DAJ CYNK

Tak będzie wyglądał Google Chromecast Ultra

26.09.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6483

Ważne 2

1

Za tydzień, 4 października, czeka nas konferencja Google'a, na której zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania sprzętowe. Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Chromecast.

Za tydzień, 4 października, czeka nas konferencja Google'a, na której zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania sprzętowe. Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Chromecast.Chromecasty to seria urządzeń Google'a służących do strumieniowania multimediów na ekran telewizora. Smartfon służy jako pilot, a niewielka przystawka podpięta do złącza HDMI łączy się z Internetem i wyświetla zadane treści.

Największą wadą dotychczasowych dwóch generacji Chromecastów był brak wsparcia dla treści 4K. Teraz wyświetlane będą zarówno filmy w wyższej niż do tej pory rozdzielczości, jak i materiały HDR. Pod względem designu Chromecast Ultra nie odbiega od zeszłorocznego modelu, ale będzie kosztował dwukrotnie więcej od niego - 69 dolarów.

Co więcej zaprezentuje Google? Zobaczymy Google Home, czyli finalną wersję domowego asystenta głosowego (konkurent Amazon Echo), będzie nowy router Wi-Fi, gogle wirtualnej rzeczywistości o nazwie Daydream VR i smartfony Pixel oraz Pixel XL. Te ostatnie to następcy dotychczasowych Nexusów, w tym roku przygotowane we współpracy z HTC.

Źródło tekstu: Venture Beat, wł

Komentarze
Zaloguj się