i z abonamentem na 2 lata ale z ratami na 3 lata (klient dostaje normalny kredyt z banku zaprzyjaźnionego z T-Mobile na prawie 6000zł, który klient bierze czasami nieświadomy tego faktu) i gdy klient się zorientuje dopiero po miesiącu (bo wiadomo że konsultanci w salonach i na infoliniach nie mówią wszystkiego) to za zerwanie tej przykładowej rewelacyjnej umowy iPhone 7 32GB za 1zł to nie dość, że musi karę 1600zł zapłacić za zerwanie abonamentu to jeszcze zostaje z kredytem bankowym na kwotę 6000zł.

Odpowiedz

76. ~TMobileSkasowałoRWK
1

2016-11-30 00:35:56

i inne takie bzdury będziecie pisać dlaczego wtedy te liczby będą mieć znaczenie, a dzisiaj kiedy wtapiacie na całego na całej linii w prepaidzie i abonamencie to te liczby - bardzo niekorzystne dla Was - to się według Was nie liczą.

Odpowiedz

75. ~TMobileSkasowałoRWK
1

2016-11-30 00:33:30

A ty z T-Mobile, że się ciągle tak wściekasz jak się prawdę napisze? Host i IP by to sugerował ale Ty przecież masz abonament w Plusie albo kartę w Orange i tylko tak przypadkiem bronicie T-Mobile i walicie codziennie dziesiątki komentarzy z obelgami pod adresem innych piszących prawdę o Waszej najgorszej pozycji od lat na tym rynku, najgorszej ofercie prepaid i bardzo słabej ofercie abonamentowej, której nikt nie chce wybierać.T-Mobile ogłasza, że sprzedaje iPhone/''a 7 32GB najtaniej w Polsce bo za 1zł (ten model kosztuje powiedzmy 3300zł) ale się nie chwali, że raty na ten telefon w tej promocji są na 3 lata i że łącznych opłat za samego tylko tego iPhone/''a (bez opłat abonamentowych przez 2 lata) jest na kwotę 5941zł - prawie sześć tysięcy złotych (link do regulaminu: )"Najtaniej w Polsce", "telefon od operatora nie musi być drogi", "gwarancja najniższej ceny"...A jak kwartał w kwartał od kilku lat Orange i Play pozyskiwali po 200 czy ponad 300 tysięcy abonamentów a w tym czasie T-Mobile traciło po 50 czy 100 tysięcy takich umów i nagle w ostatnim kwartale T-Mobile pozyskało "aż" 25 tysięcy umów a Orange i Play jak zwykle znowu po 200-300 tysięcy zyskali to piszecie, że to się ciągle i tak nie liczy.Przypomnę Wam za 2-3 lata, może szybciej, może później (a może wcale jak dalej będziecie uprawiać klakę w komentarzach) gdy akurat może Wy pozyskacie przez kwartał 300 tysięcy abonamentów a Play i Orange tylko po np. 20 tysięcy.Tu i teraz mogę się założyć, że wtedy to się będą te dane liczyć "bo mamy inne warunki ekonomiczne", "bo zmienił się rząd", "bo nie ma co porównywać tego co było 2 lata temu", "bo lodowce stopniały", "bo dawniej nie było iPhone/''a 8" i inne takie bzdury będziecie pisać dlaczego wtedy

Odpowiedz

74. ~Asterix
0

2016-11-29 23:28:01

@73 konsekwencja z jaką atakujesz tmobile w 10 komentarzach pod praktycznie każdym artykułem na tym portalu, jest godne lepszej sprawy. Masz ty jakiekolwiek życie? Chociaż jednego znajomego? Wychodzisz czasem ze swojej jaskini? Z każdym twoim komentarzem jest mi ciebie po prostu bardziej żal

Odpowiedz

73. ~TMobileSkasowałoRWK
0

2016-11-29 22:57:46

Fajnie się czyta te komentarze: wojna klakierów T-Mobile ale z kim: z komunikatem prasowym... Virgin. Nieźle.Z peletonu odjechało w ucieczce 3 kolarzy (Orange, Play i Plus) więc T-Mobile pozostała walka w peletonie swoimi znanymi "metodami" z przeciętniakami, słabeuszami i amatorami (wg kryteriów T-Mobile oczywiście) i Ci słabeusze nie są wcale na straconej pozycji mimo nieczystych wciąż zagrywek różowego kolosa na sterydach.

Odpowiedz

1

2016-11-29 22:13:04

Giganet akurat nie jest najważniejszy. Mniejsza o ten Virgin. Play na kartę no limit i 6GB za 25zł ×24m= 600zł + S6 za 1500zł (za tyle można już kupić nowy). Wszystko na 24m kosztuje 2100zł. Prawie 4 i pół stówy w kieszemi za trochę sprytu i wywalenie całej sumy na telefon. Już nie wspominając o tym, że zamiast kupować pakiet za 25zł, można przez dobre kilka miesięcy jechać na bonusach za rejestrację, co nam daje minimum kolejne kilkadziesiąt zł do przodu. Dla mnie 500zł to dużo jak na 2 lata. Nie wywaliłbym w błoto tak sobie. Szczególnie, że ×2 (tradycyjny związek partnerski) to już 1000 zł na zmarnowanie.

Odpowiedz

71. ~Seikooc
1

2016-11-29 16:29:00

@69, @70: Z tego co dopytywałem na fb - promocja ma zostać przedłużona bezterminowo po nowym roku. Więc wyluzujcie. :)

Odpowiedz

70. pippo9
-1

2016-11-29 16:09:39

a gdzie info, że gigagiganet jest tylko do 15 stycznia 2017? tego juz nie łaska napisac? ani tego, że mmsów w virgin w nolimit nie ma? tego wymaga chyba jednak rzetelność. uczccie się na błedach orange, uczcie

Odpowiedz

69. kabell
0

2016-11-29 15:34:49

ciekawostka mała: link do regulaminu #gigagiganet juz nie działa. co przy reglaminie majstrujecie? czyzby virgin samo sie doczytalo do wlasnego drobnego druku?

Odpowiedz