DAJ CYNK

Tizen pokonał BlackBerry OS

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3383

Według szacunków Strategy Analytics, Tizen stał się czwartą największą na rynku platformą mobilną, pokonując tym samym BlackBerry OS.

Według szacunków Strategy Analytics, Tizen stał się czwartą największą na rynku platformą mobilną, pokonując tym samym BlackBerry OS.

O tym, że Kanadyjczycy z BlackBerry przędą coraz słabiej mówi się od lat. Niegdyś mieli najpopularniejszy na świecie system mobilny, a w 2014 roku zaledwie 0,4% rynku. Tym sposobem, po Androidzie, iOS i Windows Phone mamy teraz Tizena, a BlackBerry OS trafił na piątą lokatę.

Tizen trafił w pierwszej kolejności do zegarków i aparatów fotograficznych Samsunga, a od niedawna spotkać można go w telewizorach i smartfonach producenta. Tych ostatnich nie widać jeszcze na polskim rynku, ale to wkrótce się zmieni.

Po dwóch smartfonach o nazwach Z1 i Z2, które zostały ciepło przyjęte w Indiach, Koreańczycy szykują się do globalnej ekspansji z modelem Z3. Telefon pod względem specyfikacji przypomina Galaxy J5 - ma 5-calowy ekran SuperAMOLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy procesor 1,3 GHz (od Spreadtrum), 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, dwa gniazda kart SIM, łączność 3G, główny aparat 8 Mpix i szerokokątną (120 stopni) przednią kamerkę 5 Mpix.

Telefon bazuje na Tizenie 2.3, który dzięki Ultra Data Saving ma zaoferować mniejszą o 50% transmisję danych nie tylko w przeglądarce, ale we wszystkich aplikacjach łączących się z Internetem. W Europie telefon otrzyma podobno dodatkowo łączność LTE.

Czy to już przepis na sukces? Jeśli wziąć pod uwagę cenę na poziomie 115 euro, propozycja Samsunga może okazać się hitem. Wśród 11 krajów europejskich, do których trafić ma Z3 wymieniana jest Polska.

Źródło tekstu: tizenexperts, Strategy Analytics, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu