DAJ CYNK

V-Pet - elektronika noszona dla zwierząt domowych

07.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3015

Ważne 3

1

Sieć Vodafone wprowadziła dziś do swojej oferty w Europie urządzenie noszone dla zwierząt domowych.



Sieć Vodafone wprowadziła dziś do swojej oferty w Europie urządzenie noszone dla zwierząt domowych.

V-Pet jest lokalizatorem i aktywnym trackerem dla kotów i psów, który korzysta z GPS-a oraz łączności 3G/4G. Urządzenie może wysyłać powiadomienia do smartfona, jeśli nasz czworonożny ulubieniec opuści wyznaczony obszar. V-Pet może być też używany do monitorowania wzorców snu zwierząt domowych, w celu oceny, czy odpoczywają za dużo, czy może za mało.



V-Pet to urządzenie firmy Kippy Vita, które w niemieckim Vodafone kosztuje 49,90 euro (212 zł). Klienci sieci, aby w pełni skorzystać z urządzenia, muszą jeszcze do niego włożyć kartę SIM. Specjalna usługa dla V-Pet kosztuje 6,99 euro miesięcznie (30 zł). Urządzenie może być używane zarówno w kraju, jak i za granicą, podczas podróży ze zwierzętami.

Dużym wyzwaniem dla V-Pet (i innych pet-trackerów) będzie połączenie sieciowe. Koty lubią wędrować pomiędzy okolicznymi budynkami, a psy kochają biegać po okolicy. Będąc w ciągłym ruchu, zwierzęta stawiają wysoką poprzeczkę przed systemem GPS oraz łącznością komórkową. GPS może się pogubić w miejskiej "dżungli", natomiast w obszarach wiejskich wciąż zdarzają się miejsca bez zasięgu sieci 3G/4G. V-Pet wygląda dobrze w teorii, ale codzienna praktyczna rzeczywistość może być nieco inna.

Źródło tekstu: StrategyAnalytics, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~mkkot
0

2017-11-08 17:19:37

Ja bym to zapiął na klucze i parę innych rzeczy, bo one też lubią wędrować ;)

Odpowiedz

14. ~Kamil
0

2017-11-08 09:42:52

Na stronie jest napisane inaczej. Koszt 50 euro i rok używania za free, albo 6,99 euro / m za urządzenie i kartę umowa na 2 lata.@ 5 taki spam to to chłopakowi wmawiaj, drogo, dobre... Naucz się języka a potem pisz swoje brednie.albo zmień te twoje wykształcenie z podstawowego na coś wyższego,to Cię będzie stać

Odpowiedz

13. ~
2

2017-11-08 09:05:11

Juz wkrótce takie coś będą nosić ludzie zaszyte w skórze, władza musi wiedzieć wszystko, dzień sądu ostatecznego zbliża się wielkimi krokami.

Odpowiedz

12. iphoneski
0

2017-11-08 08:24:08

@5 No ale np w Norwegii w Telenor masz No limit łącznie z netem, a pracownik bez kwalifikacji, taki zwykły zarobi na to robiąc na budowie przez 1 dzień. A Telenor to najdroższy operator tam i w mojej opinii najlepszy. Jak Chceż taniej to znajdziesz.

Odpowiedz

11. ~DAREK
1

2017-11-07 23:25:02

Zwierzęta podpięte do sieci, każde drzewo w Krakowie ma mieć kartę zdrowia - ludzkość na usługach Internet od Things ... Quiz vadis Domine ?

Odpowiedz

10. ~
0

2017-11-07 21:28:39

Czyli juz testuja na zwierzetach, co niedlugo bedzie na ludziach.

Odpowiedz

9. ~.we
0

2017-11-07 20:18:23

"V-Pet może być też używany do monitorowania wzorców snu zwierząt domowych, w celu oceny, czy odpoczywają za dużo, czy może za mało."śpią tyle ile chcą... nie dajmy się zwariować!"V-Pet (i innych pet-trackerów)" -- tak bardzo po polsku... pet... tracker...

Odpowiedz

7. ~2
0

2017-11-07 20:07:28

Ile trzyma bateria?Dzień?

Odpowiedz

6. szcuras
0

2017-11-07 20:01:10

Ja bym psu kupił, za bardzo go lubie, żebym pozwolił mu gdzieś zwiać.

Odpowiedz

5. ~@2
1

2017-11-07 19:36:19

Tam jest drogo. Nawet po uwzględnieniu parytetu siły nabywczej (ile można kupić za wypłatę w danym kraju) to jest drogo. Tam nie dostaniesz pakietu GB za założenie konta w banku albo kupienie lodów w lato (u nas czasami takie promocje są). Tam 10 GB w telefonie to bogactwo. Za to masz "ubogacenie kulturowe" w postaci tych, którzy wieprzowiny nie lubią. Już wolę naszą Polskę.

Odpowiedz

4. Nomedaj
3

2017-11-07 19:34:54

Zafunduj raka przełyku swojemu sierściuchowi :-)

Odpowiedz

3. ~frasag
1

2017-11-07 19:11:38

A kiedy miałPhone dla kotka będzie można kupić? ;)

Odpowiedz

2017-11-07 19:07:46

No i proszę. Troszeczkę transmisji i 30 zł na miesiąc. Ciekawe ile kosztuje pełny no limit. A to nasi operatorzy na telepolis nazywani są złodziejami

Odpowiedz

1. ~Realista
1

2017-11-07 19:03:29

Kupię żonie i kochance i zaszyje im to urządzenie w torebce.

Odpowiedz