DAJ CYNK

UPC: Prawie 2,5 mln gospodarstw w zasięgu Internetu 150 Mb/s

02.08.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4708

Ważne 0

0

Cała sieć UPC Polska jest już zmodernizowana do standardu Docsis 3.0. Prawie 2,5 mln gospodarstw jest w zasięgu Internetu o prędkości do 150 Mb/s.

Cała sieć UPC Polska jest już zmodernizowana do standardu Docsis 3.0. Prawie 2,5 mln gospodarstw jest w zasięgu Internetu o prędkości do 150 Mb/s.

Najszybszy Internet w UPC kosztuje 150 zł miesięcznie (150 Mb/s download, 10 Mb/s upload). Wariant z nieco mniejszą szybkością pobierania (120 Mb/s) to już wydatek 120 zł. Ceny te można obniżyć wybierając pakiety usług czy też decydując się na dłuższą umowę.

Źródło tekstu: UPC

Tagi: upc
Komentarze
Zaloguj się
33. ~
1

2012-08-02 22:54:52

@32. Tyle, że tak jak już pisałem te kanały są współdzielone a limit prędkości jest wymuszany przez router lub nawet oddzielny shaper a nie CMTS (tam gdzie zakończane są połączenia modemowe w systemie DOCSIS).

Odpowiedz

32. RadkoR
1

2012-08-02 22:17:21

@30: u mnie pakiet 120/10 Mb/s działa korzystając jednocześnie z 8 kanałów downlink i 4 uplink: oi47.tinypic.com/16lh5k5.jpg

Odpowiedz

31. ~
1

2012-08-02 21:14:35

13 - a co ma do rzeczy zasięg operatora? 18 - systel daje takie łącze za 49zł

Odpowiedz

30. ~
1

2012-08-02 21:12:34

@29. W DOCSIS 2.0 to masz tylko po jednym kanale DS i US. Channel bonding wprowadzono dopiero w wersji 3.0. Do tego weź nie opowiadaj bajek, że w przypadku DOCSIS 3.0 nie są współdzielone kanały transmisyjne. Nie było by sensu zestawiane 8 kanałów na port DS, gdyby nie obsługiwały one większej ilości klientów. Poza tym teoretyczna przepustowość EuroDOCSIS i to już po odjęciu narzutu to 50Mb/s na kanał 8MHz. Te 30Mb/s to wziąłeś z rzeczywistych pomiarów, czy tak sobie strzeliłeś, gdyż tobie to pasowało do tezy?

Odpowiedz

29. RadkoR
1

2012-08-02 21:03:23

@3 UPC od dawna działa na EuroDOCSIS 3.0, gdzie jest 8 kanałów download i 4 kanały upload. Wykorzystywane są w zależności od lokalizacji i konfiguracji sieci. Niestety dla klientów z pakietami poniżej 50Mb/s dalej dają modemy z obsługą EuroDOCSIS 2.0, gdzie jest używanych mniej kanałów, a co gorsza kanał jest dzielony na abonentów w danym obszarze w związku z czym przy sporym obciążeniu prędkość może znacznie spaść. w ED 3.0 na pojedynczy kanał downloadu może przypadać max 30Mb, co daje teoretycznie maksymalną prędkość 240Mb/s.

Odpowiedz

28. RadkoR
1

2012-08-02 20:59:50

@1 co rozumiesz przez "optymalizację łączy"? Ja na poasterowskiej infrastrukturze osiągam deklarowane 120/10 Mb/s. Fakt, że musiałem ostro walczyć o zwykły modem kablowy a nie modem z routerem, a następnie gnębić UPC aby poprawiło "coś" po drodze do mnie, gdyż osiągałem 40-80/10 Mb/s. Póki co jest OK. Z telewizją to już inna sprawa. ex-Asterowców dalej obsługuje stacja czołowa Astera stąd dekodery TV Kaon i brak niektórych usług dodatkowych. DOpiero wczoraj wprowadzili multiroom na ex-kabel.

Odpowiedz

27. ~wizard
1

2012-08-02 17:18:28

Zazdroszcze bo mam obecnie meo 2Mb i nie moge zrobic zadnego upgrade''u. Jest to wkurzajace bo za 5 zl wiecej jest Neo 6Mb, ale niestety kable mam za slabe na ulicy i max co na nich moze isc to 4Mb, a takiej opcji Neostrada nie posiada. Przy 6Mb rozlacza strasznie czesto... Jesli czytacie mnie Panowie z TP to prosze o zmiane kabli w Nowej Iwicznej na ulicy Rozanej! Z gory dziekuje!!!

Odpowiedz

26. ~
1

2012-08-02 16:56:19

173.194.19.16 - host leci przez de-cix we frankfurcie. I screen dla niedowiarków. Film wrzucony do youtubea 3minuty temu leci pełną prędkością w hd :) i47.tinypic.com/3178480.jpg

Odpowiedz

25. ~
1

2012-08-02 16:47:31

Upload sprawdzałem na wrocławskim ewro. A download z youtube na swoim łączu domowym, każdy filmik, nawet zaraz co wrzucony wysyca w całości łącze. Po trasach wygląda na to, że filmiku z cache host preferred-multimedia lecą z plix w wawie, a świeże materiały niezkeszowane z de-cix we frankfurcie. Z vimeo to samo, pełne wysycenie łącza. Bałem się multimedii bo mają średnie opinie w necie, ale z internetu jestem zadowolony.

Odpowiedz

24. PLANET
2

2012-08-02 16:33:50

#12: taka hipokryzja, ze wypowiadasz sie z duzo gorszego jakosciowo lacza z podobnie duza dysproporcja (okolo 10-krotna, nie liczac takiego 20/1 ; ) a narzekasz na identyczne proporcju u konkurencji - wobec czego sam puknij sie w lepetyne jak nie wiesz, o czym gadasz. Ja akurat wzialem opcje 60/6 w promocji, ktora byla do wczoraj - za 59 zl miesiecznie (aktywacja 50 + router WiFi 50 - to jednorazowo i to sa calkowite koszty), tez glownie dla uploadu, 3 to jednak za wolno, a 99 za 120/10 nie wygladala na az tak dobra oferte (oczywiscie, ze ciezko wykorzystac wartosci trzycyfrowe pojedynczym zrodlem bez akceleracji). || #16: super, ale to co pokazales w zadnym stopniu nie pokazuje zrodla czy tez adresu docelowego danych ;) Ale ok, nie twierdze, ze wszedzie jest tak samo, tylko ze pamietam, ze jakis czas temu z generalnie kazdego lacza max, ktory lecial na YT czy Vimeo czy podobne to byl 1 Mbps.. || #18: dzieki za namiar, tylko ze oni maja zdaje sie zasieg 4 ullice na krzyz. Niespecjalny troche... pewnie nawet nie maja oferty po drugiej stronie Wisly : P

Odpowiedz

23. ~
0

2012-08-02 16:13:48

ja mam u nich 100, ale tylko na papierze. rano czasem jest ok 10. średnia to 5 Mb/s

Odpowiedz

22. ~Mlody
0

2012-08-02 16:03:16

Ja nie zgrywam internetu na twardziela wiec mi wystarcza w zupelnosci 20/2 + tv w bylej aster za 75 zl. W upc za troche lepsza oferte chca 130 zl. Niech ida w ...

Odpowiedz

21. ~
1

2012-08-02 15:13:50

@3 Upc od dawna korzysta z 8kanałów na download (eurodocsis 3.0). Nawet ja w multimedii mając 20mbit mam 8 kanałów zapiętych i46.tinypic.com/sbr9c1.png

Odpowiedz

20. ~koks
0

2012-08-02 15:12:31

Mnie ma w zasięgu :) To mnie głównie obchodzi. A tym bardziej moloch jak UPC mógłby dać większy upload skoro takie małe żuczki jak Bait mogą.

Odpowiedz

19. ~Imm
1

2012-08-02 14:54:25

I ma w zasięgu co? :) Jedno miasto? :D Co Ty porównujesz.

Odpowiedz