DAJ CYNK

To już czas na nowe flagowe Lumie

16.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9691

Ważne 10

3

Do sieci trafiły plotki dotyczące nadchodzących smartfonów Microsoftu. Dwóm nowych flagowym modelom towarzyszyć mają dwie propozycje ze średniej półki.

Do sieci trafiły plotki dotyczące nadchodzących smartfonów Microsoftu. Dwóm nowych flagowym modelom towarzyszyć mają dwie propozycje ze średniej półki.

Nie da się ukryć, że Microsoft nie próżnuje - w ostatnim czasie firma zaprezentowała takie modele jak Lumia 435, Lumia 540 czy Lumia 640 i Lumia 640 XL. Cieszy też fakt, że telefony po kilku tygodniach od prezentacji są dostępne w ofertach operatorów. Nie da się natomiast ukryć, że Lumia 930 i Lumia 1520, oparte na Snapdragonach 800 z 2013 roku, aż proszą się o aktualizację.

Microsoft poinformował o rozszerzeniu współpracy z Qualcommem i planach dotyczących wprowadzenia na rynek telefonów ze Snapdragonem 810 - ośmiordzeniową nowością, która trafia do najlepszych tegorocznych smartfonów. Póki co próżno było szukać jakichś bardziej konkretnych informacji na temat nowości od Microsoftu, ale im bliżej jest do premiery finalnego Windowsa 10 dla telefonów, tym więcej będzie przecieków na tema sprzętu. Oto pierwsze z nich.

Według doniesień serwisu Nokia Power User, Microsoft pracuje nad Lumią 940 i Lumią 940 XL. Specyfikacje obu urządzeń są niemal identyczne, za wyjątkiem wyświetlaczy, pierwszy zaoferuje 5-calowy ekran, drugi ekran o przekątnej 5,7 cala. Co prócz tego? Prawdopodobnie wspomniany wyżej Snapdragon 810, główny aparat 24-25 Mpix, przednia kamerka minimum 5 Mpix i zainstalowany fabrycznie Windows 10.

Microsoft pracuje też nad następcą Lumii 830. Model 840 dostać ma 5-calowy ekran, główny aparat 13-14 Mpix PureView, przedni aparat 5 Mpix, podobny design jak w poprzedniku, ale wydajniejszy procesor.

Ostatnią z planowanych nowości jest Lumia 740 XL, z 5,5 lub 5,7-calowym ekranem i podobnymi możliwościami fotograficznymi jak w modelu 840, ale tym razem bez "magicznego" brandu PureView.

Finalny Windows 10 dla smartfonów trafić ma do producentów jeszcze w II kwartale tego roku, a na początki III kwartału można spodziewać się pierwszych dostępnych na rynku urządzeń. Finalne nazewnictwo nowych Lumii może być inne od tego wymienionego w wiadomości.

Źródło tekstu: Nokia Power User, wł

Komentarze
Zaloguj się
38. ~Chris
0

2015-05-05 11:53:55

Z tych wymienionych w artykule ja czekał będę pewnie na 840 bo na 940 raczej nie będzie mnie stać. Używałem Lumii 820 teraz użytkuję 830 i jest naprawdę super. Mam tylko nadzieję, że 840 będzie podobna do 830. Co do lepszego procesora ... tak naprawdę nie ma takiej potrzeby ... WP to nie android i nie potrzebuje szybkiego procesora czy dużej ilości ramu żeby śmigać.

Odpowiedz

37. ~
0

2015-04-18 16:43:24

Maly telefonik kojarzy sie ludziom z proporczykiem wielki z flagowym wiec roznice widac.

Odpowiedz

36. ~
0

2015-04-18 16:27:32

Wygląda na to, że zostanę z moim poręcznym Wildfire S do końca świata... Za każdym razem gdy już postanawiam, że czas kupić coś nowego, idę do sklepu, pospaceruję przy półkach z patelniami, yyy... przepraszam, ze smartfonami i jak zwykle wychodzę z niczym. Ale ciągle się łudzę, że producenci dostrzegą klientów, niepotrzebujących smartfona wielkości patelni.

Odpowiedz

35. ~Sk.
0

2015-04-18 16:13:58

@34 Czyli nie potrzebujesz telefonu, ale tablet z funkcją dzwonienia i smsowania. Może być nawet 10 calowy :-)

Odpowiedz

34. ~nokia
0

2015-04-18 16:02:55

używam 535 - 5 calowa, czekam na 640 XL 5,7 - telefon służy mi nie tylko do dzwonienia i smsowania ale również do pracy. Im większy tym wygodniejszy a telefon wrzucę w nerkę zapnę na pas i poszła a nie laptopy tablety i potem objuczona na osioł jadę gdzieś.

Odpowiedz

33. ~
0

2015-04-18 15:03:17

Przykład: Samsung galaxy Core 4,3, jest niemal identyczny wielkością co Samsung galaxy Alpha 4,7. Różnica chyba 1mm. Dlatego nie ma co z góry krytykować większych przekątnych.

Odpowiedz

32. ~q2q2q2
0

2015-04-18 10:34:26

i co takiego super w niosą poza nową ceną ? nie wnikając w szczegóły linia lumia zaczyna się gubić w bliźniaczych modelach - tak jak samsung , o ile pierwsza lumia 900 była niedopracowana ale w nosiła wiele nowego , tak potem wyraźny skok jakości to 920 , i jak do tej pory żadnego szoku , ani rewolucji nie było , biorąc pod uwagę cenę nie zachęca do zmiany , już bym wolał 1020

Odpowiedz

31. TomekO
0

2015-04-18 10:21:18

Ludzie mają różnej wielkości kieszenie. Dzieciak może mieć malutkie to i mały smartfonik by się przydał. Jak komu wygodnie bierze mniejszy lub większy. Ja patrzę na to do czego mi to potrzebne. Wybór jest ogromny.

Odpowiedz

30. ~tata
0

2015-04-18 10:06:23

@29 a ci co pisza recenzje smartfonow to niby na czym sie znaja?Uczyl Marcin Marcina a sam ....................

Odpowiedz

29. ~Edge
1

2015-04-18 09:09:56

@24 i @26 najlepsze jest to, że takie opinie są kreowane przez ludzi, którzy średnio wiedzą jak się ze smartfonem obchodzić :)

Odpowiedz

28. ~Astral
0

2015-04-18 00:07:42

Excuse-moi, miało być: Panowie i Panie...

Odpowiedz

27. ~Astral
0

2015-04-18 00:04:47

Panie i panie, u mlb pewnie mentalność taka - psa ogrodnika albo prosiaka. Pierwszy nie lubi, lecz na lubiących zęby szykuje, zaś drugi sam nie zje, ale drugiemu do talerza napluje.:-)

Odpowiedz

26. ~milicjant
1

2015-04-18 00:01:15

@24 - dobrze gadasz - nie ma, nie używa, ale od szwagra słyszał :-)

Odpowiedz

25. ~milicjant
0

2015-04-17 23:58:28

mlb - bzdury gadasz

Odpowiedz

24. ~4D
1

2015-04-17 23:53:20

@23. : Zabawne są opinie w stylu - "Ciotka mego szwagra kupiła smartfona i jej się wiesza..."; "Moja przyjaciółka słyszała, że te smartfony gubią zasięg..."; "Sąsiadka z drugiego piętra podobno ma nowego smartfona i ładuje go codziennie...".

Odpowiedz