DAJ CYNK

To już koniec bada OS

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6035

Szef działu rozwiązań mobilnych Samsunga, Hong Won-pyo poinformował, że bada OS nie będzie już rozwijany.

Szef działu rozwiązań mobilnych Samsunga, Hong Won-pyo poinformował, że bada OS nie będzie już rozwijany.

O integracji bada OS z Tizenem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz przyszła pora na oficjalne informacje. Jak się okazuje obecni użytkownicy bada OS mogą zacząć już odkładać pieniądze na nowy telefon - aktualizacji do Tizena nie otrzymają.

Nie należy też liczyć na nowe modele z bada OS. Tizen zupełnie zastąpić ma dotychczasową platformę Samsunga, która z przytupem weszła na rynek w lutym 2010 roku. W IV kwartale 2012 roku Samsung sprzedał więcej smartfonów z bada OS niż Nokia telefonów z Symbianem.

Zobacz: Samsung prezentuje nową mobilną platformę - bada

Tizen nie jest zupełnie nową platformą. Wszystko zaczęło się od linuksowych tabletów Nokii z systemem Maemo. Piąta generacja systemu otrzymała wreszcie moduł 3G i tym samym na rynek trafiła Nokia N900. Dopiero jednak Nokia N9 z rozwinięciem Maemo przygotowanym wspólnie z Intelem (MeeGo OS), była kompletnym wdrożeniem Debiana w roli systemu operacyjnego w smartfonie. Niestety, jeszcze przed premierą N9 Nokia zapowiedziała, że Linuksem już bawić się nie chce i zostawia Intela samego z platformą MeeGo. Intel długo czekać nie musiał - do przedsięwzięcia dołączył się Samsung proponując dołożenie rozwiązań znanych z bada OS. W ten sposób powstał Tizen, który jeszcze w tym roku trafić ma na rynek.

Źródło tekstu: yonhapnews, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu