DAJ CYNK

Trzy nowe flagowe Xperie

16.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10465

Ważne 0

0

Napływa coraz więcej informacji na temat smartfonów, które Sony zaprezentuje w czasie Mobile World Congress 2015. Sony Xperia Z4 otrzymał już certyfikację w Japonii.

Napływa coraz więcej informacji na temat smartfonów, które Sony zaprezentuje w czasie Mobile World Congress 2015. Sony Xperia Z4 otrzymał już certyfikację w Japonii.

Lokalny urząd przyznał certyfikaty dotyczące łączności bezprzewodowej dla trzech wariantów Xperii Z4 (sieci NTT DoCoMo, KDDI i SoftBank). Xperia Z4 będzie obsługiwała łączność LTE i standard VoLTE tych sieci, a do tego obsłuży Wi-Fi a/b/g/n/ac.

Gabarytowo smartfon nie zmieni się znacząco. Zaoferuje 5,2-calowy ekran Triluminos, wodoszczelną obudowę, najprawdopodobniej chipset Snapdragon 810 i obsługę LTE Cat 9 - z pobieraniem do 450 Mb/s.

Premierze Xperii Z4 towarzyszyć będzie prezentacja mniejszego wariantu urządzenia - Z4 Compact, z tym samym procesorem i aparatem fotograficznym 20,7 Mpix (plus 5 Mpix z przodu obudowy). Oprócz tego na rynek trafi phabletowa propozycja Sony - Xperia Z4 Ultra z 6,44-calowym ekranem, aparatem 16 Mpix i akumulatorem o pojemności 3500 lub 4000 mAh.

Najciekawszą z informacji jest jednak to, że 4,7-calowa Xperia Z4 Compact dostanie akumulator o pojemności aż 3000 mAh. Przy tej przekątnej wyświetlacza powinno pozwolić to uzyskać bardzo długi czas pracy.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
42. PLANET
1

2015-01-19 17:14:38

#40: te, trollu, idź na myapple.

Odpowiedz

41. Koriolan
1

2015-01-19 10:36:33

Nie ciesz się, bo na iPhone 8C będziesz musiał zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Odpowiedz

40. applefan_
-5

2015-01-18 22:55:51

Pożegnalne modele Sony :)

Odpowiedz

39. Hose
2

2015-01-18 11:39:29

@38- Z moim do tej pory nie ma najmniejszych problemów, działa jak należy.

Odpowiedz

38. ~Zawiedziony
-4

2015-01-18 08:48:32

Miałem Z1C i pozbyłem się po 2 miesiacach, cóż mi z bajerów i designu jak stabilność to jakaś porażka. Jakość materiałów także pozostawia wiele do życzenia no i te zaślepki. Ja nie wytrzymałem, telefon kosztujący te pieniądze powinien być dopracowany.

Odpowiedz

37. ~szoko
0

2015-01-17 23:47:58

Dzis wlasnie w basenie zatopilem swojego Z3 kilka zdjec i po telefonie chyba byl nie szczelny

Odpowiedz

36. ~procek
0

2015-01-17 22:20:27

W tych wodoszczelnych soniaczach procesory grzeją się jak mało gdzie...szczelność przy tym nie pomaga. Swoją drogą ciekawego po co ten z4 tak wcześnie...skoro mało co się zmienia, a mogli by poczekać aż Snapdragony 810 przestaną mieć problemy z odprowadzaniem ciepła.

Odpowiedz

35. Hose
2

2015-01-17 20:16:44

Z3 compact jest wielkości Z1 compact a ma ekran 4,6" zamiast 4,3" oba są tak duże jak SGS II więc jeśli Z4 compact utrzyma podobne wymiary to można go uznać za rewelacyjny smartfon ;-)

Odpowiedz

34. mp107
2

2015-01-17 20:00:19

Ja również jestem aerowcem (od niedawna) i uważam, że to ciekawe rozwiązanie.Ale takich jak @28-@29 to pozostawię bez komentarza ...A apropo blokowania.Ja ze względu na dostawce nie blokowałbym nikogo, bo mnie samego takie uogólnianie czasami dotyka korzystając z Opery Mini.I żeby to nie był kompletny offtopic.Szkoda, że nawet wersje mini (jak Zx Compact) ma ekran o przekątnej aż 4,7 cala. :/Może czas pomyśleć nad wypuszczeniem wersji micro? ;)

Odpowiedz

33. ~
-1

2015-01-17 18:48:55

@15Jakiś czas temu miałem ten telefon i muszę powiedzieć, że... Albo trafił mi się jakiś wadliwy, albo po prostu był strasznie zmulony. Dopóki nie wgrałem potrzebnych aplikacji (może z 10) to chodził szybciutko, po wgraniu tego co mi potrzebne + trochę muzyki, trochę zdjęć i użytkowanie telefonu stało się koszmarem. Nie zliczę ile razy mi się wykrzaczył podczas przeglądania internetu z messengerem w tle, a o dialerze uruchamiającym się 4-5 sekund nie wspomnę... Po prostu jako telefon spełniał swoją rolę, jako smartfon był do dupy. Lumia z 512MB ram śmiga kilka razy szybciej, wiem, porównywałem.

Odpowiedz

32. ~
3

2015-01-17 17:08:36

@31taak bo każdego interesuje twoja czarna lista. żałosne..

Odpowiedz

31. ~Calm7
-4

2015-01-17 16:59:24

30). Jeszcze trochę, a aerowcy załapią się na moją czarną listę. Ciągle 3-cie miejsce jest wolne :-)

Odpowiedz

30. ~user_delete27
2

2015-01-17 15:47:08

@28/29 rozumiem że użytkownicy aero2 są zobligowani do takiego żebractwa? Nie otwierać linków.

Odpowiedz