DAJ CYNK

Twój smartfon to kopalnia zarazków. PhoneSoap umożliwia dezynfekcję przenośnej elektroniki promieniami UV

Sebastian Górski

Sprzęt

Nie chcecie wiedzieć, ile zarazków znajduje się na powierzchni smartfonów, które codziennie przykładamy sobie do uszu i policzków. Nie usunie ich nawet polerowanie szmatką, ale można spróbować czegoś bardziej radykalnego - kąpieli w promieniach UV.

PhoneSoap 3 to przenośna komora do dezynfekcji elektroniki z użyciem promieni UV. W niewielkim pudełku umieszczamy smartfon, a po zamknięciu uruchamiają się dwie umieszczone w środku lampy UV-C (długość fali: 100-280 nm). Proces czyszczenia trwa 10 minut, a jego zakończenie sygnalizuje zgaśnięcie lampki na obudowie. Z powierzchni telefonu wyparowało w ten sposób 99,99 proc. zarazków i bakterii.

W międzyczasie telefon możemy stale ładować, dzięki wycięciu w obudowie, przez którą podłączamy kabel. Drugą końcówkę umieszczamy w gniazdach z tyłu pudełka (pełne USB lub USB typu C). Niestety samo pudełko nie ma w sobie powerbanka, więc nie może pracować bez podłączenia do źródła zasilania. PhoneSoap 3 jest zatem gadżetem bardziej stacjonarnym do postawienia na biurku.

Zobacz: Telekomunikacyjni antyszczepionkowcy blokują 5G w Polsce. Grażyna Piotrowska-Oliwa w wywiadzie dla Rzeczpospolitej
Zobacz: Rezygnacja z rozwiązań Huaweia opóźni wdrożenie 5G o dwa lata
Zobacz: USA stawia Polsce ultimatum w sprawie Huaweia? Albo 5G, albo Fort Trump

PhoneSoap 3 kosztuje 59,95 dol. (około 225 zł). W ofercie firmy znajdziemy również wariant dla smartfonów z ładowaniem bezprzewodowym (PhoneSoap Wireless za 99,95 dol. czyli ok. 375 zł) i coś bardziej mobilnego (PhoneSoap Go z powerbankiem 7000 mAh za 79,95 dol. czyli ok. 300 zł). Jeśli zależy wam na higienie urządzenia, z którym praktycznie się nie rozstajecie, być może warto zainwestować. I nie, to nie tekst sponsorowany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PhoneSoap

Źródło tekstu: PhoneArena

Przewiń w dół do następnego wpisu