DAJ CYNK

TSMC wyprodukuje flagowe układy Qualcommu

22.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1747

Ważne 4

1

TSMC ponownie wyprodukuje flagowe układy dla Qualcommu. To nie jest dobra informacja dla Samsunga.TSMC ponownie wyprodukuje flagowe układy dla Qualcommu. To nie jest dobra informacja dla Samsunga.

TSMC produkuje układy dla Qualcommu od czasu 65nm procesu technologicznego, czyli od 2006 roku. Ale nie wszystkie, bo flagowe jednostki produkuje od pewnego czasu Samsung. Dla Koreańczyków daje to przywilej sprzedawania smartfonów z flagowymi Snapdragonami jeszcze zanim trafią one do konkurencji.

Różne źródła informują, że produkcja flagowych układów Qualcommu powróci do TSMC. Firma będzie je produkować w 7nm procesie technologicznym.

Nie tylko Qualcomm będzie miał w ofercie układy stworzone w 7nm procesie technologicznym. TSMC wyprodukuje je również dla MediaTeka i będą do układy Helio z serii M70 5G. W tym samym procesie ma również powstać najnowszy flagowy układ Qualcommu.

TSMC ma również zając się produkcją nowego, autorskiego układu Xiaomi, ale będzie on przeznaczony dla smartfonów ze średniej półki i zostanie wykonany w 16nm procesie technologicznym.

Źródło tekstu: digitimes; wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~Faligus
0

2018-06-24 18:18:57

Dziwi mnie tylko że sami nie inwestują w to aby samemu wyprodukować taki układ tylko zlecają to komuś innemu. No ale teraz tak wszystko wygląda.

Odpowiedz