DAJ CYNK

Używasz Dual SIM? Należysz do bardzo elitarnej grupy - niemal nikt z niego nie korzysta

13.11.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 29273

Ważne 1

0

Chociaż recenzenci z obrzydzeniem patrzą na telefony bez funkcji Dual SIM, obsługa 2 kart SIM to wciąż egzotyka. Jedynie w Malezji, Indiach i Egipcie Dual SIM jest w większości urządzeń... a i tak praktycznie nikt z tej funkcji nie korzysta.

Dual SIM dla biednych

Rzut oka na statystyki i wszystko jasne - im bogatszy kraj, tym mniej sprzedaje się telefonów z funkcją Dual SIM. W USA stanowiły one w III kwartale 1,67% sprzedaży, w Kanadzie 3,32%, w Japonii 5,1%, a w Wielkiej Brytanii 6%. Pośrednio statystyka ta przekłada się na popularność iPhone'ów - od zawsze jednosimowych telefonów Apple'a.

Drugi biegun statystyki to kraje znacznie biedniejsze, szczególnie rozwijające się. Dual SIM najpopularniejszy jest w Malezji (60,78% urządzeń), Indiach (54,59%) i Egipcie (50,8%) - i tylko w tych trzech krajach telefony dwusimowe są popularniejsze od tych na jedną kartę SIM.

Wśród krajów, w których Dual SIM jest popularny, wymieniana jest też Nigeria (46,38%), Rosja (36,96%) i co ciekawe Polska (34,49%). Niemcy czy Francuzi to już tylko kilkanaście procent (odpowiednio 14,38 i 13,88%), a zainteresowanie wśród Szwedów to 10,4%. O ile w ogóle można mówić o zainteresowaniu...

Nawet jeśli masz telefon z Dual SIM, prawdopodobnie nosisz w nim jedną kartę SIM 

Polska premiera smarfonu LG G7 Fit była okazją dla LG do przedstawienia szeregu trendów na mobilnym rynku i ciekawych statystyk. Jedną z nich była kwestia tego, jak klienci korzystają z telefonów uzbrojonych w funkcję Dual SIM.

Jedynie co dwudziesty użytkownik telefonu z Dual SIM używa w nim dwóch kart SIM.

Statystyka ta miała pomóc LG uzasadnić dlaczego firma rezygnuje z oddzielnych szufladek i stawia na hybrydowy Dual SIM (nas nie przekonała). Niezależnie jednak od intencji LG, trzeba przyznać, że to trochę bez sensu zwiększać cenę urządzenia z powodu 5% użytkowników

Jaki telefon z Dual SIM?

Najpopularniejsze w Polsce telefony z Dual SIM to:

  1. Huawei P9 Lite (2016) (1,97%)
  2. Huawei P9 Lite (1,95%)
  3. Huawei Mate 10 Lite (1,91%) 
  4. Huawei P8 Lite (2017) (1,48%)
  5. Xiaomi Redmi Note 4 (1,33%).

Jak więc widać, jesteśmy zdecydowanie bardziej krajem Huaweia niż Xiaomi czy innych Samsungów. U Niemców i Francuzów prym wiedzie Galaxy A5 (2016), a w Irlandii OnePlus 3. Najbardziej "Dual SIM oporni" mieszkańcy USA, jeśli już muszą, to stawiają na Moto Z2 Play, a niewiele bardziej lubiący "duale" Kanadyjczycy - na LG G5. Natomiast w Australii 4 na 5 najpopularniejszych modeli zgarnęła marka Oppo.

W naszej redakcji mamy zwykle pod ręką więcej telefonów niż kart SIM, więc korzystanie z Dual SIM z reguły mija się z celem. Nie dotyczy to jednak wyjazdów, podczas których drugie gniazdo często zajmuje karta SIM z dużą paczką danych. A jak to wygląda u Was? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie:

Źródło tekstu: lg, deviceatlas, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu