DAJ CYNK

Test wydajności smartfonów - LG Swift 4X i cztery inne nowości

17.09.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9

Ważne 0

0

Do naszego zestawienia przetestowanych pod kątem wydajności smartfonów dołączyły nowe modele, w tym 4-rdzeniowy LG Swift 4X HD i wyposażony w projektor Samsung Galaxy Beam.

Do naszego zestawienia przetestowanych pod kątem wydajności smartfonów dołączyły nowe modele, w tym 4-rdzeniowy LG Swift 4X HD i wyposażony w projektor Samsung Galaxy Beam.

Odpowiedź LG na HTC One X i Samsunga Galaxy S III wiele nie namieszała w zestawieniu. Wyniki uzyskane przez Swifta 4X HD są bardzo zbliżone do tych, które oferuje HTC One X. Nic jednak w tym dziwnego, skoro oba telefony pracują w oparciu o tę samą platformę NVIDIA Tegra 3, z 4 rdzeniami Cortex-A9 taktowanymi zegarem 1,5 GHz i grafiką GeForce. Tym sposobem liderem w zestawieniu wciąż pozostaje Samsung I9300 Galaxy S III, choć warto zauważyć, że Swift 4X pokonał go w teście Smartbench 2012, podobnie jak wcześniej uczynił to HTC One X.

Oprócz nowego 4-rdzeniowca, w zestawieniu pojawiły się 2-rdzeniowe smartfony Samsung Galaxy Beam, Samsung I9070 Galaxy S Advance i Samsung Galaxy Ace 2. Żaden z nich nawet nie zbliżył się do wyników zeszłorocznego Samsunga I9100 Galaxy S II czy tych z Asua Padfone wyposażonego w dwa rdzenie Krait 1,5 GHz. W testach grafiki wszystkie trzy Samsungi miały do powiedzenia mniej więcej tyle samo, z racji zastosowania w nich wszystkich chipu graficznego Mali-400MP. Co ciekawe, mimo niższego taktowania procesora (800 MHz zamiast 1 GHz) Samsung Galaxy Ace II nie odstawał jakoś przesadnie swoimi wynikami od pozostałych koreańskich propozycji.

Ostatnią nowością w zestawieniu jest LG E610 Swift L5, czyli przedstawiciel najniższej półki cenowej wśród smartfonów z Androidem. Pojedynczy rdzeń taktowany zegarem 800 MHz (chipset Qualcomm MSM7225A Snapdragon, Cortex-A5), grafika Adreno 200 i 512 MB pamięci RAM ledwo wystarczały by udźwignąć co bardziej rozbudowane benchmarki.


* gwiazdką oznaczone zostały telefony z Androidem 2.3.x, pozostałe mają Androida 4.0

SunSpider i BrowserMark tą testami wydajności przeglądarki internetowej (odpowiednio JavaScript i HTML 5). W przypadku benchmarku SunSpider, wyniki podawane są w milisekundach (im mniejszy wynik, tym lepiej).

Wkrótce opublikujemy szerokie recenzje wszystkich smartfonowych nowości wymienionych w wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się