DAJ CYNK

Trzy razy więcej urządzeń kompatybilnych z Asystentem Google

07.05.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5694

Ważne 2

1

Trzykrotnie wzrosła liczba urządzeń współpracujących z Asystentem Google od stycznia. Już 5000 różnego rodzaju urządzeń można połączyć z Asystentem i sterować nimi głosowo. Wzrost ten, chociaż imponujący, nie wystarczy aby pokonać głównego konkurenta, jakim jest Alexa (Amazon) współpracująca z 12000 urządzeń z ponad 2000 marek.Trzykrotnie wzrosła liczba urządzeń współpracujących z Asystentem Google. od stycznia. Już 5000 różnego rodzaju urządzeń można połączyć z Asystentem i sterować nimi głosowo. Wzrost ten, chociaż imponujący, nie wystarczy aby pokonać głównego konkurenta, jakim jest Alexa (Amazon) współpracująca z 12000 urządzeń z ponad 2000 marek.

Na liście urządzeń kompatybilnych z usługą Google znajdują się między innymi dekodery TV, uniwersalne piloty Logitech, urządzenia alarmowe oraz poprawiające bezpieczeństwo inteligentnego domu, kamery Panasonic a nawet inteligentne zamki do drzwi czy elementy oświetleniowe. W planach jest uzyskanie wyniku 12000 urządzeń do końca 2018 roku. Przewiduje się, że do 2020 roku udział w rynku (niemal myślących głośników) urządzenia Google Home zwiększy się do poziomu 32,9%.

Ile miesięcy/lat zajmie wirtualnemu asystentowi Google droga do użyteczności w Polsce? A może nie wróżycie głośnikowi kariery w kraju nad Wisłą? Czekam na komentarze.

Źródło zdjęć: ibtimes.co.uk

Źródło tekstu: androidauthority.com, wł

Komentarze
Zaloguj się