DAJ CYNK

V-Pet - elektronika noszona dla zwierząt domowych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3964

Sieć Vodafone wprowadziła dziś do swojej oferty w Europie urządzenie noszone dla zwierząt domowych.Sieć Vodafone wprowadziła dziś do swojej oferty w Europie urządzenie noszone dla zwierząt domowych.

V-Pet jest lokalizatorem i aktywnym trackerem dla kotów i psów, który korzysta z GPS-a oraz łączności 3G/4G. Urządzenie może wysyłać powiadomienia do smartfona, jeśli nasz czworonożny ulubieniec opuści wyznaczony obszar. V-Pet może być też używany do monitorowania wzorców snu zwierząt domowych, w celu oceny, czy odpoczywają za dużo, czy może za mało.V-Pet to urządzenie firmy Kippy Vita, które w niemieckim Vodafone kosztuje 49,90 euro (212 zł). Klienci sieci, aby w pełni skorzystać z urządzenia, muszą jeszcze do niego włożyć kartę SIM. Specjalna usługa dla V-Pet kosztuje 6,99 euro miesięcznie (30 zł). Urządzenie może być używane zarówno w kraju, jak i za granicą, podczas podróży ze zwierzętami.

Dużym wyzwaniem dla V-Pet (i innych pet-trackerów) będzie połączenie sieciowe. Koty lubią wędrować pomiędzy okolicznymi budynkami, a psy kochają biegać po okolicy. Będąc w ciągłym ruchu, zwierzęta stawiają wysoką poprzeczkę przed systemem GPS oraz łącznością komórkową. GPS może się pogubić w miejskiej "dżungli", natomiast w obszarach wiejskich wciąż zdarzają się miejsca bez zasięgu sieci 3G/4G. V-Pet wygląda dobrze w teorii, ale codzienna praktyczna rzeczywistość może być nieco inna.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: StrategyAnalytics, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu