DAJ CYNK

TP-Link prezentuje nowy router do nowoczesnego domu. Archer C6 to między innymi gigabitowa sieć Wi-Fi oraz technologia MU-MIMO

06.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4197

Ważne 1

0

Internet w Polsce nieustanie przyspiesza. Operatorzy oferują coraz szybsze łącza, nierzadko o przepustowości kilkuset Mb/s. Zmiana planu taryfowego u operatora, często powoduje konieczność wymiany routera na taki, który pozwoli w pełni wykorzystać potencjał łącza zachowując przy tym atrakcyjną cenę. Odpowiadając na rynkowe potrzeby TP-Link prezentuje nowy router Archer C6.

Nowy router zastępuje w portfolio producenta niezwykle popularny model Archer C2. W porównaniu do poprzednika, nowy router  charakteryzuje się m.in. wyższą przepustowością sieci bezprzewodowej oraz obsługą technologii MU-MIMO. Kolejną zmianą jest zastosowanie pięciu anten zapewniających większy zasięg i wydajność połączeń bezprzewodowych.

TP-Link  Archer C6 rozgłasza Wi-Fi w super wydajnym standardzie 802.11ac, oferując  użytkownikom przepustowość do1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 867 Mb/s w paśmie 5GHz i do 300 Mb/s w 2.4GHz). W routerze duży nacisk położono na optymalizację działania sieci bezprzewodowej w celu zwiększenia jej wydajności i zastosowano technologię MU-MIMO 2x2.  Technologia ta pozwala na  jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co powoduje zwiększenie prędkości, przepustowości i wydajności całej domowej sieci.

Za zasięg routera  odpowiadają cztery anteny zewnętrzne i jedna antena wewnętrzna wspomagane przez technologię Beamforming. Beamforming (kształtowanie wiązki) umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń a następnie zwiększenia siły sygnału nadawanego w ich kierunku. Archer C6 został wyposażony w jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, które pozwalają na zbudowanie wydajnej sieci przewodowej. Urządzenie może również pracować jako Access Point lub Bridge, przez co świetnie się sprawdzi  przy rozbudowie sieci domowej.

Konfiguracja i obsługa routera przebiega szybko i łatwo. Wszystko za sprawą intuicyjnego interfejsu lub aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Router Archer C6 jest dostępny w sprzedaży i objęty został 36-miesięczną gwarancją. Polska cena to około 200 zł.

Źródło tekstu: TP-Link

Komentarze
Zaloguj się