DAJ CYNK

Telefon zajrzy do ucha

08.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2439

Ważne 7

1

Smartfony mogą wkrótce zacząć rozpoznawać swoich właścicieli po uszach. Czy metoda ta wygryzie czytniki linii papilarnych i tęczówki?

Smartfony mogą wkrótce zacząć rozpoznawać swoich właścicieli po uszach. Czy metoda ta wygryzie czytniki linii papilarnych i tęczówki?



Nową metodę identyfikacji opracował NEC, który ma nadzieję na spopularyzowanie jej w 2018 roku. Na czym miałaby polegać taka identyfikacja? Głośnik słuchawki przesyłałby wgłąb ucha sygnał, który następnie po odbiciu wracałby do dodatkowego mikrofonu.

Jak się okazuje, dźwięk rezonuje w przewodzie słuchowym w tak zróżnicowany sposób u każdej osoby, że skuteczność technologii to aż 99%. Co ważne, cały proces identyfikacji trwa poniżej jednej sekundy.

O ile autoryzowanie płatności mobilnych poprzez przyłożenie telefonu do ucha wyglądałoby trochę dziwnie, to już samo rozwijanie technologii przez firmę NEC nie powinno nikogo dziwić. Przy zastosowaniu ultradźwięków możliwe będzie stałe, szybkie i wygodne szyfrowanie połączeń przeznaczonych dla jednej, konkretnej osoby, a stosując dodatkowo słuchawkę bezprzewodową, cała procedura stanie się niewidoczna dla otoczenia.

Źródło tekstu: NEC

Tagi: NEC ucho
Komentarze
Zaloguj się
13. ~monban
1

2016-03-10 12:41:41

Teraz każdy będzie się mógł poczyc jak szpieg w tajnych rozmowach:d

Odpowiedz

12. ~1290
-1

2016-03-09 11:16:06

@11. dziekuje za dobra rade. Wymien jeszcze jaki tutaj urzeduje. Moze: Heyah banana wciska mi banana, albo M...... Jestes ze srodowiska znajacego zagadnienia

Odpowiedz

11. ~
1

2016-03-09 10:58:52

@7 idź do wychowawcy , niech cię przytuli:)

Odpowiedz

10. Morvius
1

2016-03-09 10:35:30

Łelkom tu fjuczer :)

Odpowiedz

9. ~Sąp
0

2016-03-09 10:35:07

A co osobami noszącymi aparat słuchowy?

Odpowiedz

8. ~Master Chief
1

2016-03-09 09:37:19

Widzę, że ktoś goni Appfle w koncepcji jedynych-słusznych-słuchawek...

Odpowiedz

7. ~1290
2

2016-03-09 09:22:39

@6. widze ze jestes fachowcem. Potrzebuje Twojej fachowej porady. Jak do Ciebie. moge sie dostac po porade?

Odpowiedz

6. ~
-2

2016-03-09 08:51:20

@5 widać że masz zapędy pedalskie

Odpowiedz

5. ~proktolog
1

2016-03-09 08:11:55

Dobrze, że tylko do ucha!

Odpowiedz

4. ~Misiek
3

2016-03-08 22:22:36

Oni zrobią inaczej - w ten sposób sprawią, że muzyka na smartfonie będzie się dała odtworzyć tylko wtedy, gdy będzie słuchać tylko ta jedna osoba, która kupiła abonament. Słuchanie przez kogoś innego będzie wymagało dodatkowej opłaty. Ja nie żartuję, już teraz są pomysły na wykrywanie liczby osób oglądających telewizję i wprowadzanie ograniczeń.

Odpowiedz

3. LuiN
0

2016-03-08 22:13:05

@2, xander21 - ultradźwięki są poza naszą percepcją, ale to nie przekazy podprogowe, tylko coś, czego fizycznie nie jesteśmy w stanie odebrać ;-)

Odpowiedz

1

2016-03-08 22:06:03

I przy okazji ultradźwiękami mi wypiorą mózg, wmówią mi jak za pomocą hipnozy co tylko będą chcieli.

Odpowiedz