DAJ CYNK

Tim Cook: produkty Apple nie są tylko dla bogatych ludzi

12.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7092

Ważne 6

5

Prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla Fortune powiedział, że na produkty jego firmy może sobie pozwolić każdy.



Prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla Fortune powiedział, że na produkty jego firmy może sobie pozwolić każdy.

Zarzut o wysokiej ceny produktów Apple'a Tim Cook odparł dwoma argumentami. Pierwszy z nich to cena i tutaj prezes firmy powiedział, że iPhone'a lub iPada można kupić za mniej niż 300 dolarów. Można się z tym zgodzić, o ile nie żyjemy w kraju, w którym 300 dolarów stanowi zdecydowaną większość minimalnego wynagrodzenia.

Drugim podanym argumentem jest ilość sprzedanych produktów. Obecnie na świecie jest ponad miliard aktywnych produktów Apple'a i wg Cooka osiągnięcie takiej liczby nie byłoby możliwe, gdyby były to urządzenia tylko dla bogatych ludzi.

A jakie jest Wasza zdanie na ten temat? Czy produkty Apple'a faktycznie są dla każdego i każdy może sobie na nie pozwolić?

Źródło tekstu: Fortune; wł

Tagi: apple tim cook
Komentarze
Zaloguj się
0

2017-09-12 23:14:13

@61 Ale przecież nie chodzi tylko o najnowszy model. Przyzwoity nowy Iphon, ale nie ten najnowszy, możesz już kupić za 1500-2500 zł. Przy ratach na 24/36 miesięcy każdego będzie stać.

Odpowiedz

61. ~Maniek
0

2017-09-12 21:54:51

Pewnie ze jest dla kazdego. Tak samo jak np Ferrari tez moze byc dla kazdego. Kazdy tez moze miec wille z basenam w tropikach. Bo w sumie czemu nie? Przeciez kazdy moze wziac kredyt albo napasc na konwoj z kasa;) Taka glupia odpowiedz na glupie pytanie... A tak na powaznie to trzeba miec nierowno pod sufitem zeby za telefon ktory znudzi sie (przy dobrych wiatrach) po 3ch miesiacach dac prawie 6 tys zl. Pozdrawiam tych co zrobili ten dobry interes hehe;)

Odpowiedz

60. ~
0

2017-09-12 21:34:43

@46 To odbiornik telewizyjny jest dedykowany w głównej mierze do odbioru WiFi czy czego? Po prostu należy wspomnieć o tym, że do odbierania wymienionych przez Ciebie funkcji telewizor powinien mieć moduł WiFi, póki co nie jest to standardem.

Odpowiedz

59. ~SeT
0

2017-09-12 20:25:05

Oczywiście że Tim Cook ma rację! Apple nie jest tylko dla bogatych snobów oraz buraków ze wsi, którzy chcą się lansować w Warsiawie bo robią w corpo, ale również dla biednych idiotów chcących poczuć nieco luksusu i brylować przed kumplami z kolejki po zasiłek.

Odpowiedz

58. ~Marcin
0

2017-09-12 20:18:16

Oczywiście, że jest tak, jskmówi Tim Cook. Najbardziej to widać po biednych uchodźcach, że Iphone jest dla każdego. Żaden nie ma paszportu ale Iphone/''a każdy.

Odpowiedz

57. ~nbplus
0

2017-09-12 17:11:04

A gdzie jest ankieta? No kurcze gdzie ANKIETA???

Odpowiedz

0

2017-09-12 16:43:01

@55 Zazwyczaj odkładasz tylko na pierwsze urządzenie. Gdy po 2 latach kupujesz nowe, to stare możesz sprzedać nadal za rozsądne pieniądze. Wbrew pozorom kupno Iphona to lepsza inwestycja jak kupno auta, którego cena leci na łeb po 2 latach.

Odpowiedz

55. ~Wojtek
0

2017-09-12 16:11:03

Oczywiście, że nie są tylko dla bogatych. Tym, którzy nie mają gotówki, pozostaje kredyt, odkładanie z 500+, czy pożyczka u babci. Można też sprzedać nerkę lub inny zbędny organ. Prestiż i szacun wśród ziomów są przecież bezcenne.

Odpowiedz

54. ~@
0

2017-09-12 15:57:35

:)

Odpowiedz

53. ~@
0

2017-09-12 15:56:44

jest takie piwo lech free też polecam

Odpowiedz

52. lord_kr
1

2017-09-12 15:38:16

Problem z cenami jest taki że obecnie nie tylko Apple je zawyża. Samsung, HTC a zwłaszcza Google ze swoją serią Pixel. Osobiście uważam że połowa bajerów w obecnych telefonach jest zbędna. Po co ekran z pierdylionem pikseli skoro i tak nie widać dużej różnicy, po co 8 rdzeni jeśli odpowiednio zoptymalizowane oprogramowanie poradzi sobie i na dwóch ? Osobiście miałem dylemat gdyż umowa mi się kończy i bez problemów (10 lat stażu w sieci) mógłbym mieć każdego flagowca za free. Przesiedziałem pół dnia w salonie "bawiąc się" różnymi super mega hiper turbo wypasionymi telefonami. A na koniec stwierdziłem że obecnie używane J5 2016 się sprawdza a różnice są na tyle mało znaczące że nie warto podpisywać nowego kontraktu.

Odpowiedz

51. ~abc
1

2017-09-12 15:32:43

Dobrze chłopina powiedział: Każdego stać na Apple... ale nie dodał, że każdy chce go mieć. Jak ze wszystkim. Tim Cook to bardzo mądry człowiek jest.

Odpowiedz

50. iphoneski
0

2017-09-12 15:32:18

@49 sam myślałem o WP ale ten system już umiera, aplikacji nie ma i pewnie nie będzie.

Odpowiedz

49. lord_kr
0

2017-09-12 15:29:41

@40 : inne platformy oferują podobna funkcjonalność, szczególnie tak wzgardzony przez wszystkich WP. Nie twierdzę że Apple jest złe, miałem z ich ekosystemem sporo do czynienia i same rozwiązania sa bardzo dobre i funkcjonalne. Nie akceptuję jednak ich zagrywek marketingowych, windowania cen do absurdalnego poziomu i manipulacji wspomnianej w poprzednim poście.

Odpowiedz