DAJ CYNK

Tizen pokonuje Androida na rynku smartwatchy

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6654

Chociaż Android niepodzielnie króluje wśród smartfonów, na rynku smartwatchy nie radzi sobie najlepiej. Teraz mamy tego niekwestionowany dowód. Android Wear przegrał z Tizenem.Chociaż Android niepodzielnie króluje wśród smartfonów, na rynku smartwatchy nie radzi sobie najlepiej. Teraz mamy tego niekwestionowany dowód. W Q1 2017 Android Wear przegrał z Tizenem.

W ostatnim czasie publikujemy sporo wiadomości z wynikami. Powodem jest oczywiście ogłaszanie raportów za miniony kwartał (a w niektórych krajach - za rok fiskalny). Dotychczas dotyczyły one jednak smartfonów. Teraz czas na zegarki.

Jak wygląda to na tym - wciąż niewielkim - rynku? Doszło tam do ważnego wydarzenia. Tizen - autorski system Samsunga - w ostatnim kwartale zepchnął Androida Wear z drugiego stopnia podium. Liderem wciąż pozostaje watchOS, ale zmiana wicelidera pokazuje, że Samsung nie ma zamiaru porzucić Tizena.

Ledwie wczoraj informowaliśmy o nowym smartfonie z Tizenem - Z4. Dzisiaj kolejna dobra wiadomość dla fanów innych systemów niż te od Google'a i Apple'a. watchOS może się pochwalić 57% udziałem w rynku, Android Wear - 18%. Między nimi jest właśnie Tizen z 19%.

W pierwszym kwartale 2017 roku pod kontrolą innych systemów operacyjnych pracowało 6% smartwatchy. Rynek zegarków możemy uznać za skonsolidowany. Niewiadomą pozostają jednak przyszłe losy trzech największych systemów. Tizen nie będzie napędzać bowiem tylko zegarków Samsunga. Ta platforma wzbudziła też zainteresowanie Huaweia.

Zobacz: Samsung Z4 - nowy smartfon z Tizenem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Tizen Experts, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu