DAJ CYNK

Vertu sprzedane za 61 mln dolarów

14.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3348

Ważne 1

2

Vertu, marka luksusowych telefonów została sprzedana po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat.Vertu, marka luksusowych telefonów została sprzedana po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat.

Vertu od pięciu lat przechodzi praktycznie z rąk do rąk, odkąd została sprzedana przez Nokię w czerwcu 2012 roku. Aktualnie marka znana z bardzo drogich, luksusowych telefonów trafił w ręce firmy Baferton, należącej do Turka Hakan Uzan. Z rodziną Uzan i Nokią ma związek ciekawa historia.

W 2000 roku rodzina Uzan zaciągnęła pożyczki u Nokii i Motoroli w celu stworzenia tureckiej sieci Telsim. Kiedy sieć miała stać się częścią Vodafone wyszło na jaw, że pieniądze z zaciągniętych kredytów są wydawane na prywatne luksusy. Złożone przez Nokie i Motorolę wielomiliardowe pozwy w tej sprawie doprowadziły do przejęcia majątku rodziny Uzan i wygnania jej z kraju. Szczególnie mocno oberwało się Hakanowi Uzanowi za nie stawianie się na rozprawy i obrazę sądu. Wszystko to działo się w czasach, kiedy Vertu było jeszcze marką należącą do Nokii. Wtedy jej zakup przez firmę związaną z Uzanem na pewno nie wchodziłby w grę.

Hakan Uzan powiedział, że do zakupu skłoniła go wiara w siłę marki Vertu, która cieszy się dużym uznaniem wśród wąskiej grupy odbiorców, do której kieruje swoje produkty. Teraz czeka go trudne zadanie. Będzie musiał przekonać bogatych klientów, że zakup luksusowych smartfonów Vertu, których specyfikacja odstaje od flagowych urządzeń masowych producentów, jest dobrym wyborem.

Źródło tekstu: The Telegraph; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu