DAJ CYNK

UK: iPhone'y 6 zalegają w magazynach

03.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8852

Ważne 11

2

Jak donosi FoneArena, o ile Apple iPhone 6 Plus cieszy się dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, to już iPhone'y 6 zalegają w magazynach.

Jak donosi FoneArena, o ile Apple iPhone 6 Plus cieszy się dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, to już iPhone'y 6 zalegają w magazynach.

Apple iPhone 6 Plus sprzedaje się na bieżąco - Apple nie wyrabia się z dostawami. Nie można tego natomiast powiedzieć o mniejszym wariancie tegorocznego smartfonu amerykańskiego producenta.

Stany magazynowe iPhone'a 6 w Carphone Warehouse przekraczają obecnie 20 tys. sztuk. Generalnie zaś Apple zaczyna się najwyraźniej Brytyjczykom nudzić. Na 3 sprzedane iPhone'y w sieci EE UK przypada 7 Samsungów Galaxy.

Warto w tym miejscu nadmienić, że Wielka Brytania odbiega nieco statystycznie od innych rynków europejskich. W III kwartale udział Androida wyniósł tylko 58,2%, podczas gdy iOS aż 31%. Są to liczby bardziej przypominające USA, niż resztę Europy (europejska średnia to 73,9% dla Androida i 15,4% dla iOS).

Źródło tekstu: FoneArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. Brend
0

2014-11-05 13:58:09

@12 & 25 - Uuu, wrodzone niedowartościowanie i nienawiść do tego, co mają inni się odezwała. 6tki faktycznie w ręce nie miałem, touche, miałem za to w ręce wszystkie poprzednie modele iPhonów (a sam byłem właścicielem 4S) i szczerze mówiąc, ok wyglądają ładnie ale nie są to telefony marzeń. Mają niezły system (choć nie dający takich możliwości jak andek), są nieźle zaprojektowane. To po prostu średniaki zapakowane w stylowe obudowy i wystawione za ogromną cenę. To tak jak jeansy Levi/''s czy Big Star, drogie bo markowe a że chińczyk uszył za michę ryżu to jakość kuleje.

Odpowiedz

27. ~Majkel
0

2014-11-05 10:01:11

To jakaś sciema.. gdyby tak było to można by było dostać w anglii iphone`a w 24h.. a jest tak samo w 7-10 dni..

Odpowiedz

26. ~nitro
1

2014-11-04 20:43:43

Witam, kiedyś zdecydowałem się na zakup iphona 4s by go przetestowac i zobaczyć dlaczego on ludzi tak interesuje. Postanowiłem go sprzedać i zainwestowałem w Sony Xperia Z2 i teraz już wiem dlaczego ludzie wybierają iphony gdyż według mnie system działa bardzo szybko i reaguje szybciej na palec :) Xperia Z2 to według mnie porażka z tym kitkatem 4.4. Ale cóż każdy może mieć swoje własne zdanie. Uważam że po jakimś czasie może kupie jeżynke pasport gdyż słyszałem ze dobrze i płynnie działa a android dla mnie jest w chwili obecnej beznadziejnym systemem a iphone niestety za drogi. Pozdrowienia dla czytających

Odpowiedz

25. ~
1

2014-11-04 08:27:35

@20 żebyś wiedział, że miałem. Smasung z androidem, Nokia z Windowsem... Nic ciekawego zacinanie i zawiechy.Iphonem robie 3 rzeczy na raz i zero zacinki

Odpowiedz

24. ~xs
0

2014-11-04 06:33:21

20 tysięcy sztuk? Ale news. :) Tyle to się mieści w 1 małym magazynie. Dla przypomnienia paczka wielkości 100x100x10 to jest 10 tysięcy. Dla porównania w chwili premiery iP5 sprzedało się w 4Q2012 ... 27.4mln sztuk iP5. Teraz wartości będą podobne więc info że 1 piwnica ma iphone6 nie wstrząsa :D

Odpowiedz

23. ~syn siostry zakonnej.
1

2014-11-03 21:46:03

apple_rurkowiec: to przyjedz i sprzedaj im te 20tys sztuk w jeden dzien. oni czekaja na takiego handlowca....zapomnialem ze nie mozesz przyjechac, bo z zasilku ci na bilet nie wystarczy.

Odpowiedz

22. ~fajdak
-2

2014-11-03 20:48:00

jak to jest ze ajfonowcy maja w d u p i e wszelkie niusy o nowych smartfonach z andkiem czy tez o nowych wersjach andkow a androidowcy pluja jadem na lewo i prawo pod kazdym niusem by apple?

Odpowiedz

1

2014-11-03 20:44:14

@Lukasz88A właśnie, że w przypadku iP6 gorszy jest iP6 Plus, bo jest bardziej podatny na wyginanie. Być może owo wyginanie jest prawdziwą przyczyną zalegania iP6 w magazynach, choć tak naprawdę powinien zalegać większy Plus, bo jest bardziej zagrożony wygięciem. Moim zdaniem iPhone absolutnie nie powinien się wyginać, nawet gdyby miałby być o 1 mm grubszy, niż obecny iPhone 6.

Odpowiedz

20. ~NVM
1

2014-11-03 20:29:47

@12 a ty nie miales innych telefonow w rece widocznie

Odpowiedz

2

2014-11-03 20:15:44

@PigAkurat wtyczka UK w ładowarce to żaden problem, bo wystarczy dołączyć gratis adapter wtyczek UK typu G na gniazdka europejskie typu E (a chcąc sprzedawać do Niemiec adapter powinien być kompatybilny z gniazdkami typu F, które maja uziemienie w postaci blaszek u góry i na dole, zamiast bolca). Gorsza byłaby sytuacja, gdyby trzeba było sprzedawać iPhony zalegające np. w PL do UK, bo wtedy w grę wchodziłby większy adapter wtyczek typu C lub E na gniazdka G. Oczywiście niedogodność polegająca na konieczności używania adaptera UK lub dokupienia ładowarki z wtyczką EU typu C musiałaby być wynagrodzona mocna obniżką cen owych iPhonów, nie wspominając już o zdjęciu simlocka. Jednak ja podejrzewam, że większość z nich zostanie jednak w UK i wyląduje za jakiś czas na wyprzedaży a część pewnie pozwolą kupić ludziom z zagranicy, byle oczyścić magazyny, które przecież nie są z gumy. Ja bym przede wszystkim sugerował zdjęcie simlocka z tych fonów i od razu znajdzie się trochę chętnych (zdjęcie simlocka z iPhona sporo kosztuje).

Odpowiedz

18. ~amigo
2

2014-11-03 20:03:13

Ciekawe co dla plebsu iphonowego wymyśla, żeby jelenie brały ip6s i ip7..

Odpowiedz

17. a_lex
5

2014-11-03 19:11:23

Co powinno cieszyć Apple - więcej wielkich, nieporęcznych telefonów = więcej zbitych ekranów.

Odpowiedz

16. ~
2

2014-11-03 18:30:49

telefon ciapatych muszacych sie nieco dowartosciowac wzgledem bialasow.

Odpowiedz

15. ~Lomax
4

2014-11-03 17:31:13

Informuję wszystkich, że na magazynach nie zalega Blackberry Passport, są wręcz problemy z jego dostępnością... bo jest po prostu zaje..sty.

Odpowiedz

14. Lukasz88
3

2014-11-03 16:17:25

Mnie to dziwi, że IP 6 zalega a Plus się dobrze sprzedaje. Przecież taki Galaxy Note 4 to pod każdym względem IP 6 plus niszczy.

Odpowiedz