DAJ CYNK

Tak będą wyglądać tegoroczne iPhone'y

13.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7552

Ważne 2

2

W Internecie pojawił się film prezentujący wygląd tegorocznych smartfonów Apple'a. Podsumowane zostały też dotychczasowe informacje na temat nowych iPhone'ów.W Internecie pojawił się film prezentujący wygląd tegorocznych smartfonów Apple'a. Podsumowane zostały też dotychczasowe informacje na temat nowych iPhone'ów.

Na wzór iPhone'a XWłaśnie takie będą tegoroczne iPhone'y. Wyposażone w ekrany z wcięciem, sięgające blisko krawędzi obudowy oraz wystające aparaty. Ramki wokół wyświetlaczy będą w tym roku minimalnie cieńsze, a wcięcie będzie takie same w każdym z modeli. Zdecydowanie najkorzystniej (jak na wcięcie) prezentuje się ono w największym z nowych iPhone'ów.

Każdy z nowych modeli będzie wyposażony w funkcję TouchID i kamerę TrueDepth z przodu obudowy.

iPhone X Plus - najmocniejszyNazwa smartfonu nie jest jeszcze pewna, ale został on ochrzczonym tym mianem, ponieważ jest w prostej linii następcą iPhone'a X. Będzie od niego większy i zaoferuje ekran OLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 1244 na 2688 pikseli. Wizualnie oba modele są bardzo podobne i mają tak samo rozmieszczone poszczególne elementy konstrukcji. Różnicą jest większa liczba otworów na dolnej krawędzi, co może sugerować obecność mocniejszych głośników. Materiały użyte do produkcji obudowy nie zmienią się i nadal będzie to stal szlachetna połączona ze szkłem.X Plus będzie dużym iPhone'em. Jego obudowa będzie tak duża jak w modelu 8 Plus, ale dostaniemy za to ekran większy aż o jeden cal.Bez zmian pozostaje złącze Lightning, ale nowością ma być ładowarka z portem USB typu C, co może pozwolić na korzystanie ze standardów szybkiego ładowania, co przełoży się na krótszy czas ładowania akumulatora, który ma mieć zwiększoną pojemność.

Sercem smartfonu będzie układ Apple A12, wykonany w 7nm procesie technologicznym oraz 4 GB pamięci RAM.

iPhone 9 - najtańszyNajmniejszy z tegorocznych iPhone'ów zostanie wyposażony w ekran LCD lub IPS o przekątnej 6,1 cala. Warto zaznaczyć, że smartfon będzie przy tym znacznie mniejszy niż iPhone 8 Plus z 5,5-calowym ekranem. Rozdzielczość ekranu nie jest jeszcze znana, ale mówi się o zagęszczeniu pikseli na poziomie co najmniej 326 pikseli na cal. Ramki wokół tego ekranu będą grubsze niż w modelach z ekranem OLED.

Smartfon będzie wyposażony w pojedynczy aparat z całkiem sporym obiektywem i najprawdopodobniej układ Apple A11 z ubiegłego roku. W końcu ma to być tańszy model.

Obudowa tego iPhone'a będzie wykonana ze szkła i anodyzowanego aluminium oraz będzie grubsza niż w ubiegłorocznym iPhonie 8 Plus. Powodów takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w długości obudowy. Grubsza konstrukcja ma zapobiegać powstaniu afery "Bandgate 2.0".

iPhone 9 będzie miał przesunięte gniazdo kart SIM, ponieważ może obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie, ale tylko na wybranych rynkach.
Br>

Premiera coraz bliżej

Zaprezentowane informacje w wielu miejscach pokrywają się z dotychczasowymi przeciekami. Ile z nich się sprawdzi? Przekonamy się już za ok miesiąc.

Źródło tekstu: DetroitBORG; wł

Komentarze
Zaloguj się