DAJ CYNK

Tizen z obsługą aplikacji dla Androida

13.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4238

Ważne 0

0

Pierwszy smartfon Samsunga z systemem Tizen pozwoli na instalowanie aplikacji przygotowanych dla Androida. Zapewni to dostęp do najważniejszych aplikacji już w czasie premiery nowej platformy.

Pierwszy smartfon Samsunga z systemem Tizen pozwoli na instalowanie aplikacji przygotowanych dla Androida. Zapewni to dostęp do najważniejszych aplikacji już w czasie premiery nowej platformy.

Warty 90 dolarów Samsung Z1 zaoferuje 4-calowy ekran 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 768 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, możliwej do rozbudowania kartami micorSD. Nie zabrakło obsługi 2 kart SIM, łączności 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetootha 4.0, GPS-u i aparatu 3 Mpix uzupełnionego przednią kamerką VGA. Wszystko to zasila akumulator o pojemności 1500 mAh.

Za obsługę aplikacji z Androida odpowiada dodatek ze sklepu Samsunga - Application Compatibility Layer od OpenMobile.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Tagi: samsung tizen
Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2015-01-14 11:11:18

13- żeby byla jakaś konkurencja na rynku, a nie monopol? -,-

Odpowiedz

13. ~
1

2015-01-14 10:06:06

Kolejny system z aplikacjami z Androida. Tylko po co w ogole wymyslać inne systemy ?

Odpowiedz

12. ~Bartek
0

2015-01-14 10:05:49

wielkie halo , właściciele BlackBerry z OS10 też mogą już instalować aplikacje z androida i nawet mają sklep google play

Odpowiedz

11. ~wi
0

2015-01-14 08:51:40

Gdyby nie możliwość instalowania apl andka to ww fon byłby do niczego, jak było z badą.

Odpowiedz

10. ~
0

2015-01-14 08:47:14

widać w tym rękę designerów z BadaOS.... - nie powala....

Odpowiedz

9. LuiN
0

2015-01-13 23:17:11

8, rajan - spotkałem się z opiniami, że przy podobnym mechanizmie w przypadku BlackBerry aplikacje działają lepiej niż na androidowych odpowiednikach. Sam jestem jednak dosyć sceptyczny. Choć specyfikacja Z1 jest jeszcze w miarę akceptowalna przy tej cenie i analogiczny smartfon z Androidem powinien przez chwilę działać nawet OK, to jednak dodatkowa warstwa aplikacji w Tizenie raczej tu nie pomaga.

Odpowiedz

8. ~rajan
0

2015-01-13 23:13:40

Pytanie jest inne czy aplikacje z androida nie zamulą Tizen/''a tak jak androida ;)

Odpowiedz

7. lee
0

2015-01-13 22:46:01

Ciekawe jakie apki mozna na to wrzucic. Chodzi mi o max api czyli z jakiej wersji andka da rade zainstalowac i uzywac aplikacje. Jest moze taka informacja gdzies?

Odpowiedz

6. ~mm
1

2015-01-13 22:09:45

A ktoś wie jak wygląda instalacja aplikacji Androida? Czy w sklepie samsunga jest spory wybór aplikacji? Jak się to ma do zasobów Google Play bo pewnie nie wszystkie aplikacje pojawią się w sklepie samsunga. Nie wiem czy nie skończy się trochę jak telefon czy tablet Amazona. Też aplikacje z Androida ale nie przez sklep googla tylko Amazona więc wybór niewielki, cena porównywalna z innymi urządzeniami więc po co się w to pchać klientowi? Samsungowi to wiadomo, własny sklep z aplikacjami to jednak znaczne źródło dochodu od urządzenia które się już sprzedało (do tej pory kasę za to brał google) no i utrudniona przesiadka na sprzęt konkurencji.

Odpowiedz

-1

2015-01-13 22:09:33

jakoś kiczowo to wygląda

Odpowiedz

0

2015-01-13 21:52:31

Wszyscy podpinają się pod te androidowe aplikacje...i to jest bardzo dobrze posunięcie. To powinno bardzo ułatwić start nowym systemom. Ciekaw tylko jestem jak jest z kompatybilnością, tzn czy wszystkie apki będą działać bez problemu, czy tylko te prostsze i z błędami.

Odpowiedz

3. ~k
1

2015-01-13 21:24:01

Zapowiada się ciekawie

Odpowiedz

2. Hose
1

2015-01-13 21:05:54

@1 - Dokładnie jak mówisz, nowy system, ale może działać z aplikacjami na Androida, wygląda dobrze.

Odpowiedz