DAJ CYNK

TSMC zainwestuje 20 mld dolarów żeby pozostać klientem Apple'a

10.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 39

Ważne 2

1

Żeby pozostać w grze, trzeba inwestować - to aktualny cel TSMC. Firma zainwestuje aż 20 mld dolarów w nową fabrykę.Żeby pozostać w grze, trzeba inwestować - to aktualny cel TSMC. Firma zainwestuje aż 20 mld dolarów w nową fabrykę.

O TSMC nie słyszy się tak dużo jak o innych producentach układów mobilnych. Głownie dlatego, że firma ich nie tworzy, a wyłącznie produkuje na zlecenie innych. Jednym z głównych zleceniodawców TSMC jest Apple. Dla przykładu, wszystkie egzemplarze układu Apple A11 zostały wyprodukowane właśnie przez TSMC. Aby utrzymać tak dobrego zleceniodawcę firma musi inwestować w nowe technologie.

W 2022 roku TSMC planuje wystartować z produkcją układów w 3nm procesie technologicznym. Aktualnie najbardziej zaawansowane jednostki produkuje się w 10nm procesie technologicznym. Do produkcji nowych układów potrzebna jest zupełnie nowa, przystosowana do tego fabryka. Będzie wymagało to ogromnych inwestycji. W wywiadzie dla Bloomberga prezes TSMC powiedział, że koszt jej budowy to 20 mld dolarów. Obiekt powstanie na Tajwanie.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Komentarze
Zaloguj się